REKLAMAPatrz
REKLAMAModera

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Chóralny śpiew wypełni dziś salę widowiskową Kinoteatru "Pasja" w Iławie. To za sprawą jubileuszowego koncertu chóru Camerata pod dyrekcją Honoraty Cybuli - zespół w tym roku świętuje 35. rocznicę rozpoczęcia swojej muzycznej działalności.

Na scenie pojawi się jubilatka, czyli chór Cameraty wraz z solistami, a na instrumentach akompaniować będą: Tymoteusz Lawrukajtis (fortepian), Paweł Królikowski (kontrabas) i Piotr Królikowski (perkusja). Nad całością czuwać będzie dyrygent Honorata Cybula.

Występ rozpocznie się w Kinoteatrze "Pasja" w Iławie w niedzielę, 24 października o godzinie 16:00. Wstęp bezpłatny - obowiązują darmowe wejściówki.

Jubileuszowy koncert będzie jednocześnie dopiero drugim po dłuższej przerwie występem chóru, który niedawno powrócił do koncertowania po ponad półtorarocznej nieobecności na scenie spowodowanej obostrzeniami covidowymi. 


Iławski chór „Camerata” rozpoczął działalność w 1986 roku. Jest zespołem amatorskim, który skupia miłośników śpiewu chóralnego różnych profesji. Realizują oni swoją pasję, wykonując utwory chóralne różnych stylów i epok, od muzyki średniowiecznej i renesansowej, przez formy wokalno-instrumentalne klasycyzmu i neoromantyzmu, po współczesne opracowania muzyki ludowej i popularnej.  


Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAGaleria

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAreperator
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMAZdrowo nacudowane
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6519 sekundy