wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 października 2021, 09:31

(Fot. Zryw Volley Iława.)

Dwie przegrane i tylko jeden set na koncie siatkarek MKS-u Kris-Bus Zryw-Volley Iława po dwóch pierwszych kolejkach ligi wojewódzkiej juniorek.

W pierwszym meczu, rozegranym w Iławie w niedzielę, 17 października juniorki Zrywu uległy SMS Ostróda 0:3, tylko w drugim secie nawiązując walkę z przeciwniczkami, znacznie bardziej doświadczonymi w grze.

Tydzień później, w meczu rozgrywanym w Elblągu w sobotę 23 października 2021 roku siatkarki Zrywu uległy gospodyniom z klubu Energa MKS Truso Elbląg 1:3, grając lepiej i skuteczniej niż przed tygodniem.

Niestety - tylko jeden wygrany set na koncie juniorek MKS-u Kris-Bus Zryw-Volley Iława to dotychczasowy dorobek, który na razie lokuje nasz zespół na piątym miejscu w tabeli ligowej.

Kolejny mecz siatkarki Zrywu rozegrają w niedzielę, 7 listopada w Ełku z UMKS Mikro.

Trener Mieczysław Pietroczuk komentuje:

To będzie dla nas trudny sezon, zwłaszcza że przyzwyczailiśmy swoich sympatyków do dobrej gry i sukcesów. Zespół po poprzednim sezonie opuściły grające w podstawowym składzie: rozgrywająca, libero i dwie przyjmujące, kończąc wiek juniorski. Musimy budować nowy zespół, oparty o mało doświadczone zawodniczki, które były zmuszone do zmiany pozycji na boisku. Czas pandemii dopadł i nas, mamy lukę w szkoleniu z poprzednich lat. Teraz pojawia się duża grupa trenujących zarówno dziewcząt, jak i chłopców, ale na dobrą grę potrzebny jest czas i cierpliwość.

Myślę, że nasze juniorki będą robić postępy w grze z meczu na mecz i że jeszcze w tym sezonie zdążymy zapewnić swoim sympatykom wiele miłych chwil.