REKLAMApluszak
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 października 2021, 11:55 komentarzy 1

(Fot. archiwum szkoły.)

Pielęgnowanie pamięci o zmarłych i dbałość o ich godny pochówek, to ważne elementy polskiej tożsamości. Pamiętają o tym w Zespole Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu.

Wczoraj pod przewodnictwem nauczycielki historii pani Krystyny Ulatowskiej młodzież z IV klasy Technikum Logistycznego i Technikum Informatycznego sprzątała bezimienne i opuszczone groby na suskim cmentarzu oraz zapaliła na nich symboliczne znicze.

To odpowiedź na apel Ministerstwa Edukacji i Nauki.

- Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta”. Ministerstwo nawołuje w niej do upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych oraz dzielenia się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach z oznaczeniem #SzkołaPamięta - przybliża szczegóły placówka. - Zgodnie z polską tradycją, 1 listopada - uroczystość Wszystkich Świętych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. Zapalamy znicze pamięci na ich grobach – w dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień. Wczoraj uczniowie z  nauczycielem historii Krystyną Ulatowską, posprzątali bezimienne i opuszczone groby na suskim cmentarzu oraz zapalili na nich symboliczne znicze. Pamiętamy... - podkreślają przedstawiciele szkoły.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Zespół Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu.

REKLAMATom-bet

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~dziękujemy 1 9 miesięcy temu

    Brawo Młodzi. To godna naśladownictwa i jakże szlachetna postawa.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Legia
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5376 sekundy