REKLAMApluszak
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 października 2021, 09:53 komentarzy 1

(Fot. archiwum organizatora.)

Ojczyznę kochać i szanować trzeba, a miłość, oddanie i patriotyzm można okazywać na wiele sposobów. Można na przykład "Rowerem dla Niepodległej" pokonać 103 kilometry na 103-lecie Rzeczpospolitej Polskiej. 

To czwarta edycja rajdu, którego pomysłodawcami i organizatorami są iławianie Grzegorz Kressin i Krzysztof Zakreta.

Pierwszy rajd został zorganizowany 11 listopada 2018 r. - na 100-lecie RP. Stukilometrową trasę Iława, Susz, Zalewo (wokół Jezioraka), Lubawa, Iława pokonało wówczas 20 rowerzystów z Iławy, Lubawy, Mławy, Ostródy i Susza. 

Później, w 2019 roku, na 101-lecie RP, w stujednokilometrową trasę Iława, Susz, Kisielice, Bielice, Nowe Miasto Lubawskie, Lubawa, Iława pomknęło już 42 rowerzystów z Iławy, Gdańska, Kisielic, Lubawy, Nowego Miasta Lubawskiego, Ostródy, Rynu i Warszawy.

W 2020 roku, ze względu na pandemię Covid-19 i wprowadzone obostrzenia, w tym zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób, formuła rajdu została zmieniona. Organizatorzy zaprosili rowerzystów do przejechania z dowolnego miejsca, dowolną trasą, w dowolnym tempie studwukilometrowej trasy. O godzinie 9.08 wystartowali Grzegorz Kressin, Krzysztof Zakreta i Waldemar Suski z iławskiej ulicy Wojska Polskiego przez Lubawę, Fijewo, Omule, Marwałd, Rychnowo, Ostródę, by w pochmurny, wietrzny dzień, przy temperaturze 5°C, pokonać 110 kilometrów i dotrzeć pod iławski ratusz. Do powyższej formuły rajdu, jak później sygnalizowali, dołączyło wielu rowerzystów z Iławy i okolic, a nawet z Olsztyna.

- W tym roku, z okazji 103-lecia odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską, 11 listopada 2021 roku o godzinie 8.50 zapraszamy rowerzystów przed iławski ratusz - mówi Krzysztof Zakreta. - Pod tablicą upamiętniającą odzyskanie niepodległości przez Polskę złożymy wiązankę kwiatów, wysłuchamy hymnu Polski i zrobimy wspólne zdjęcie. Rowerzyści uczczą ten wyjątkowy, świąteczny dzień, stosownie do swoich możliwości, część pojedzie 103-kilometrową trasą Iława, Lubawa (wspólne zdjęcie przed kinem o godz. 9.45), Marwałd, Tułodziad, Gierzwałd, Ostróda, Makowo, Szałkowo, Iława, ratusz w tempie 25 km/h. Natomiast pozostali rowerzyści udadzą się swoją trasą w ulubionym tempie. Pamiętajcie o kaskach rowerowych, dystansie, dezynfekcji rąk, bo życie i zdrowie jest najważniejsze, i tylko jedno. Spotkajmy się w Iławie lub na trasie przejazdu. Do miłego zobaczenia - dodaje.

Aby wziąć udział w rajdzie, nie trzeba się wcześniej rejestrować.

KZ/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~axe 1 9 miesięcy temuocena: 0% 

    Ziew. Niech ratusz odnowią w czynie społecznym.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Legia
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 5.1695 sekundy