REKLAMASpeed
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 października 2021, 14:08 komentarzy 4

(Fot. GDDKiA.)

Postępuje budowa obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego. Widać to jak na dłoni na październikowych zdjęciach z lotu ptaka.

Dokładnie 78,78% - tyle obecnie wynosi zaawansowanie rzeczowe prac na budowie nowomiejskiej obwodnicy.

Przypomnijmy: termin budowy obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego, początkowo wyznaczony na początek czerwca tego roku, został przesunięty na czerwiec 2022r. Przyczyną takiego stanu rzeczy były, jak informował inwestor, procedury administracyjne dotyczące uzyskania pozwolenia wodno-prawnego. 

Stąd nieco dłużej, niż początkowo sądzono, mieszkańcy Nowego Miasta Lubawskiego muszą poczekać na odciążenie miasta od nadmiernego ruchu tranzytowego. To właśnie główny cel przyświecający realizacji tej drogowej inwestycji, w ramach której w ciągu drogi krajowej nr 15 powstaje około 18-kilometrowa obwodnica. Droga omija Nowe Miasto Lubawskie od wschodu, a z dzisiejszą "piętnastką" skomunikowana będzie w okolicy miejscowości Kaczek i Wielki Głęboczek. Całkowita wartość tego wielkiego projektu drogowego opiewa na prawie 392 mln zł.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: GDDKiA Olsztyn.

Zobacz nowe lotnicze zdjęcia z budowy obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego.

Ilość zdjęć 27

REKLAMANAJLAK

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~MT56 4 9 miesięcy temuocena: 100% 

  Pięknie ,ale dlaczego nasi włodarze i budowniczy nie pomyśleli przyszłościowo i budując taki długi odcinek drogi nie zbudowali obwodnicę czteropasmową po dwa pasy ruchu w każdą stronę,albo chociaż przygotować szerszy pas drogowy co umożliwił by w przyszłości poprowadzić drugą nitkę dwupasmową.Pięknie ale mogło być jeszcze piękniej!!!!.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~. 3 9 miesięcy temuocena: 100% 

  KONIEC Z MANDATAMI 500 ZŁ, WYSTRCZY JEDEN MADAT WYSOKOŚCI 5000 ZŁ ZA SZALENSTWO I RESZTA SZYBKO SIĘ USPOKOI. PONAD TO ZAINSTALUJĄ UKRYTE URZĄDZENIA DO POMIARU SZYBKOŚCI.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iława 2 9 miesięcy temu

  Pięknie to super z tą obwodnicą

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Romek 1 9 miesięcy temuocena: 38% 

  Tu będzie wypadków.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.7853 sekundy