REKLAMAprawnik24
REKLAMApluszak

(Fot. materiały gabinetu.)

Sensolandia - to nowe miejsce na mapie Iławy, które oferuje diagnozę i terapię integracji sensorycznej oraz wsparcie psychologiczne. 

Znajduje się w Iławie na ulicy Sobieskiego 1/1k. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod numerem telefonu 513 134 656.

Czym są zaburzenia integracji sensorycznej?

Marlena Sosnowska: Zaburzenia integracji sensorycznej są coraz częściej diagnozowanym zaburzeniem. Szacuje się, że dotykają około 10-15% dzieci. Dotyczą zarówno dzieci zdrowych, jak i dzieci z niepełnosprawnościami, z autyzmem, z zespołem Aspergera czy zespołem Downa. Codziennie docierają  do nas bodźce z wielu zmysłów, znanych wszystkim zmysłów dotyku, wzroku, słuchu, węchu i smaku, ale także ze zmysłu przedsionkowego czy proprioceptywnego. Bodźce przedsionkowe płynące z ruchu i równowagi oraz proprioceptywne, czyli bodźce z mięśni i stawów są kluczowe w integracji sensorycznej i mają wpływ na funkcjonowanie małego człowieka. Aby dziecko mogło prawidłowo się rozwijać, wszystkie te bodźce muszą zostać zarejestrowane i zintegrowane w układzie nerwowym. Nie zawsze jednak tak jest, a wtedy potrzebna jest terapia. 

Po czym poznamy, że dziecko potrzebuje diagnozy integracji sensorycznej?

Zaburzeń  integracji sensorycznej (SI) jest kilka rodzajów, stąd objawy są bardzo różne. Jeśli rodzic zauważy, że dziecko bardzo negatywnie reaguje na dotyk, mycie włosów, metki przy ubraniach lub przeciwnie - szuka intensywnego kontaktu fizycznego, wpada na przedmioty, skacze, wydaje się niezgrabne ruchowo lub ma słabą równowagę, warto rozważyć diagnozę SI. Dziecko z zaburzeniami SI może być nadmiernie aktywne, może mieć kłopoty z koncentracją czy zrozumieniem poleceń, szybko męczy się przy pisaniu, unika rysowania, zabaw w piaskownicy, czy czymś co brudzi dłonie. Tych objawów jest tak wiele, że nie sposób wymienić ich  wszystkich.

Aby dowiedzieć się więcej na temat objawów, zapraszam do odwiedzenia strony https://www.facebook.com/Sensolandia-Terapia-integracji-sensorycznej-w-I%C5%82awie-100764535695152/.

Jakiego rodzaju wsparcie Pani proponuje?

Jestem z wykształcenia psychologiem i terapeutą integracji sensorycznej, dlatego w Sensolandii można wykonać diagnozę zaburzeń integracji sensorycznej oraz podjąć ewentualną terapię, a także skorzystać z konsultacji psychologicznych. Każdy rodzic, który czuje, że potrzebuje pomocy w zrozumieniu swojego dziecka, chciałby zmienić swoją relację z dzieckiem, jest w Sensolandii mile widziany. 


Sensolandia

- diagnoza i terapia integracji sensorycznej, terapia ręki, konsultacje psychologiczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Iława, ul. Sobieskiego 1/1K.
Tel. 513 134 656.


Artykuł sponsorowany.

REKLAMANAJLAK
REKLAMApolzbyt
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMASzkoła2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2475 sekundy