REKLAMAAndrzejówka
REKLAMAInkubator
wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 listopada 2021, 10:03 komentarzy 2
90-letni Pan Kazimierz Kasprzycki z Rożentala - jego występ na festiwalu, który senior rozpoczął od Hymnu Państwowego, wzruszył i wzbudził podziw publiczności.

90-letni Pan Kazimierz Kasprzycki z Rożentala - jego występ na festiwalu, który senior rozpoczął od Hymnu Państwowego, wzruszył i wzbudził podziw publiczności. (Fot. GOK Laseczno.)

5 listopada 2021 r. w GOK w Lasecznie odbył się X Rejonowy Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej pn. „Wyśpiewam Cię Polsko”, skierowany do dzieci, młodzieży i  osób dorosłych. 

Ze względu na ograniczoną pandemicznie ilość uczestników (ok. 100), festiwal przyjął formułę jednodniową. Tegoroczne prezentacje młodych wykonawców zawierały utwory o tematyce patriotycznej, piosenki popularne i pieśni z szerokiego repertuaru polskich utworów patriotycznych.

Oficjalnie festiwal otworzyła dyrektor GOK Grażyna Piękos, która w ciepłych słowach zwróciła się do uczestników konkursu, wyrażając swoją radość z bezpośredniego kontaktu z uczestnikami Festiwalu, a także wspomniała o doniosłej roli patriotyzmu w życiu każdego człowieka.

Festiwal zainaugurował występ najstarszego uczestnika, 90-letniego Pana Kazimierza Kasprzyckiego z Rożentala, który swój występ a’capella rozpoczął od zaśpiewania Hymnu Państwowego – spontanicznie dołączyli do niego wszyscy zebrani (uczniowie, opiekunowie, rodzice i organizatorzy imprezy). Występ Pana Kazimierza wzbudził podziw całej publiczności i organizatorów.

Do konkursu stanęli uczniowie i opiekunowie ze szkół podstawowych z różnych miejscowości z terenu gminy i miasta Iława, powiatu iławskiego i nowomiejskiego (Ząbrowo, Rudzienice, Gałdowo, Franciszkowo, Laseczno, Marzęcice, Tereszewo, Nowe Miasto Lubawskie i Kurzętnik).

Jury X Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej w Lasecznie podkreśliło wysoki poziom konkursu i zróżnicowany, interesujący repertuar nawiązujący do czasów walk o odzyskanie niepodległości, oryginalne wykonania, „żywy” akompaniament w wykonaniu uczniów i nauczycieli.

Cieszy fakt, że w dobie różnorodności repertuaru, młodzież sięga po utwory patriotyczne, „wdrukowane” w historię naszego kraju.

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury w składzie:

1. Krzysztof Olszewski - przewodniczący,
2. Grażyna Piękos,
3. Jerzy E. Piotrowski,

- przyznało następujące nagrody i wyróżnienia.

Kategoria- szkoły podstawowe, klasy I-III:

1. miejsce - Jagoda Prokop - SP Marzęcice, opiekun Monika Weisgerber,
2. i 3. miejsce - nie przyznano.

Wyróżnienia:

- Kacper Łukomski – SP Gałdowo, opiekun Ewa Zalewska.

Kategoria - szkoły podstawowe, klasy IV-VIII:

1. miejsce - Nadia Rogowska z Kurzętnika, opiekun Monika Weisgerber,
2. miejsce - Maciej Wrzesiński z SP Rudzienice - opiekun Stanisław Kowalkowski,
3. miejsce - zespół wokalny z SP Tereszewo.

Wyróżnienia:

- Magdalena Dziewulska z SP Rudzienice, opiekun Stanisław Kowalkowski,
- Bianka Kusińska z SP Kurzętnik.

Organizatorzy zadbali o nagrody (zostaną one wręczone podczas Koncertu Niepodległościowego w dn. 11.11.2021, godz. 15:30, sala GOK), pamiątkowe dyplomy i podziękowania dla wszystkich uczestników i opiekunów muzycznych festiwalu, słodki poczęstunek, ciepłe napoje.

Biorąc pod uwagę ilość uczestników – mimo pandemii, ich ogromne zaangażowanie, przygotowanie repertuaru patriotyczno-historycznego organizator widzi potrzebę kontynuowania imprezy i kultywowania tradycji i postaw patriotycznych wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Organizacja festiwalu:

koordynacja i prowadzenie festiwalu - Grażyna Piękos, 
konferansjer - Hubert Otręba,
realizacja dźwięku - Marcin Kowalewski,
zdjęcia - Arkadiusz Osiakowski,
oprawa graficzna - Jerzy E. Piotrowski
sprawy porządkowe - Edyta Lewandowska, Magda Żuchowska.

GOK w Lasecznie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Jan 2 2 miesiące temuocena: 67% 

    Epidemia trwa w najlepsze, w szkołach w powiecie iławskim zdalne nauczanie, a oni sobie śpiewają w zamkniętym pomieszczeniu, maseczki w domach, a zaraza zaraz też z nimi tam dotrze. "Gratuluję" organizatorom i sanepidowi. Rozumiem, że 90 latka nawet organizatorom nie szkoda.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Ja 1 2 miesiące temu

    A te nazwiska tzw.organizacja festiwalu to co to ma być? Autoreklama? Doprawdy żenada,płacą wam za to...

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4404 sekundy