wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 listopada 2021, 17:48 komentarzy 12
Dzisiejszy wyjazd do Warszawy zawodników

Dzisiejszy wyjazd do Warszawy zawodników "Gieksy". (Fot. GKS Wikielec.)

Znajdujący się w strefie spadkowej GKS Wikielec rywalizował dzisiaj o punkty  na wyjeździe. Na ulicy Konwiktorskiej 6 w stolicy czekała na podopiecznych Łukasza Suchockiego zamykająca III-ligowe podium Polonia Warszawa.

17. kolejka III ligi
Polonia Warszawa - GKS Wikielec 3-0 (0-0)

1:0 - Szymon Jarosz (51')
2:0 - Marcin Kluska (53')
3:0 - Marcin Kluska (61')

Zapowiadając ten mecz, gospodarze pokusili się o słownictwo rodem ze świata boksu:

"W czarnym narożniku patrząca z wytęsknieniem w kierunku centralnych rozgrywek Polonia Warszawa! W narożniku zielonym zaś waleczny przedstawiciel województwa warmińsko-mazurskiego GKS Wikielec! Piłkarskiej uczty nastał czas! Let's get ready to rumble!"

Natomiast goście przypomnieli ostatnią dyspozycję obu zespołów:

"Warszawiacy są po dwóch wygranych z rzędu. W ostatnim meczu pokonali na wyjeździe ŁKS II Łódź 1:0. Najskuteczniejszymi zawodnikami są Krystian Pieczara i Łukasz Piątek z 6 bramkami.

Natomiast GKS Wikielec po czterech remisach z rzędu odniósł tym razem porażkę u siebie z Unią Skierniewice 3:2. W poprzednim sezonie rozegraliśmy jeden mecz z Polonią, wygrywając u siebie 1:0."

W dzisiejszym meczu do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie, niestety - na korzyść rywala. Bramki dla gospodarzy zdobyli Szymon Jarosz  i dwie Marcin Kluska. 3:0 dla rywala, GKS dzisiaj wraca z Warszawy na tarczy.

W następnym meczu, 13 listopada, Wikielec podejmie przed własną publicznością Błoniankę Błonie.