wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 listopada 2021, 14:57

Jeziorak Iława, który przed tygodniem spadł z fotela lidera na drugą pozycję, podejmował dzisiaj przed własną publicznością ekipę Mazura Ełk, przed tym spotkaniem plasującą się na 12. pozycji w tabeli.

Mecz połączony był z piknikiem dla kibiców - okazją do jego organizacji stały się dobiegające końca obchody 75-lecia klubu. Na wszystkich sympatyków biało-niebieskich czekał poczęstunek w postaci kiełbaski i ciepłej herbaty na koszt klubu. Było to jednocześnie ostatnie w tym roku domowe spotkanie Jezioraka.

14. kolejka forBET IV ligi
Jeziorak Iława - Mazur Ełk 3:1 (1-0)

1:0 - Michał Foj (32')
2:0 - Maciej Zalewski (88')
2:1 - (90')
3:1 - Daniel Madej (90'+, z karnego)

Do przerwy Jeziorak Iława prowadził 1:0 - wynik spotkania otworzył w 32. minucie Michał Foj. Później, w 68. minucie, świetną okazję miał Paweł Sagan, ale jego strzał, oddany w sytuacji sam na sam z bramkarzem, golkiper gości wybronił, popisując się świetną interwencją. Swojej szansy nie wykorzystał też Patryk Czarnota, który w 85. min z 5 metrów oddał strzał, trafiając wprost w bramkarza. Za to skuteczny był Maciej Zalewski, zdobywca drugiego gola dla Jezioraka, który w 88. minucie strzelił w pole karne, a piłka minęła bramkarza i wpadła do bramki. Gościom udało się zdobyć bramkę kontaktową w 90. minucie, ale już po kilku minutach podyktowany na rzecz Jezioraka rzut karny zamienił na bramkę Daniel Madej. Zwycięstwo 3:1, to wynik ostatniego w tym roku domowego meczu Jezioraka.

Jeziorak Iława (wyjściowa jedenastka): Włodarczyk, Zalewski, Kressin, Kwiatkowski, Wacławski, Sedlewski, Foj, Nowiński, Czarnota, Flis, Sagan.

Za tydzień, 13 listopada, w 15. kolejce IV-ligowych zmagań, Jeziorak Iława zagra na wyjeździe z Huraganem Morąg.