REKLAMAhullo
REKLAMAInkubator
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 listopada 2021, 10:47 komentarzy 6
Na zdjęciu Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski w towarzystwie parlamentarzystów PiS.

Na zdjęciu Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski w towarzystwie parlamentarzystów PiS. (Zdjęcia: Urząd Wojewódzki w Olsztynie.)

Gminy z powiatu iławskiego, w tym gmina miejska i wiejska Iława, znalazły się wśród beneficjentów rządowego programu "Cyfrowa gmina". Promesę podczas spotkania w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odebrał m.in. Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski.

Miasto Iława otrzyma w ramach wymienionego programu kwotę ponad 996 tysięcy złotych, zaś gmina wiejska Iława, na tym spotkaniu reprezentowana przez sekretarza Krzysztofa Bądkowskiego, ponad 392 tys. Promesy przekazywali samorządowcom minister Adam Andruszkiewicz - sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, wojewoda Artur Chojecki oraz parlamentarzyści: Iwona Arent, Jerzy Małecki i Robert Gontarz.

Dofinansowanie w ramach rządowego programu "Cyfrowa gmina", wartego miliard złotych, jednostki samorządu terytorialnego (JST) mogą wykorzystać na zadania związane z nowoczesnymi technologiami.

- [Chodzi o] cyfryzację urzędów JST i jednostek im podległych oraz nadzorowanych poprzez nabycie sprzętu IT i oprogramowania, licencji niezbędnych do realizacji e-usług, pracy i edukacji zdalnej; edukację cyfrową dla JST w zakresie obsługi nabytego sprzętu oraz oprogramowania i licencji, a także analizę stanu cyberbezpieczeństwa JST oraz zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych - podaje Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie.

Cyfrowy grant dla gmin obejmie do 100% wydatków kwalifikowanych. Minimalna wysokość dofinansowania dla jednej gminy wynosi 100 tys. zł, natomiast maksymalna 2 mln zł. Łącznie są planowane trzy nabory wniosków.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Urząd Wojewódzki w Olsztynie.

REKLAMAHullo3

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Jaro 6 2 miesiące temuocena: 80% 

  "Gratuluję" posłom wsparcia przedstawiciela lgbtq,który za każdym razem jak może "jedzie" po rządzie i całym sercem wspiera marsze pod biurami PiS, krzyczące wy.....ć itp. Doprawdy,żenada

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~on2 5 2 miesiące temuocena: 100% 

  Propaganda na całego. Kiedyś wystarczył wniosek i wpływał dokument do Urzędu o pozytywnym rozpatrzeniu. Teraz musi jeździć kilka osób aby odebrać nikomu niepotrzebny transparent (dodatkowy koszt). Potem trudno się dziwić, że Pan Poseł od kilku miesięcy nie potrafi odpowiedzieć na jedno pytanie, zadane przez wyborcę!!!. Nie ma kampanii to wyborca może być lekceważony!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Automatyk 4 2 miesiące temuocena: 100% 

  Cyfryzują od 20 lat a urzędników coraz więcej. Jak to jest że przemysł na automatyzacji oszczędza, a w urzędach informatyzacja powoduje dodatkowe koszty osobowe?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xdddddddddd 3 2 miesiące temuocena: 100% 

  Zastąpić urzędników w wydziale komunikacji, systemem informatycznym któremu się chce i który nie ustawi priorytetu na picie kawki :)po cholerę piszę wniosek na papierze i urzędnik wpisuje go w komputer ? nie mogę sam tego zrobić ?stanowiska samoobsługowe, jeden urzędnik do pomocy w razie W

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~on3 2 2 miesiące temuocena: 100% 

  W pewnych przypadkach możesz np. wyrejestrowanie pojazdu. Zrobisz to w domu. Musisz mieć tylko co najmniej profil zaufany.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a może by? 1 2 miesiące temuocena: 80% 

  A może by tak zamiast tylko cyfryzacji jednostek samorządowych (które i tak już są dość dobrze scyfryzowane), zainstalować w ramach tej dotacji (po jej modyfikacji) w różnych rejonach miasta nadajniki silniejszego sygnału wi-fi (jeśli to technicznie możliwe), by mogli z niego bezpośrednio korzystać liczniej, dowolnie i bezpłatnie mieszkańcy danego rejonu? Bo taki był kiedyś zamysł programu powszechnej cyfryzacji naszego kraju. Program ten miał służyć przede wszystkim licznym rzeszom obywateli, a nie tylko poszczególnym urzędom. Bo po co obywatelowi scyfryzowane jednostki samorządu, skoro nie on możliwości z nimi się połączyć drogą internetową? A nie ma często z powodu braku dostępu do sieci lub z powodu znacznych kosztów dostępu do niej. Niektórych po prostu na to nie stać. A nawet jeśli, to w wielu przypadkach firmy telekomunikacyjne albo jeszcze do nich nie dotarły ze swą siecią, albo nie chcą tego zrobić, bo im się to podobno nie opłaca.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4694 sekundy