REKLAMAAndrzejówka
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 listopada 2021, 09:52 komentarzy 3

(Fot. KW PSP w Olsztynie.)

Ogromny pożar składowiska foliowych odpadów, do jakiego doszło nocą w Gronowie Górnym pod Elblągiem, został już opanowany przez strażaków.

Wciąż jednak panuje gęste zadymienie. Ponadto, z powodu uszkodzenia sieci trakcyjnej, został wstrzymany ruch na kolejowej trasie Elbląg-Bogaczewo.

Jak podaje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, około godziny 2:00 w nocy w Gronowie Górnym przy ul. Berylowej wybuchł pożar składowiska z materiałami sztucznymi przeznaczonymi do produkcji granulatu. Objął powierzchnię aż 7 tysięcy m2. Do walki z żywiołem zadysponowano 20 zastępów straży pożarnej, zarówno z PSP, jak i z OSP.

- W związku z unoszącą się chmurą dymu i gazów apelujemy do okolicznych mieszkańców, aby w dniu dzisiejszym nie otwierali okien - przekazali elbląscy strażacy.

Służby już opanowały płomienie, natomiast wciąż panuje gęste zadymienie.

Pożar w zakładzie koło linii kolejowej pod Elblągiem uszkodził też sieć trakcyjną. Z tego powodu wstrzymany został ruch pociągów na trasie Elbląg – Bogaczewo. 

- Zmiany dotyczą kursowania pociągów jadących przez stację Elbląg m.in. w kierunku Olsztyna, Trójmiasta, Szczecina i Malborka. Pociągi dalekobieżne PKP Intercity kierowane są zmienioną trasą przez Iławę. Przewoźnik regionalny PolRegio wprowadził zastępczą komunikację autobusową na odcinku Elbląg – Bogaczewo - podaje zespół prasowy PKP PLK.

Naprawa rozpocznie się natychmiast, gdy będą bezpieczne warunki pracy. Podróżni o zmianach są informowani na stacjach i przystankach oraz w pociągach.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: KW PSP w Olsztynie, PKP PLK.
Wideo: Ochotnicza Straż Pożarna w Krzewsku.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~ewq 3 2 miesiące temuocena: 100% 

  Januszowa utylizacja?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 2 2 miesiące temuocena: 100% 

  Tylko za rządów pisu śmieci same się podpalają

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mango A 1 2 miesiące temuocena: 100% 

  To jest ta słynna bez kosztowa utylizacja odpadów. Ktoś wziął ładną kasę i śmieci nie ma.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5891 sekundy