REKLAMAZDZ
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 listopada 2021, 13:33 komentarzy 3

(Zdjęcia: Niezależna Inicjatywa dla Gminy Susz.)

Powiększenie terenu istniejącej plaży oraz uzyskanie jej większego nasłonecznienia, to główne cele prac, jakie są teraz prowadzone nad jeziorem Burgale w Bronowie (gm. Susz).

To inwestycja realizowana przez Związek Gmin Jeziorak, a finansowana ze środków Gminy Susz. Część prac, tych związanych z miejscowym drzewostanem, przeprowadziło suskie nadleśnictwo.

Rozpoczęte właśnie roboty prowadzą do powiększenia terenu plaży. Jest wyrównywany, a karpy i zarośla - usuwane. Zakres trwających prac przewiduje także nawiezienie kilkuset ton świeżego piasku oraz posianie trawy na przestrzeni przeznaczonej do wypoczynku. Ponadto, po usunięciu wybranych drzew odpowiadających za duże zacienienie części plaży, kąpielisko zyskało większe nasłonecznienie.

- To kolejny etap prac, które zrealizowaliśmy na plaży w Bronowie kilka lat temu. Wówczas powstały m.in. wiata, parking, czy miejsce do gry w siatkówkę - mówi nam Rafał Wisiński, dyrektor Biura Związku Gmin Jeziorak. - Burgale to bardzo czyste jezioro, a tutejsza plaża ma długą historię. Zawsze było tu dużo ludzi. Teraz, gdy suski samorząd wybudował ścieżkę rowerową, umożliwiającą bezpieczny dojazd z Susza, a na plaży prowadzone są kolejne prace, to miejsce jeszcze zyskuje na atrakcyjności.

Związek gmin ma kolejne plany dotyczące rozwoju urokliwego kąpieliska.

- Chcielibyśmy ustawić tutaj dwie dodatkowe ławki, a w przyszłości nawet wybudować pomost - zdradza R. Wisiński.

Są też plany, aby - za pomocą bezpiecznych dla człowieka i środowiska oprysków - podjąć walkę z bytującymi nad tym jeziorem uciążliwymi gzami.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Niezależna Inicjatywa dla Gminy Susz.

REKLAMANAJLAK

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~krzysiek 3 8 miesięcy temuocena: 38% 

  Suski samorząd wybudował ścieżkę rowerową to znaczy że budowali urzędnicy i radni.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Radny 2 8 miesięcy temuocena: 38% 

  Co za bzdury,boiska już dawno nie ma ,reszta zaniedbana i poniszczona,brak bezpiecznego dojazdu w lato,piach dziury,ogrodzenie działek w skrajni polnej drogi,dojazd do parkingu wystające 30 cm kamienie niszczące auta,no i kwiatuszek zaraz zima i koniec prac a na wiosnę zapomnijcie że coś się zmieni,muchy tną że strach się rozebrać,piękne gadanie,czekamy na konkrety a nie tylko ble ble

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ cała prawda ? całą dobę 1 8 miesięcy temuocena: 71% 

  dlaczego INFO blokuje wszystkie komentarze pod artykułami na temat przewodniczącej hordejuk ???a dlaczego nie ma fotek jak organizatorka warsztatów w Starym Tartaku pouczała słuchaczy na temat budowy ludzkiego ciała ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 2.0041 sekundy