REKLAMAOrange
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 listopada 2021, 13:04 komentarzy 1

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

W gminie wiejskiej Iława mieszkańcy zapłacą nowe - wyższe stawki podatku od nieruchomości.

Gmina wiejska Iława, tak jak i miejska, o czym pisaliśmy wcześniej, podniesie obowiązujące na swoim terenie stawki lokalnych podatków od nieruchomości.


Tak jednostki samorządu terytorialnego reagują na inflację. Według danych GUS ceny w październiku wzrosły rok do roku o 6,8 proc.


Jak duże będą wzrosty tych najczęściej płaconych podatków na terenie gminy wiejskiej Iława? Podajemy poniżej.

  • Od budynków lub ich części mieszkalnych stawka podatku będzie wynosiła 0,67 zł od 1 m2 powierzchni użytkowej (obecnie: 0,64 zł).
  • Natomiast od budynków lub ich części związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej trzeba będzie w 2022 roku zapłacić 24,60 zł od 1 m2 powierzchni użytkowej (obecnie: 23,70 zł).
  • Z kolei nowa stawka podatku od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej wyniesie 1,03 zł od 1 m2 powierzchni (obecnie: 0,99 zł).

f

Rada Gminy Iława powyższe zmiany, które wejdą w życie wraz z początkiem nowego, 2022 roku, przegłosowała podczas swojej sesji w dniu 27 października. Z 15 radnych 12 osób było wówczas "za", a pozostałych 3 było na tej sesji nieobecnych.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAModera

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~/// 1 8 dni temuocena: 0% 

    "Z 15 radnych 12 osób było wówczas "za", a pozostałych 3 było na tej sesji nieobecnych." W Radzie Gminy Iława jest 15 czy 18 osób?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAreperator
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7628 sekundy