REKLAMASadek2
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 listopada 2021, 07:47 komentarzy 23

(Fot. WOT.)

W minionym tygodniu żołnierze 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej zostali wezwani do swojej jednostki w trybie alarmowym, a następnie skierowani do wsparcia działań Straży Granicznej, 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz 16. Dywizji Zmechanizowanej.

Alert gotowości do 6-godzinnego stawiennictwa naszych żołnierzy został ustalony już dnia 8 listopada. Sygnał był odpowiedzią na rozwijającą się sytuację kryzysową na granicy z Białorusią. Żołnierze musieli skorygować swoje plany, poinformować rodziny oraz pracodawców, sprawdzić swoje środki łączności, przejrzeć wyposażenie - aż w końcu otrzymali informację o wyjeździe.

- Obecność żołnierzy w rejonie przygranicznym nie ma na celu zwiększenia liczebności sił na miejscu, tylko zapewnienie zmienności na stanowiskach. Rotacja żołnierzy w rejonie przygranicznym jest planowana jako działalność cykliczna, która ma zapewnić szczelność naszej granicy. Jednocześnie wspieramy i odciążamy kolegów będących do tej pory na miejscu - mówi Paulina Kucińska, rzecznik prasowy 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

"Terytorialsi" z województwa warmińsko-mazurskiego wspierają funkcjonariuszy Straży Granicznej od początku kryzysu migracyjnego. Jakie zadania realizują? Wymienia Paulina Kucińska:

- Niewielkie siły z naszej brygady były skierowane do prowadzenia patroli wodnych z wykorzystaniem łodzi płaskodennych na rzece Bug oraz prowadzenia obserwacji terenu z powietrza przy użyciu bezzałogowych statków powietrznych FlyEye. Dodatkowo nasze maszty oświetleniowe postawione w strefie przygranicznej poprawiały widoczność i wspomagały skuteczność działań patrolowych. 

Aktualnie zaangażowanie "terytorialsów" z naszego regionu w działania przy granicy wzrosło i rozszerzyło się o patrole piesze i służbę na posterunkach kontrolnych.

WOT/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

23Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Sosnowy 23 miesiąc temuocena: 69% 

  Super. Tak trzymać. Trzymamy za Was kciuki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin35 22 2 miesiące temuocena: 60% 

  Całe szczęście że na straży stoi PIS i Pan Morawiecki . Całe szczęście że powstały nowe wojska dzięki temu nie musimy korzystać z Sił Zbrojnych ta formacja która powstała jest dla nas bardzo potrzebna i jak widać ktoś miał głowę na karku . Wczorajsze wydarzenia w Holandii i gniew obywateli oraz zachowanie Państwa tych obywateli tylko uświadomiło wszystkim Polakom do czego jest zdolna UE -Państwo Demokratyczne i Praworządne Policja pokazała jak się rozmawia ze swoimi obywatelami którzy się sprzeciwiają ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~to skradziony nick, cd. 21 miesiąc temuocena: 28% 

  Możesz sobie złodzieju (pewnie wraz ze swymi trollowymi kumplami) całymi dniami nabijać plusiki pod swymi wypocinami opatrzonymi skradzionym nickiem, ale to wcale nie zmienia faktu, że jesteś tylko i wyłącznie nędznym i tępym oszustem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~to skradziony nick 20 miesiąc temuocena: 29% 

  Proszę uważać i nie dać się zwieść. Ten złodziejski bęcwał z góry, mający maniery prymitywnego politruka, podszywa się po raz kolejny pod osobę, która używała tego nicku od lat. Niech nikogo nie zmylą chamskie metody trolli sterowanych z biur konfederacji i pisu z iławskiego Feniksa na ul. Niepodległości. Nie potrafią nic innego jak tylko siać zamęt wokół siebie. A takie pojęcia jak kultura osobista i podstawowe zasady społeczne są im całkowicie obce. To normalne w tym szemranym i tępym towarzystwie. Dziś kradną nicki, by u swych politykierskich sponsorów zarobić na flaszkę gorzały i nieco tzw. zioła. Ale jutro włamią się do naszych domów. A pojutrze...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~35 dzban 19 2 miesiące temuocena: 68% 

  Ten znów te swe brednie tu wypisuje . Weź kijki i leć do Szałkowa i z powrotem

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pp 18 2 miesiące temuocena: 35% 

  to pakuj się i ruszaj z nimi bronić nieudaczników z partii

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do powyższego oszusta 17 2 miesiące temuocena: 33% 

  I znów się podszywasz pod czyjś nick? Tak trudno stworzyć sobie własny? Jeśli masz z tym kłopot, to poproś o pomoc dziatwę z przedszkola.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~LUX 16 2 miesiące temuocena: 38% 

  WOT to pieniądze wyrzucone w błoto. Zbicie kapitału politycznego i poszerzenie elektoratu PIS. Zawodowe wojsko - luzie wyszkoleni dostają odzież i sprzęt z czasów słusznie minionych a WOT - dzieci lubiące bawić się w wojnę wszystko nowe z pod igły żeby medialnie było widać jaki to sukces ten pomysł odniósł! Kolejna żenada w tym państwie!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Torpeda 15 miesiąc temuocena: 24% 

  "Jakieś oficjalne źródło tych rewelacji? Czy wyssane z palca?" - wystarczy spojrzeć na wyposażenie WP i WOT (o tym żeby popytać byle jakiego szweja to już nie wspomnę)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xul 14 miesiąc temuocena: 12% 

  Jakieś oficjalne źródło tych rewelacji? Czy wyssane z palca?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xyz 13 2 miesiące temuocena: 36% 

  Lekarze nas "leczą" w trakcie pandemii - dziękujmy im ile mamy sił (plus różne akcje, typu posiłek dla medyka, dodatki covidowe itp)Wojsko jedzie " bronić granic" przed ludźmi uzbrojonymi w kamienie i kije- dziękujmy im ile sił mamy (plus różne akcje typu posiłek dla żołnierzy, kartki widokówki w ramach wdzięczności i ochrona psychologów bo sobie nie radzą)A kto podziękuję nam zwykłym obywatelom którzy pracują na tych nieudaczników? Przecież Łukaszenko wraz z Putinem to leżą ze śmiechu z tego teatru żołnierzyków

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xyz 12 miesiąc temuocena: 35% 

  ~Don Przeczytaj jeszcze raz mój komentarz, usiądź przeanalizuj obejrzyj wiadomości w TVP jeszcze raz przeanalizuj a później to już tylko nieszpory i napisz coś poważnego a nie te brednie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ckm 11 2 miesiące temuocena: 31% 

  wojnę wypowiadają politycy a cierpią obywatele,mamy cierpieć,ginąć za nieudolność polityków?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Don 10 2 miesiące temuocena: 76% 

  Lekarze nasz leczą? Tylko część lekarzy nas leczy, a reszta pozamykała się w prywatnych gabinetach i przyjmuje tylko pacjentów za wysokie stawki. Jeżeli nie masz pojęcia o wojnie hybrydowej, to lepiej nic nie pisz. Nie widziałeś jak Białorusini szkołą uchodźcow zadawać ciosy nożem, jak dostarczają uchodźcow gaz, petardy hukowe i sami atakują naszą granicą?. Aż tak mocno masz zakonserwowany łeb, żeby nie zrozumieć co tam naprawdę się dzieją?.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dzieciaki 9 2 miesiące temuocena: 28% 

  Tak patrzyłem podczas pierwszej fali covid jak rozwożą paczki z jedzeniem i sprawdzają przestrzeganie zasad kwarantanny.Przecież to dzieci.Przechodziłem obok trójki "mężczyzn",ich wizerunek,tęgość,masa ciała,postawa jak ze szpitala po długotrfałej anemii.Karabin waży połowę masy ciała.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Cywil 8 2 miesiące temuocena: 27% 

  Z nich wojsko jak z koziej ........itd.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pam Pam 7 miesiąc temuocena: 46% 

  "Wolałbyś putinowskie wojsko w Polsce czy nasze?." - a myślisz, że WOT będzie w stanie chociaż spowolnić wojska Putina? bo ja nie mam wątpliwości, że nie będą dla ruskich żadnym problemem

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ram 6 2 miesiące temuocena: 73% 

  Wolałbyś putinowskie wojsko w Polsce czy nasze?.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~cyk 5 2 miesiące temuocena: 19% 

  to jest rozmowa putina z merkel a rząd warszawski nie ma nic do gadania bo jest tak niezależny jak król staś, w końcu co nas obchodzi czy gaz popłynie jamalskim czy po dnie bałtyku - my mamy tylko płacić nosić kagańce a już niedługo i jakaś elektroniczna smycz obowiązkowa , od niemowlaka do umarlaka i coraz więcej kłamstw we wszystkich telewizjach

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Anty pis 4 2 miesiące temuocena: 10% 

  Św prawda

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 3 2 miesiące temuocena: 84% 

  Granicy niech pilnuje rząd pisowki tak sobie dają radę nie potrzebują pomocy uni

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obcy32 2 2 miesiące temuocena: 23% 

  Łuki i proce wzięli by nas bronić

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do 1 2 miesiące temuocena: 80% 

  Ty się sam przed sobą nawet nie obronisz, drzbanie jeden.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5369 sekundy