REKLAMAprofi
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 listopada 2021, 08:34 komentarzy 17
Na zdjęciu Dni Iławy 2022.

Na zdjęciu Dni Iławy 2022. (Fot. Archiwum własne.)

Rozrywka kosztuje, a mieszkańców, którzy oczekują, że lato w mieście wypełnią częste wizyty gwiazd estrady, nie brakuje. Ile dokładnie wynosi rachunek, dowiedzieliśmy się właśnie z raportu Iławskiego Centrum Kultury, głównego organizatora lokalnych festiwali i koncertów.

Dni Iławy - nie jest zaskoczeniem, że to była najkosztowniejsza z imprez. Dla iławian koncertowali w tym roku Mrozu, Kayah, czy Krzysztof Zalewski, a kolejnego dnia święta miasta - m.in. zespół VOX. Wstęp na muzyczne atrakcje był wolny. Imprezę sfinansowano częściowo z dochodów własnych Iławskiego Centrum Kultury, częściowo z miejskiej dotacji. Łączny rachunek:  ponad 345 tysięcy złotych.

Na Dniach Iławy kulturalno-rozrywkowe lato w mieście się nie kończy. Jak wyglądały koszty pozostałych dużych - ogólnomiejskich wydarzeń? Można zobaczyć na załączonym fragmencie sprawozdania finansowego ICK.

Jak widać, kolejną najdroższą imprezą był festiwal Old Jazz Meeting Złota Tarka, w tym roku jubileuszowy, z gwiazdami, w ocenie ICK - największy sukces tego roku. Budżet tego wydarzenia wyniósł łącznie (środki miejskie i ICK) ponad 287 tysięcy złotych. Natomiast Soundlake Festiwal wymagał finansowania na poziomie 163 tysięcy złotych.

Były jeszcze nieco mniejsze formy, koncerty adresowane do określonych grup odbiorców. To wydatki na te wydarzenia.

TO BYŁ TRUDNY ROK W KULTURZE

A co podkreślił, podsumowując 2021 rok, zespół ICK? Że największą trudnością była praca w warunkach pandemii.

- Obostrzenia spotkały się z niezrozumieniem i krytyką - przyznają w raporcie przedstawiciele ICK.  - Organizacja Dni Iławy była nie lada wyzwaniem, które - choć finalnie zakończyło się sukcesem (5 000 widzów), to przysporzyło zmartwień i podcięło skrzydła w zespole. Przestrzegając narzuconych wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych, ICK spotkało się z ogromną krytyką i niebezpiecznym hejtem. Warto wspomnieć, że to ogromne przedsięwzięcie jednostka zrealizowała własnym zapleczem kadrowym, pracując na pierwszej linii frontu. Było to kilka tygodni intensywnej, wyczerpującej pracy w trudnych warunkach atmosferycznych.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

17Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Mydlenie oczu 17 8 miesięcy temuocena: 87% 

  Mam też takie wrażenie, że teraz się ludziom mydli oczy. Widzę przechwalanie się remontem chodników i ulic. To są rzeczy, które robił każdy burmistrz. To takA normalka. Jak Ci się w domu zepsuje kran, to naprawisz i już, ale nie mówisz, że miałeś remont. Podobnie z tymi drogami, zatoczkami i chodnikami. Przecież to jest bieżące utrzymanie. Normalne w każdym mieście, a za tej władzy urasta do rangi wielkich inwestycji. Czy Wy to zauważacie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piknik Inspiracji 16 8 miesięcy temuocena: 73% 

  Wspominacie o Lotniczej Majowce, apamiętacie jeszcze Piknik Inspiracji. To chyba tez za Żylinskiego ruszyło? Ile tam zawsze było ludzi! Bardzo dużo dzieci, kolejki do atrakcji się ustawiały. A teraz co? Jakiś nędzny piknik chyba historyczny zamiast tego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~AB 15 6 miesięcy temu

  Warto dodać, że był to normalny dzień nauki. Dzieci w tę sobotę odrabiały wolne wcześniej, lub później odebrane. Więc to nie był dodatkowy obowiązek, ale raczej zamiana nudnych (najczęściej udawanych) lekcji sobotnich na coś ciekawszego - inspirującego. Szkoda Pikniku, szkoda Majówki, szkoda tego miasta...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do wychowawcy 14 8 miesięcy temuocena: 33% 

  To chyba dobrze? Realizacja programu, wyjcie ze szkoły i atrakcja dla dzieci w jednym.Nie widywałem tam tylko klas z nauczycielami. Było mnóstwo dzieci z rodzicami. Stoiska były rozmaite i bardzo ciekawe.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wychowawca 13 8 miesięcy temuocena: 83% 

  Szkoły były zobligowane w sobotę do udziału w tym wydarzeniu. Trudno powiedzieć, ilu byłoby chętnych bez tego przymusowego wsparcia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~On 12 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Popatrzcie na repertuar kina Pasja. W Iławie. NĘDZA. I oczywiście jedyny w miesiącu 'bardziej ambitny' - o homofobii. Gdzie cykl Kino Konesera - do cholery. Czy ktoś myślący tam jeszcze pracuje? Puk puk

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tygrys 11 8 miesięcy temuocena: 25% 

  Natomiast lotnictwo to nie wielke halo, to nic takiego. Leci taki samolot daleko i co to za atrakcja. Ale taki desant z ladowaniem i zajęciem Iławy przez łukaszenkę to byłby dopiero hit.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Łukaszenka 10 8 miesięcy temu

  Niezle zboczenie.... Zazdrsszczam

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Orson 9 8 miesięcy temuocena: 93% 

  Gdzie jest DKF -Dyskusyjny Klub Filmowy? Gdzie ambitne kino światowe? Tragedia. I nie chodzi mi tu i filmy z klucza

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Artur 8 8 miesięcy temuocena: 100% 

  DKF z dużym zaangażowanie prowadził p. Dominik z chwilą gdy odszedł z ICK ta inicjatywa padła. Fakt, repertuar jest mało ambitny i dużo dobrych tytułów u nas się nie pojawia, a szkoda, bo kino ma potencjał i wciąż są przystępne ceny biletów.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do redakcji 7 8 miesięcy temuocena: 25% 

  Czemu cenzurujecie tekst? Czy popełniłem myślozbrodnię pisząc o #uciskanych czarnych homoseksualistach#?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jamroży 6 8 miesięcy temuocena: 90% 

  Soundlake Festiwal 163 tysiące.Pamiętam debatę o lotniczej majówce i wydatkach 500 000.Oceńcie rozmach tych dwóch wydarzeń i liczbę ludzi którzy na nie przybyli.To daje mi do myślenia.I nie mówię już o tym że festiwalu ma nie być. Co prawda dla mnie jest mało interesujący ale to moje osobiste odczucie.Tylko po co ten kubeł pomyi wylany na organizatorów lotniczej. No i te rwanie włosów przez wszystkich radnych jaki to koszt o matko pół miliona....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stefan 5 8 miesięcy temuocena: 84% 

  Soundlake porażka. A był taki potencjał. Tyle kasy...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Asia 4 8 miesięcy temuocena: 90% 

  Druga edycja była już bez polotu, ale organizował to już inny skład ludzi i wyszło, jak wyszło.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marek 3 8 miesięcy temuocena: 40% 

  Brawa za organizację i działania. Macie świetny zespół i potencjał do działań! Jednak nie możemy tolerować odgórnie i bezprawnie narzucanego ograniczania wolności i segregacji sanitarnej wśród mieszkańców Iławy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 2 8 miesięcy temuocena: 75% 

  Do ~Iławianin: operować pojęciami i ich nie rozumieć... Właśnie te ograniczenia wolności stanowią właśnie o czymś "lewackim".

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 1 8 miesięcy temuocena: 38% 

  Lewacka opinia dla lewackiego ICK.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 3.26 sekundy