REKLAMAd&b
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 listopada 2021, 13:47 komentarzy 1

(Zdjęcia: archiwum prywatne.)

O wyjątkowe stypendium, wspierane przez Jej Królewską Mość Królową Szwecji Sylwię, ubiega się pochodząca z Iławy studentka Natalia Paczkowska. Opowiedziała nam o swoim konkursowym pomyśle na poprawę opieki nad pacjentami, w tym zwłaszcza tymi w wieku senioralnym.

Czym jest "Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii", o którą stara się iławianka, studiująca pielęgniarstwo w Collegium Medicum w Bydgoszczy, działającym w strukturach Uniwersytetu Mikołaja Kopernika?

- To wyjątkowe stypendium, skierowane do pielęgniarek i pielęgniarzy oraz osób studiujących pielęgniarstwo, angażujące najbystrzejsze umysły i ich najbardziej kreatywne pomysły w celu podniesienia prestiżu zawodu pielęgniarki oraz stworzenia warunków dla trwałych, pozytywnych zmian w opiece zdrowotnej - przybliżają organizatorzy konkursu.

Uczestnicy mają za zadanie przedstawić swój pomysł na poprawę opieki nad pacjentami, ze szczególnym uwzględnieniem korzyści dla osób starszych lub cierpiących na demencję.

- Mój pomysł polega na organizacji spotkań integracyjnych łączących oddziały geriatryczne i pediatryczne. Pomysł ma wiele korzyści dla pacjentów, zarówno tych starszych, jak i tych najmłodszych. Pacjenci starsi nie czuliby się tak samotni, a dzieci mogłyby oderwać się od smutnej szpitalnej codzienności - mówi portalowi www.infoilawa.pl Natalia Paczkowska. - Projekt ma również na celu rozwój intelektualny pacjentów pediatrycznych, a powstrzymanie postępu demencji u pacjentów geriatrycznych. Chciałabym wprowadzić te zajęcia w jak największej liczbie szpitali. 

W konkursie, objętym honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia oraz Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, iławianka konkuruje z 9 innymi uczestnikami, a stawką jest miejsce w finale. A jest o co rywalizować, bo laureat, poza stypendium w wysokości 25 tysięcy złotych, otrzyma możliwość wzięcia udziału w międzynarodowym networkingu, zaproszenie na uroczystą ceremonię rozdania nagród w Sztokholmie i skrojone na miarę możliwości zdobycia dodatkowej wiedzy.

- Wejście do finału oraz ewentualna wygrana dałyby mi większą możliwość szerzenia mojego projektu. Dlatego potrzebowałabym pomocy Państwa w wejściu do finału, dzięki codziennemu oddawaniu głosów na mnie. Będę niesamowicie wdzięczna - mówi studentka z Iławy.

Finalistę, który zaprezentuje swój pomysł przed komisją konkursową, wyłoni bowiem głosowanie internautów. Swoje głosy, wspierające Natalię Paczkowską, możecie oddawać raz dziennie pod tym linkiem.

Laureat konkursu zostanie ogłoszony 23 grudnia.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: archiwum prywatne.

REKLAMANAJLAK

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~tak tylko 1 ponad rok temuocena: 100% 

    jak na mój gust to nos TROCHĘ za długi

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4351 sekundy