REKLAMApluszak
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 listopada 2021, 15:28 komentarzy 19
Taki park linowy, o jakim mówiła radna i burmistrz, działa na ulicy Słowackiego w Ostródzie. Mieszczącą się tutaj

Taki park linowy, o jakim mówiła radna i burmistrz, działa na ulicy Słowackiego w Ostródzie. Mieszczącą się tutaj "Strefą aktywności rodzinnej" zarządza Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji.

Poza przeszkodami umieszczonymi klasycznie - na sporej wysokości, także "minipark linowy", adresowany do najmłodszych użytkowników, taki format parku linowego w naszym mieście rozważają teraz władze Iławy.

Wbrew wcześniejszym miejskim planom w dobiegającym końca 2021 roku nie powstała dokumentacja projektowa dla tej inwestycji. Dziś burmistrz wyjaśniał, dlaczego i - w odpowiedzi na zapytanie radnej - przyznał, że obecnie jest rozważany nieco inny format takiej atrakcji.

- W ubiegłym roku rozmawialiśmy i mieliśmy w planie jako miasto budowę parku linowego - przypominała dzisiaj Anna Pogodowska.

Radna pytała o nadzieje na realizację tego zamysłu, proponując jednocześnie określony format takiego parku:

- W tej chwili w modzie są takie parki - place zabaw, drewniane, funkcjonujące bardziej jako tory przeszkód dla dzieciaków. Na nich montuje się niewysoko nad ziemią, do metra, bądź 1,5 m maksymalnie, siatki na stelażach. Może to wykorzystajmy. Mieszkańcy, szczególnie rodzice małych dzieci, oczekują stworzenia im miejsc do wyjścia z dzieciakami. W lasku miejskim można by coś takiego umieścić.

- Jak najbardziej nad tym myślimy - referował temat tej inwestycji burmistrz Dawid Kopaczewski. - Faktycznie w roku 2022 nie zarezerwowaliśmy na to środków. Nie dlatego, że nie chcieliśmy, ale dlatego, że budżet jest tak napięty. Stwierdziliśmy, że musimy zająć się najpierw innymi rzeczami, jak np. szkołami SP4, SP5, aby w końcu te placówki miały takie zaplecze, jakie mieć powinny. W tym roku mieliśmy środki na wykonanie dokumentacji, ale mieliśmy problemy z wybraniem oferenta, nie było chętnych, ale jesteśmy po rozmowach wstępnych z kolejną firmą, która być może by się tego podjęła. Teraz prowadzimy rozmowy właśnie w tym kontekście. Chcielibyśmy, aby ta dokumentacja w roku 2022 powstała. Jak powstanie, to na 2023 rok zastanowimy się, czy damy radę to sfinansować.

Burmistrz przyznał też, że taki model parku linowego, o jakim wspomniała Anna Pogodowska, jest rozważany:

- Sam widziałem taki tor przeszkód, minipark linowy w Ostródzie. Jest to otwarta strefa aktywności nad jeziorem. Faktycznie tam moje dzieci mogły się swobodnie bawić. Musiały się trochę nagimnastykować, aby ten tor przejść, ale było to bezpieczne, zabezpieczone, na niewielkiej wysokości i sprawiało to dużo frajdy. Bierzemy pod uwagę też to, żeby - oprócz tego wysokiego parku linowego - powstała taka bezpieczna strefa dla kilkuletnich dzieci do przejścia.

- Chyba byliśmy na tym samym placu zabaw, panie burmistrzu. Podobny jest też w Karnitach - zakończyła dyskusję na ten temat A. Pogodowska.

A Wam jak się podoba ten nowy pomysł na iławski park linowy?

Red. kontakt@infoilawa.pl.

TEMATY rekreacja
REKLAMANAJLAK

18Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~zxc 18 8 miesięcy temuocena: 0% 

  Byliśmy w tym parku w Ostródzie. Dziecku bardzo się podobał. Dobrze jakby się go udało ulokować gdzieś w centrum. Może teren przy kinie? Może ścieżka za plażą?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Edmund 17 8 miesięcy temuocena: 33% 

  Mam wrażenie że tu piszą tylko same marudy i narzekacze! Nic tylko krytykować i dopierdal ...ćCi co pewnie sami nic wielkiego nie osiągnęli w życiu....Wszystko na NIE...Taki mamy naród...Najlepiej pewnie jakby rządzący chodzili po mieście i rozdawali pieniądze! Oooo ty by była władza, ,,najliepsia,, na świecie!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wujek 16 8 miesięcy temuocena: 33% 

  Nie taki naród tylko burmistrzu radni to lemingi. Kopaczewski bierze kilkanaście tysięcy miesięcznie za pierdzenie w fotel i nicnierobienie dla miasta. Radni biją mu brawo i dłubią w nosie. Pięć lat straconych.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kolejność uczuć 15 8 miesięcy temuocena: 67% 

  Szpitalem się zająć, nie piaskownicami!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zxc 14 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Szpital to akurat powiat. Ale masz racje. Starosta do pracy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieczysława Anioł 13 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Niech harcerze się tym zajmą. Jak tak dalej pójdzie to zaczniemy debatować nad zrobieniem orła z szyszek lub z potłuczonych talerzy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~no nie... 12 8 miesięcy temuocena: 89% 

  Panie burmistrzu i państwo radni. Ja wszystko rozumiem, ale czy wy naprawdę nie macie się czym zająć poza planowaniem jakiegoś idiotycznego małpiego gaju? Czyżby iławianom do pełni szczęścia brakowało już tylko harców w koronach drzew na wzór zabaw szympansów lub innych orangutanów?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bezradna 11 8 miesięcy temuocena: 95% 

  sama sobie sfinansuj fanaberie a nie tylko żądaj. została radną aby wymyślać cuda a może pieniądze byś załatwiła ??

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a może by tak hotel dla kotów 10 8 miesięcy temuocena: 94% 

  to niech powie kiedy będzie się huśtała na własnym pomyśle

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pytanie do burmistrza i do domi 9 8 miesięcy temuocena: 58% 

  a ilu potomków spłodził gej biedroń ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a jak ziemniaczanka mistrzu 8 8 miesięcy temuocena: 80% 

  a ten poniżej z dobranocki to chyba jakaś ofiara własnych komentarzy /////////// nawet dowodów nie trzeba , wystarczy poczytać

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do dobrej nocy... 7 8 miesięcy temuocena: 64% 

  Internet to jednak wspaniały wynalazek. Żyje sobie czlowiek błogo na tym świecie, aż tu od pewnego czasu, po wejściu do sieci dowiaduje się, że jest jakimś leszkiem. Ki diabeł? Dlaczego akurat leszkiem, a nie np. Adamem M. czy chociażby Juliuszem S.? Co ci padło na łeb z tym leszkiem? Jakaś obsesja umysłowa? I uważaj na nowo poznane wyrazy takie jak np. peztpeerowiec (a co to za stwór?) czy też obleśny, bo się jeszcze niechcąco zapętlisz od nadmiaru nowego (ale czy rozumianego?) słownictwa. Z tym światłem to już naprawdę nudne, wymyśl coś nowego. Czytelnicy twych wypocin na przeróżnych forach mogą już tylko ziewać z kompletnego znudzenia. A co do hola, holi... Pisał to wcześniej taki jeden, ale był aż tak przerażająco głupi i wulgarny, że nawet już administrator strony stracił swą niebiańską cierpliwość i jego wpis wyrzucił prosto do śmietnika. A za nazwanie mnie palantem serdecznie dziękuję. A co mi tam. Skoro cię to bawi. No bo co innego może bawić kogoś takiego jak ty robaczku?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~dobrej nocy leszku 6 8 miesięcy temuocena: 39% 

  a palant leszek 35-ty peztpeerowiec zresztą obleśny pisze poniżej jakieś """hola , holi " co oznacza , że za chwilę przyjdzie pielęgniarka i wyłączy mu światełko .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do hola holi 5 8 miesięcy temuocena: 63% 

  Nie przechwalaj się. I tak nikt w to nie uwierzy. Można zrozumieć, że ci przykro. Ale jaka choć w miarę rozumna kobieta spłodziłaby wraz z choć trochę rozumnym facetem coś tak tępego i umysłowo zdegenerowanego jak twoja nieszczęsna osoba? Pod względem biologicznym to wręcz zupelnie niemożliwe. Świat ożywiony nie zna aż tak wielkich wybryków natury.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~właśnie ciebie 4 8 miesięcy temuocena: 52% 

  Przynajmniej jednego. Właśnie ciebie. Jesteś wybrykiem natury, bo spłodzili cię chłop z chłopem. Wiadomo z której strony. Tylko z twym intelektem poszło coś nie tak...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 3 8 miesięcy temuocena: 96% 

  Proponował bym aby park zorganizować na terenie ratusza. Tam i tak już jest cyrk

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~uraaaaaaaaaaa 2 8 miesięcy temuocena: 96% 

  a może nad psim wybiegiem ? bo psiska na razie słabo zainteresowane ,,, więc może zaczęłyby się wspinać nad bagienkiem

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawianin w średnim wieku 1 8 miesięcy temuocena: 93% 

  Jasne, wszystko dla dzieciaczków bo burmistrz ma gromadę. A one i tak siedzą w domach i puchną od nic nie robienia. Tylko smartfon do jednej ręki a w drugiej burger z macdonalda.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Legia
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4801 sekundy