REKLAMAPatrz
SKOK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 listopada 2021, 09:42 komentarzy 1

(Fot. organizator.)

We wtorek, 23 listopada 2021r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika, po dwuletniej przerwie, odbył się II Otwarty Powiatowy Turniej Szachowy Uczniów Szkół Podstawowych. 

Do rozgrywek i walki o puchary i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Iławie, Urząd Miasta Iławy oraz  Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Iławie stanęło 40 zawodników. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia PZSzach – Feliks Stachowicz. Rozegrano 6 rund w tempie 10 minut na zawodnika, w trzech kategoriach: młodsi juniorzy - klasy I-III, juniorzy - klasy IV-VI i starsi juniorzy - klasy VII-VIII. Nagrody zostały przyznane oddzielnie dziewczętom i chłopcom.

Puchary, nagrody i dyplomy wręczali goście: Starosta Powiatu  Iławskiego – Marek Polański, Burmistrz Miasta Iławy Dawid Kopaczewski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Iławie Beata Niksa-Żubertowska.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, medale i drobne upominki.

Oto szczegółowa klasyfikacja wszystkich nagrodzonych:

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i nagrodzonym! Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy za zaciętą rywalizację, grę fair-play i atmosferę świetnej zabawy!

Organizatorzy serdecznie dziękują też Darczyńcom za sponsorowanie organizacji turnieju.

Szkolne zawody szachowe w powiecie iławskim stanowią okazję do spotkania młodych szachistów oraz stanowią dla nich dodatkową zachętę do dalszego zgłębiania tajników gry w szachy. Bowiem szachy to wspaniała gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa, refleksu i cierpliwości. 

Do zobaczenia za rok!

SP1 Iława/Teresa Bagniuk.
Zdjęcia: organizator.

REKLAMANAJLAK

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~uczeń 1 miesiąc temu

    Czy osoba podająca wyniki nie wie, że najpierw podaje się imię, a potem nazwisko? To niej alfabetyczna lista uczestników.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4088 sekundy