REKLAMAkulig
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 listopada 2021, 14:55 komentarzy 131

(Fot. KPP w Iławie.)

Nawet z dożywociem musi się liczyć 24-letni mieszkaniec Kisielic, który usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. W miniony czwartek, na miejscowej stacji paliw, niemal pozbawił człowieka życia, atakując nożem - wynika z ustaleń iławskiej policji.

Kisieliccy policjanci podczas patrolu miasta w miniony czwartek pojechali skontrolować miejsce zagrożone, którym jest lokalna stacja paliw. Funkcjonariusze, wjeżdżając na teren stacji, zauważyli grupkę osób, która na widok radiowozu zaczęła biec do zaparkowanego samochodu. 

Funkcjonariusze rzucili się w pościg za uciekającymi. 

- Okazało się, że leży tam ranny mężczyzna. Mundurowi wezwali na miejsce karetkę pogotowia, po czym zatrzymali uciekającą grupkę osób - mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

W trakcie czynności kisieliccy policjanci ustalili, że 24-latek wspólnie ze swoim znajomym pokłócili się z dwoma klientami stacji benzynowej. Kiedy zabrakło argumentów słownych, między mężczyznami doszło do szarpaniny, po czym jeden z nich wyciągnął nóż i bardzo poważnie ranił pokrzywdzonego. 

Mieszkaniec powiatu iławskiego natychmiast został przetransportowany do szpitala. 

W związku z powyższym funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kisielicach zatrzymali 24-latka i jego znajomego. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnej celi. W trakcie dalszych czynności mundurowi wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz dokumentację fotograficzną, zabezpieczyli również zapis z kamer monitoringu, a także przesłuchali świadków. 

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu usiłowania zabójstwa 24-letniemu mieszkańcowi Kisielic. Natomiast sąd wobec mężczyzny zastosował tymczasowy areszt. Teraz najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAHullo3
Artykuł załadowany: 0.6156 sekundy