REKLAMASadek2
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 listopada 2021, 10:04 komentarzy 4

(Fot. KAS.)

Przestępczą działalność na zadziwiającą skalę prowadziła grupa w połowie listopada rozbita przez Krajową Administrację Skarbową. Zatrzymań dokonano m.in. w Ostródzie. Według ustaleń Pulsu Biznesu to właśnie stąd faktycznie zarządzano zarejestrowanymi na całym świecie kilkudziesięcioma spółkami, składającymi się na ten hazardowy biznes.

15 listopada 2021 r. KAS zatrzymała na terenie Olsztyna, Ostródy, Wrocławia i Warszawy 7 osób podejrzanych o udział w grupie organizującej nielegalne gry hazardowe. Zatrzymań dokonano w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Regionalną w Gdańsku.

Jak powiedziała Renata Kostowska, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie, sprawa dotyczy największej w kraju grupy organizującej nielegalne gry hazardowe.

- W najlepszym okresie swojego działania grupa prowadziła i urządzała nielegalne gry nawet w ponad 9700 lokalizacjach na terenie całej Polski. Łącznie dysponowała ponad 30 tys. automatów do gier hazardowych. Grupa mogła też wprowadzić do legalnego obiegu kilkaset milionów złotych pochodzących z przestępczej działalności - powiedziała.

Podejrzanym przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy, urządzania i prowadzenia nielegalnych gier hazardowych.

Przeszukano miejsca zamieszkania podejrzanych, gdzie zabezpieczono 5 samochodów, 4 motocykle, łódź o wartości 1 mln 20 tys. zł oraz biżuterię, zegarki i monety. Zabezpieczono również dokumenty, elektroniczne nośniki danych i telefony.

- Sprawa ma charakter rozwojowy - podkreśliła KAS.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia, wideo: KAS.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMATom-bet

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Ostródziak 4 miesiąc temuocena: 0% 

  Jakieś kompleksy macie Panowie Iławiacy?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~Pablo 3 miesiąc temuocena: 100% 

  A może jednym i drugim? ;)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mui 2 miesiąc temuocena: 88% 

  Ostróda zawsze bandyterką stała.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pablo 1 miesiąc temuocena: 50% 

  Chyba łajnem haha

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3452 sekundy