REKLAMAhullo
SKOK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 grudnia 2021, 10:15 komentarzy 2

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawie wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko dwóm mieszkańcom powiatu iławskiego. Mężczyźni włamali się do kurnika, skąd ukradli elementy metalowe i zniszczyli dwie skrzynki energetyczne. Teraz ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie, prowadzili dochodzenie przeciwko dwóm mieszkańcom powiatu iławskiego. 

- Z ustaleń śledczych wynikało, że na terenie Lubawy doszło do włamania do kurnika. Nieznani wówczas sprawcy po wyłamaniu drzwi wejściowych weszli do pomieszczenia, skąd zabrali miedź i elementy metalowe - podaje st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali 37-latka i jego starszego znajomego. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie mężczyzn. Mieszkańcy powiatu iławskiego zniszczyli również dwie skrzynki energetyczne, wyrywając je ze ściany i łamiąc ich elementy.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 37-latkowi i jego znajomemu zarzutów.


Kodeks karny za samą kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.


KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Kapusta 2 miesiąc temuocena: 100% 

    a co to są w Lubawie "mikury" ?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Meksykanin 1 miesiąc temuocena: 50% 

    Na komisariat w Lubawie zgłasza się farmer i mówi: -Meksykanie kradną mikury.Na to posterunkowy -Jak to meksykanie!?-No meksykanie mówie panie!-A skąd pan to wie?!-Ostatniej nocy jak kradli kury, to przed samym konicem uslyszalem jak jeden do drugiego krzyczy: -Eeee kończita A na co drugi:-nee ecze Tekilka

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3758 sekundy