REKLAMAhullo
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 grudnia 2021, 12:31 komentarzy 4

(Fot. materiały prasowe, zdjęcie ilustracyjne.)

To było dobrze zaplanowane przestępstwo. Sprawca zamówił za pobraniem aż 6 paczek z wartościowym towarem. Przezorność dostarczającego produkty kuriera sprawiła, że w ręce 27-latka dostała się tylko jedna z przesyłek, w której był Apple iPhone 11 Pro, wart 7 tysięcy złotych. Później swoją pracę wykonywali już kryminalni, którzy dotarli do mieszkańca Gdańska, chociaż ten przyjechał do Iławy autem ze skradzionymi wcześniej tablicami rejestracyjnymi. 

Iławscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie w sprawie kradzieży przesyłki kurierskiej. 

Z ustaleń śledczych wynikało, że sprawca zamówił 6 paczek za pobraniem. Kiedy do Iławy przyjechał kurier celem przekazania przesyłek, zamawiający kilkakrotnie zmieniał miejsce odbioru towaru, po czym przyjechał pod kolejny ustalony adres. Kurier wydał pierwszą z paczek i oczekując na podpis oraz pieniądze, zamknął samochód. Sprawca, widząc, że nie uzyska całego zamówienia, zabrał jedną z paczek i nie kwitując oraz nie płacąc za towar, odjechał samochodem. 

Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. Jak ustalili funkcjonariusze, w przesyłce znajdował się telefon komórkowy Apple iPhone 11 Pro. Straty firmy to prawie 7 000 zł

W trakcie czynności mundurowi ustalili, że mężczyzna przyjechał samochodem, który miał założone wcześniej skradzione tablice rejestracyjne. Podczas prowadzonego postępowania i dzięki współpracy między jednostkami policji iławscy mundurowi z wydziału kryminalnego ustalili sprawcę kradzieży. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Gdańska. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przestawienie mężczyźnie zarzutu, do którego się przyznał.


Kodeks karny za kradzież przewiduję karę do 5 lat pozbawienia wolności.


KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~mar 4 miesiąc temuocena: 100% 

  A od kiedy to 2 letni iPhone 11 pro kosztuje 7 tyś ? skoro tegoroczne są po 5200

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sae 3 miesiąc temuocena: 37% 

  Nikogo to nie obchodzi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~q 2 miesiąc temuocena: 11% 

  Ty nikogo nie obchodzisz. Idź stąd.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ziutek 1 miesiąc temuocena: 54% 

  jak Tobie by podprowadzili nokię to by cię obchodziło ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3328 sekundy