wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 grudnia 2021, 19:07 komentarzy 19

(Fot. Indykpol AZS Olsztyn.)

W 10. kolejce PlusLigi, rozegranej dzisiaj w hali w Iławie, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ulegli ekipie Jastrzębskiego Węgla 0:3. MVP – Jan Hadrava.

Względem ostatniego spotkania trener Marco Bonitta dokonał w wyjściowym składzie tylko jednej zmiany. Zamiast Taylora Averilla na boisku od pierwszej piłki kibice zobaczyli Szymona Jakubiszaka. Skład uzupełnili: Jan Firlej, Mateusz Poręba, TJ Defalco, Robbert Andringa, Karol Butryn i Jędrzej Gruszczyński.

W dwóch partiach wyrównana rywalizacja na parkiecie trwała do połowy seta (10:10 w pierwszym i 12:12 w drugim secie). Od tego momentu ton rywalizacji na parkiecie nadawali siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Prym w ataku wiódł były zawodnik Indykpolu AZS - Jan Hadrava (MVP spotkania, 22 punkty w całym meczu). Choć akademicy próbowali odrabiać straty (najlepiej punktującym był Mateusz Poręba – 12 „oczek), to dwie partie pewnie zostały zapisane na konto mistrza Polski (25:21 i 25:18). W trzecim secie od początku przeważali mistrzowie Polski (9:5, 14:6) i zasłużenie zwyciężyli 25:18, a w całym spotkaniu 3:0.

M. Bonitta skomentował:

Chciałbym przeprosić naszych fanów, którzy w komplecie wypełnili halę w Iławie. Nie graliśmy zbyt dobrze i za to przepraszamy. Gratulacje dla Jastrzębskiego Węgla za zwycięstwo, zagrali bardzo dobre spotkanie - wiedzieli, czego chcieli.

To był ostatni mecz siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn w 2021 roku w Iławie. Akademicy z Kortowa w styczniu 2022 roku aż trzykrotnie zawitają do hali przy Małym Jezioraku (spotkania z PGE Skrą Bełchatów, Ślepskiem Malow Suwałki i GKS Katowice).

W kolejnym meczu ekipa ze stolicy Warmii i Mazur na wyjeździe zmierzy się z obecnym liderem PlusLigi – Grupą Azoty ZAKSĄ Kedzierzyn-Koźle. Początek piątkowego (10.12.) spotkania o godzinie 20:30.