REKLAMAprofi
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 grudnia 2021, 10:50 komentarzy 11

(Fot. Info Iława.)

Ciężki sprzęt pracuje w leśnym terenie komunikującym drogę na Siemiany ze znajdującym się nad samym brzegiem Jezioraka w Sarnówku (gmina Iława) ośrodkiem wypoczynkowym należącym do Telewizji Polskiej. Drogę, porządną, za prawie 3,5 mln zł, buduje Nadleśnictwo Iława.

O szczegóły tej inwestycji zapytaliśmy rzecznika nadleśnictwa.

- Jaki jest zakres tej inwestycji (jaki odcinek i długość oraz nawierzchnia)?

Przemysław Pierunek, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Iława: Długość przebudowywanej drogi to 3,5 km. Nawierzchnia, tak jak dotychczas, będzie bitumiczna, poprzednia nawierzchnia uległa już takiemu zniszczeniu, że trzeba ją całą położyć od nowa. Dodatkowo powstaną nowe zjazdy na drogi leśne gruntowe, mijanki, miejsca postojowe, odwodnienie, utwardzone zostaną też pobocza. Jest to jedna z wielu w nadleśnictwie dróg przeciwpożarowych, musi więc spełniać określone przepisami kryteria. Jest to jednocześnie jedyny dojazd dla służb ratowniczych do Ośrodka TVP.

- Jest jest koszt i termin wykonania zadania?

Koszt całej przebudowy to 3 492 000 zł, termin wykonania to 22 grudnia bieżącego roku. 

- Kto jest wykonawcą?

Wykonawcą jest firma z Glinojecka: Usługi Transportowo - Budowlane Michał Kleniewski, która wygrała przetarg na podstawie Prawa zamówień publicznych.

- Czy w przyszłości planuje się kontynuację budowy tej drogi aż do Siemian?

Są plany przebudowy kolejnej drogi, łączącej się z tą, która jest obecnie przebudowywana, jednak Siemiany to już teren Nadleśnictwa Susz.

- Czy Nadleśnictwo Iława ma dalsze plany przebudowy/modernizacji swoich dróg w innych lokalizacjach, w tym w Makowie czy do miejscowości Smolniki?

Jest bardzo dużo dróg na naszym terenie, które wymagają modernizacji, nie tylko do Makowa. Przebudowujemy drogi sukcesywnie, w miarę posiadanych środków, priorytetem są drogi kluczowe dla gospodarki leśnej i ochrony przeciwpożarowej naszych lasów. Duże środki pochłania również utrzymanie dróg już przebudowanych oraz doraźne remonty wszystkich pozostałych. Droga do Smolnik jest drogą gminną, zatem nadleśnictwo nie ma podstaw prawnych do jej przebudowy czy modernizacji. 

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Info Iława.

REKLAMANAJLAK

11Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Nie Haack 11 8 miesięcy temu

  Droga Susz- Zalewo to zalewane w lipcu dziury garnuszkiem że smołą. Tragedia! Droga Dobrzyki- Jezierce pokazuje jak w głębokim poważaniu mają tamtejszych mieszkańców. Ale to " tylko zwykli ludzie" więc kogo to obchodzi. Brniemy przez błoto,stary bruk a potem kałuże,zarywający się przepust i 4 płyty jumbo z wystającym drutem zbrojeniowym. 5 lat wojny z urzędem i NIC !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piotrek Siemiany 10 8 miesięcy temu

  Wydawanie 3.5 mulina na drogę do skarbówka fajna sprawa. Ale podziwiam włodarzy Iławy za stan drogi do Siemian to świadczy tylko o ich gospodarności. Jak by nie patrzył do Siemian przyjeżdża multum turystów z całej Polski . A wystarczy przejechać się z Iławy do Siemiany i można w najlepszej sytuacji stracić zawieszenie. Co jakiś czas widać jak latają ja na zasadzie poklepie lopata i sprawa załatwiona. Ale jak by nie patrzeć lasy panstwowe należą do pisu A do Sarnowka zjeżdża świta od Kurskiego i trzeba komuś sie podlizywac zeby stolka nie stracic.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawiak 9 8 miesięcy temu

  O czym rozmawiamy 3.5km w 1.5miesiaca zimowego hahah na bank będzie przesunięty termin i jakiś wałek w taką pogodę kto jest w standardzie e wykonać robotę gdzie są wszystkie firmy drogowe które wykonują pracę w okolicach a wygrała firma z pod Warszawy hahahaha brawo

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zvb 8 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Bez kitu, arogancja i megalomania tej władzy zaczyna sięgać zenitu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~takaPrawda 7 8 miesięcy temuocena: 80% 

  Do Smolnik na drodze przydalby sie remont !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 6 8 miesięcy temuocena: 83% 

  No przecież pisowi się należy!!!!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ndt 5 8 miesięcy temuocena: 86% 

  Kurski z Górniakową nie będzie się przecież tłukł wybojami na Sylwka, nie?A do Winkla zwykłego chodnika nie będzie i za 10 lat.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ndt 4 8 miesięcy temuocena: 100% 

  Wójt ma ważniejsze zajęcia niż jakiś tam chodnik : )

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~blp 3 8 miesięcy temuocena: 100% 

  O drogę do Winkla to zapytaj wójta

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dobra zmiana 2 8 miesięcy temuocena: 95% 

  Na to kasa jest .... tylko 3,5mlm i przez cały rok przejedzie parę osobówek.....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~........ 1 8 miesięcy temuocena: 87% 

  Nieważne że kilka osobówek, ważne z kim. Kurski i jego kumpel kierownik ośrodka a zarazem nowy właściciel rancza w Gardzieniu musi mieć wygodny dojazd do pracy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.7082 sekundy