REKLAMAkulig
REKLAMAHullo2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 grudnia 2021, 12:18 komentarzy 2

(Zdjęcia: archiwum autora.)

Czy żyjesz tak, jak sam chcesz, czy tak, jak chcą inni? Zmierz się z tym pytaniem, czytając moją książkę - to wyzwanie, jakie rzuca czytelnikom Maciej Grabowski, debiutujący autor z Lubawy.

Jego pierwsza książka "Szukaj bez względu na wszystko" jest już dostępna w przedsprzedaży.

Publikacja to efekt osobistych poszukiwań i pracy nad sobą autora - pracującego na etacie taty, który pomimo natłoku zajęć znajduje czas na realizację swojej pasji, jaką jest pisanie. Na literacki warsztat Maciej Grabowski wziął sens życia. 

- Poszukiwanie sensu życia to temat, o którym każdy z nas niejeden raz myślał. Natomiast niewielu jest w stanie coś zmienić. Wolimy narzekać, niż podjąć jakieś działanie - komentuje dla portalu www.infoilawa.pl lubawianin. - Aby zrozumieć prawdziwy sens życia, należy spaść na samo dno i na nowo poznawać świat, gdyż wtedy dostrzegamy jego piękno i sens. Wówczas piękno dostrzegamy w każdym geście i małym uczynku. Moja książka jest pewnym protestem wobec wyścigu szczurów. Dla pożądania pieniądza. Ile jest tak naprawdę nam brak, aby być szczęśliwym? Nie oszukujmy się. Pieniądze są złudne, im więcej ich mamy, tym więcej chcemy mieć. Książka opowiada o podróży Alexa, w rzeczywistości Aleksandra, który wyruszył w podróż życia. Chciał poznać świat i ludzi, ich spojrzenie na przyszłość i na to, co mają do zaoferowania. Jeśli chcecie poznać opowieść o człowieku, który zdecydował się wyrwać ze swojego dotychczasowego życia, to sięgnijcie po "Szukaj bez względu na wszystko". Odsłoni ona prawdziwe wartości, o których na co dzień zapominamy, pogrążając się w wirze codziennych zadań i obowiązków. 

Więcej o książce (z materiałów autora)

Główny bohater, Aleks, który ma wszystko, co powinien mieć w swoim życiu, uważa, że stało się one szare i beznadziejne; zagubił jego sens. Staje się nieszczęśliwym i zagubionym człowiekiem, który staje na rozdrożu. Bohater porzuca swoje dotychczasowe życie i udaje się w podróż  w poszukiwaniu sensu życia. 

Aleks za wszelką cenę chce poznać, czym jest szczęście i jak je osiągnąć, aby być zadowolonym:

"Zrozumiałem, że życie przelatuje mi przez palce. Mam wszystko, a jednak w głębi jestem ubogim i próżnym człowiekiem. Człowiek jest stworzony, żeby żyć w szczęściu i czerpać z niego całymi garściami w dobrych i złych chwilach. Ja byłem tylko człowiekiem. Wyruszyłem w podróż dookoła świata, aby stać się człowiekiem dla was."

Spotyka na swej drodze różnych ludzi, m.in. doświadczoną przez życie kobietę, która opiekuje się ludźmi niepełnosprawnymi, dzięki której  zaczyna rozumieć, czym jest szczęście. Dostrzega również te rzeczy, które wpływają na radość życia, których do tej pory nie widział. Aby być szczęśliwym, należy  najpierw zmienić siebie, a potem tym szczęściem zarażać innych.  

Aleks trafia do zakonu mnichów, w którym poznaje zasady ich życia oraz filozofię medytacji  i egzystencję ludzkiego sensu życia pozbawionego współczesnych środków komunikacji. Poznaje maksymy mnichów: szczęście masz znaleźć w samym sobie, całe nasze życie to ciągła podróż, podchodź do życia z czystym umysłem, a osiągniesz pełnię życia i poznasz jego sens. Spotyka różnych ludzi i poznaje ich podejście do życia, które niekoniecznie rozumie. 

Nie wierzy, że czerpać radość można  z prozaicznych rzeczy. Jego podróż trwa rok. Czy wróci do swojej rodziny? Czy żona Sylwia przebaczy mu tę ucieczkę? Czy zrozumiał, czym jest szczęście i prawdziwy sens życia? Aby tego się dowiedzieć, sięgnijcie koniecznie po tę powieść i przeżyjcie podróż dookoła świata wraz  z Aleksem, który przeprowadzi was wokół ludzi, którzy są szczęśliwi i czerpią radość z życia.

Obecne czasy, w których liczą się tylko szybki zysk i zasada "po trupach do celu", zacierają nam istotę prawdziwego sensu życia. Jesteśmy jak te chomiki wrzucone w kołowrotki, które jak maszyny wykonują polecenia. Jesteśmy niewolnikami spełniającymi marzenia innych. 

Nie korzystamy z życia, nie spełniamy marzeń, idei  i pragnień. Wielu z nas nie odkrywa sensu życia i jego piękna, gdyż żyje dla pracy i pieniędzy, a właściwie żyje ich żądzą, zatracając się w jej otchłani i zapominając o swoich bliskich. W ten sposób nie dostrzega istoty sensu ludzkiego istnienia. Ta powieść pokazuje nam odważnego człowieka, który pomimo wszystko porzuca swoje życie i szuka sensu egzystencji.

Doceniajmy każdą chwilę i cieszmy się tym, co mamy. Jeśli szukacie sensu życia, to opowiadanie jest dla was, wprowadzi was w podróż w głąb siebie.


Książka Macieja Grabowskiego jest już dostępna w przedsprzedaży. Zamówić swój egzemplarz możecie na stronie autora http://jaiego.pl/.


REKLAMAPani dywanik

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Xyz 2 miesiąc temuocena: 0% 

    Trzeba się pochwalić w internecie.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Iława 1 miesiąc temuocena: 89% 

    Ja go znam czy to nie jest ten co wtedy tego dwóch na jednego

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4054 sekundy