REKLAMApluszak
REKLAMAUsługi koparką
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 grudnia 2021, 14:24 komentarzy 1

(Fot. UM w Iławie.)

Wysokie na ponad 2 metry, pomieści 30 nisz, a w nich 120 urn z prochami - taka będzie budowla na prochy zmarłych, jaka powstanie w ramach miejskiej inwestycji na cmentarzu komunalnym na ulicy Piaskowej w Iławie.

Urząd Miasta w Iławie poinformował o podpisaniu z wykonawcą tej inwestycji umowy.

Miało to miejsce 9 grudnia.

- Niewątpliwą zaletą kolumbarium jest fakt, że zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż tradycyjne groby. To dość istotne, biorąc pod uwagę fakt, że na cmentarzach w naszym mieście zaczyna brakować powierzchni do tradycyjnego pochówku - skomentował burmistrz Dawid Kopaczewski.

Wykonawcą robót na cmentarzu jest przedsiębiorstwo Zakład Wyrobów Betonowych Wojciecha Trykacza z Lubartowa, a wartość podpisanej umowy opiewa na ponad 194,3 tys. zł brutto. Inwestycja ma być gotowa za 11 miesięcy. Kolumbarium będzie mieć ponad 2 metry wysokości, pomieści 30 nisz, a w nich 120 urn z prochami.

Na podstawie informacji Urzędu Miasta w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.
Wizualizacja: materiały inwestora.

Kolumbarium, służące do pochówku urn z prochami zmarłych, powstanie na cmentarzu komunalnym na ulicy Piaskowej w Iławie.

REKLAMATom-bet

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~. 1 8 miesięcy temuocena: 14% 

    A ILE W PUSZKACH POUKŁADAJĄ DUSZYCIEK? ZA TO BURMISTRZ MA DRUGĄ TURĘ WYGRANĄ...STARCY IDĄ NA WYBORY DLA NIEGO. AMEN

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5746 sekundy