REKLAMAChoinki
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 grudnia 2021, 09:28 komentarzy 4

(Fot. materiały prasowe.)

Zbliża się termin kolejnego spaceru po Iławie z regionalistami i radnymi miejskimi Michałem Młotkiem i Dariuszem Paczkowskim. Najbliższa i zarazem ostatnia wycieczka z cyklu "75 lat polskiej Iławy" odbędzie się w niedzielę, 19 grudnia. 


Będzie to już szósta wycieczka z cyklu "75 lat polskiej Iławy", podczas którego Michał Młotek i Dariusz Paczkowski opowiadają iławianom o powojennej historii miasta. Do tej pory w ramach cyklu odbyły się wycieczki zatytułowane "Trudne początki", "Kolej", "Ratusz i Stare Miasto", "Czas wolny" oraz "Sport i rekreacja". Serię wycieczek w najbliższą niedzielę zamknie wyprawa zatytułowana "Gruzy i odbudowa".


- Podczas niedzielnej wycieczki opowiemy iławianom o tym, kto i w jaki sposób zniszczył Iławę, jak długo mieszkańcy żyli wśród gruzów i kiedy uprzątnięto miasto, przygotowując je do odbudowy - zapowiada Michał Młotek. - Jak zawsze nasze opowieści zilustrujemy archiwalnymi zdjęciami i wzbogacimy wspomnieniami mieszkańców, które udało nam się zebrać w ostatnich latach - dodaje Dariusz Paczkowski.

Wycieczka rozpocznie się przy ratuszu, następnie uczestnicy udadzą się w okolice ulicy Konopnickiej, a stamtąd do miejsca, w którym dawniej znajdowała się wieża straży pożarnej. Łącznie zaplanowano siedem przystanków, a cała wycieczka potrwa około godziny.

Podczas wycieczki będzie można poznać historię budowy osiedla Jagiellońskiego. Projekt budowy osiedla przygotowany został przez zespół urbanistów pod kierunkiem wielokrotnie wspominanego podczas cyklu wycieczek Mieczysława Hoffmanna. Budowę osiedla ukończono w 1966 roku. Było to nowoczesne osiedle, określane mianem "miasta w mieście". Była to pierwsza tak duża inwestycja w polskiej Iławie. 

Szósta wycieczka z cyklu "75 lat polskiej Iławy" odbędzie się w niedzielę, 19 grudnia. Początek wyprawy o godz. 14:00. Zbiórkę uczestników zaplanowano przy ratuszu.

Uzupełnieniem cyklu wycieczek jest seria podcastów "Kronika zaginionego miasta", w których Michał Młotek przybliża historię Iławy w latach 1945-1956. Podcasty dostępne są na stronie www.ilawasprzedlat.pl oraz w serwisach podbean.com i Podcasty Google. 

REKLAMABetiko
REKLAMAJysk

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Pik 4 ponad rok temuocena: 100% 

  Nie mam pojęcia o politycznych preferencjach tych dwojga radnych ale tylko Ci którzy kochają to miasto i znają jego historie powinni zasiadać w radzie.Nie rozumiem wiec twojego posta ~cinu. Czy jeśli ktoś jest radnym i wspomną o tym w gazecie to źle? Czy ten fakt Nie upoważnia do tego by spełniać pasję i dzielić się z nią z mieszkańcami? Czy wreszcie radni Nie mogą interesować się sportem, modą,muzyką a przynajmniej nie można tego ujawniać w lokalnych mediach? Zanim coś napiszesz dmuchnij w alkomat proszę

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Master 3 ponad rok temuocena: 100% 

  No tak, w tym mieście być radnym to wstyd...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~cinu 2 ponad rok temuocena: 67% 

  Widzę, że bardzo istotne jest podkreślenie - radni miejscy. No, no trzeba to akcentować :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oo0 1 ponad rok temuocena: 100% 

  A ja jestem dumny ,że mamy TAKICH radnych.Mają pasję,zamiłowanie do dawania innym .Nigdy nie zrozumie ludzi którzy nic nie robią ,a tylko nauczyli się krytykować ,to co inni robią dla lokalnej społeczności.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAJarmark
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMALuxbud
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3671 sekundy