REKLAMApluszak
REKLAMAUsługi koparką
wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 grudnia 2021, 11:53 komentarzy 1
Pojedziemy obwodnicą NML w 2022 roku - potwierdza GDDKiA.

Pojedziemy obwodnicą NML w 2022 roku - potwierdza GDDKiA.

Łącznie ponad 345 km nowych dróg krajowych planuje oddać do użytku w roku 2022 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Na liście inwestycji, które w tym nowym roku mają już zostać ukończone i udostępnione kierowcom, znalazła się biegnąca w ciągu DK15 obwodnica Nowego Miasta Lubawskiego.

Pojedziemy obwodnicą NML w 2022 roku - potwierdza GDDKiA.

Ilość zdjęć 20

Jak wynika z wyników Generalnego Pomiaru Ruchu 2020/21, drogą krajową nr 15 w Nowym Mieście Lubawskim średnio każdej doby jeździ prawie 20 tysięcy pojazdów. W ciągu sześciu lat od ostatniego pomiaru odnotowano wzrost o ponad 6 tysięcy pojazdów na dobę. Około 20 tysięcy pojazdów na dobę to tyle, ile jeździ ekspresową "siódemką" w okolicy Ostródy! Potrzebę budowy obwodnicy widać więc jak na dłoni, a inwestycja powoli zbliża się już do swojego finału.

Omawiając swoje inwestycyjne plany na nowy - 2022 rok, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad potwierdziła, że nowomiejska obwodnica zostanie oddana do użytku.


Według informacji inwestora w grudniu zaawansowanie rzeczowe prac osiągnęło już 83%.


- W najbliższym czasie, zależnie od pogody, wykonywane będą ogrodzenia, prace brukarskie, roboty ziemne oraz porządkowanie terenu. Wiosną kontynuowane będą roboty nawierzchniowe - informuje Karol Głębocki, rzecznik GDDKiA w Olsztynie.

Biegnąca w ciągu drogi krajowej nr 15 obwodnica Nowego Miasta Lubawskiego będzie drogą o długości około 18 km, o przekroju jednojezdniowym 2+1, omijającą miasto od wschodu. Całkowita wartość  kontraktu przekracza 318 mln zł.

Zobaczcie grudniowe zdjęcia i nagranie z placu budowy.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia, wideo: GDDKiA Olsztyn.

2022 rok na drogach krajowych w Polsce - co zostanie oddane do użytku?

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~mistrz kierownicy 1 7 miesięcy temuocena: 36% 

    będzie gdzie sprawdzać prędkość maksymalną samochodów

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 3.533 sekundy