REKLAMAAndrzejówka
SKOK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 stycznia 2022, 19:49 komentarzy 13

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Od Nowego Roku schronisko dla bezdomnych zwierząt w Iławie prowadzi urząd miasta. Tym samym opiekunem przytuliska nie jest już - tak jak miało to miejsce w poprzednim roku - Iławskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt "Patrol Interwencyjny". 

Konkurs na prowadzenie schroniska zostanie ogłoszony, jednak będzie to miało miejsce później niż zwykle, co wynika z wejścia w życie dopiero pod koniec grudnia uchwały regulującej współpracę miasta z organizacjami pożytku publicznego.


O szczegółach informuje nas Julia Bartkowska - kierownik Wydziału Utrzymania Mienia Komunalnego w Urzędzie Miasta w Iławie.


1. Kto będzie prowadził iławskie schronisko dla bezdomnych zwierząt w 2022 roku?

Julia Bartkowska: Do czasu wyłonienia podmiotu prowadzącego schronisko na podstawie konkursu ofert zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie obiekt będzie prowadzony przez Gminę Miejską Iława. Zostały zawarte umowy z dwoma pracownikami fizycznymi, a także zlecono usługę transportu, wyłapywania i koordynowania działań schroniska. 

2. W jakim trybie Urząd Miasta w Iławie zleci to zadanie?

Planowana wartość zadania związanego z prowadzeniem schroniska własnymi zasobami Gminy Miejskiej Iława nie przekracza kwot wynikających z ustawy Prawo zamówień publicznych, podpisano więc stosowne umowy zgodnie z obowiązującym w urzędzie regulaminem udzielania zamówień publicznych.

3. Dlaczego nie ogłaszano tym razem - wzorem lat ubiegłych - konkursu na prowadzenie schroniska?

Konkurs ogłasza się na podstawie uchwały w sprawie przyjęcia rocznego programu współpracy miasta Iławy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2022. Uchwała wchodzi w życie po 14 dniach od opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego, czyli w tym przypadku od dnia 29 grudnia 2021 r. Konkurs zostanie ogłoszony w połowie stycznia 2022 r.

4. Jak urząd ocenia roczną współpracę - w zakresie prowadzenia miejskiego schroniska - z Iławskim Towarzystwem Ochrony Zwierząt "Patrol Interwencyjny"? 

Podmiot prowadzący schronisko do 15 stycznia zobowiązany jest złożyć sprawozdanie z realizacji umowy. Dopiero po weryfikacji tego dokumentu będzie możliwa ostateczna ocena działania ITOZ "Patrol Interwencyjny".

Wraz z Nowym Rokiem zmienił się też numer interwencyjny iławskiego schroniska. Teraz to numer: 666 873 561.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

12Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Nikt 12 20 dni temuocena: 100% 

  Tragedią jest to, że wobec poprzedniego zarządcy z 2020 r. miasto złożyło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Teraz znowu słychać o kradzieży więc pewnie takie zawiadomienie znowu poszło. Smutne.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator 11 20 dni temuocena: 100% 

  Czemu te biedne zwierzęta zawsze muszą trafić na głupie, nadmuchane lambadziary, które nie dosc, że kradną to nic dobrego nie potrafia zrobić. Potencjał w Itozie byl, dopóki glonojad nie wyszedl na prowadzenie, wtedy chyba wszyscy normalni poodchodzili. Szkoda zwierzat. Oby to była zmiana na plus w koncu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zszokowana 10 20 dni temuocena: 89% 

  Itozianki pięknie pożegnały się ze schroniskiem, mam nadzieję, że prokuratura je rozliczy, żeby tak okraść masakra, a takie afery kręciły na poprzedniego zarządcę, Info Iława też to opisywała w ubiegłym roku, a teraz taka akcja, ciekawe na co poszły zbiórki, bo trochę kasy przygarnęli przez rok. Urząd musi kontrolować takie organizacje bo samowolka jest!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ehhh 9 21 dni temuocena: 100% 

  A dlaczego ta zmiana się zadziała? Z tego, co pamiętam to zupełnie niedawno ITOZ wygryzło OTOZ.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czarny 8 21 dni temuocena: 50% 

  Może teraz przejmie LTOZ (Lokalne ...) albo BTOZ (Burmistrza Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami).

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawa 7 21 dni temuocena: 87% 

  To prawda, że odchodzac itoz (...)???

  Edytowany: 21 dni temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wkyr 6 20 dni temuocena: 100% 

  Tak, to prawda, że okradziony schron

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zenił 5 21 dni temuocena: 92% 

  Powinno tak pozostać na zawsze !! A nie jakieś prywatne spółki , gdzie myśli się tylko o obniżeniu kosztów i jak największym zysku .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KOR 4 21 dni temuocena: 63% 

  @Czarny, masz rację. To widać wszędzie. Tak było za komuny. Wszystko co "państwowe", "narodowe" to dobrze nie kończy...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czarny 3 21 dni temuocena: 78% 

  Oby nie, rządzenie przez Państwo z reguły oznacza upychanie swoich kolesi po stanowiskach, nie patrząc na koszta i kompetencje. Czyli marnowanie naszych pieniędzy. Oby tu tak nie było.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hue 2 21 dni temuocena: 57% 

  Tak właśnie tak już powinno pozostać nie powinno się już tego zmieniać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zuza 1 21 dni temuocena: 100% 

  Ale przetarg na prowadzenie i tak będzie!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3759 sekundy