REKLAMAReporter
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 stycznia 2022, 17:42 komentarzy 22

(Fot. Google Maps.)

Od lokalnej ciekawostki do... statusu atrakcji turystycznej na mapie Google. Banery "NIEBAĆ PIS", "NIEBAĆ COVID" (pisownia oryginalna), o których już jakiś czas temu pisaliśmy na infoilawa.pl, nie tylko nie znikają z ciężarówki stojącej przy trasie Iława-Susz, ale i stają się coraz bardziej rozpoznawalne.

Baner "NIEBAĆ PIS" atrakcją turystyczną? Tak. I to - przynajmniej według użytkowników map Google, najpopularniejszej aplikacji tego typu - pięciogwiazdkową.

O dwóch banerach, umieszczonych po obu stronach stojącej na nasypie w Adamowie (gm. Susz) ciężarówki, Czytelnicy portalu www.infoilawa.pl już mieli okazję przeczytać. W artykule, który publikowaliśmy na portalu w styczniu 2021 roku, Jacek Szmigiel, przedsiębiorca, który je tam umieścił, wyjaśniał, że zainspirowała go piosenka przygotowana przez Kabaret Skeczów Męczących w ramach głośnego wyzwania "Hot 16 Challenge".

To tam pojawia się wers "niebać Covid":

"Niebać Covid.
Jak najmocniej nie bać go!
Niebać Covid.
Niech odejdzie szybko stąd!"

Jednocześnie przedsiębiorca podkreślał, że swobodę interpretacji pozostawia odbiorcom, a banery nie zawierają wulgaryzmów (chociaż przywodzą na myśl takie skojarzenia - przyp. red.).

Banery do dzisiaj znajdują się na naczepie ciężarówki, niezmiennie zwracając uwagę przejeżdżających tędy osób. Może o tym świadczyć choćby fakt, że zjawisko zyskało status... "atrakcji turystycznej" zaznaczonej na mapie Google. Takiego oznaczenia mogą dokonać sami internauci, inni pozostawiają opinie. Tych dla "NIEBAĆ PIS" opublikowano dotąd 16.

"Ciekawostka lingwistyczna. Z błędem, ale nie razi, za to rzuca się w oczy", to jedna z nich.

Inni komentujący twierdzą:

"Najlepsza atrakcja w tym regionie!!! Oby więcej takich!".

"Gościu miał dobry pomysł".

"Brawo dla odważnych".

Atrakcje można też oceniać. Ta ma średnią 5,0. Są też zdjęcia i nagranie. 


Dodajcie swoją opinię w komentarzu. Czy rzeczywiście banery zasługują na miano "atrakcji turystycznej"?


Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
Artykuł załadowany: 0.2768 sekundy