REKLAMAAndrzejówka
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 stycznia 2022, 13:31 komentarzy 45

(Zdjęcia: AZS Olsztyn.)

W ubiegłym roku 100 tysięcy złotych, w tym, 2022, o połowę więcej. 150 tysięcy złotych zabezpieczyło miasto na kontynuację współpracy z Indykpolem AZS Olsztyn, klubem siatkarskiej Plus Ligi. 

Umowę z władzami AZS-u na organizację rozgrywek Plus Ligi w 2022 roku podpisał 7 stycznia, w imieniu miasta, dyrektor Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.


Znamy najważniejsze ustalenia.


Jak podaje portalowi www.infoilawa.pl ICSTiR:

Iława będzie gościła siatkarzy Plus Ligi do końca 2022 r. Na dokończenie rozgrywek sezonu 2021/2022 i rozpoczęcie sezonu 2022/2023 zabezpieczono w budżecie łączną kwotę 150 000 zł. Środki te pokryją zapotrzebowanie drużyny Indykpolu AZS Olsztyn w zakresie zakwaterowania i wyżywienia podczas meczów, opłaty sztabu medycznego, transportu oraz opłat licencyjnych. 

Nie są to jedyne koszty. Dodatkowo ICSTiR zobowiązało się do udostępnienia i przygotowania obiektu hali sportowo-widowiskowej do meczów zgodnie z wymogami Plus Ligi.

W tym roku - gdy budżet, z powodu trwającej pandemii i szalejącej inflacji jest trudny - wydatek z miejskiej kasy na kontynuację współpracy z AZS-em wzrośnie, w porównaniu do roku ubiegłego, o 50%. Mimo to przedstawiciele miasta są zadowoleni z podpisanej umowy. ICSTiR przekonuje:

Warunki nowej umowy są korzystne dla budżetu miasta. Wynegocjowana kwota, obejmująca cały rok, jest proporcjonalnie niższa od kosztu poniesionego w 2021 r. Indykpol AZS Olsztyn zobowiązał się do przekazania 30% wartości wpływu z biletów.  Miasto, decydując się na taką konstrukcję finansowania, ograniczyło ryzyko związane z możliwością wprowadzenia bardziej restrykcyjnych obostrzeń pandemicznych, co wiązałoby się z mniejszą liczbą sprzedanych biletów. Znaczna część wymagań organizacyjnych, m.in. obsługa sędziowska, medyczna, system challenge, ochrona, będzie zapewniona przez olsztyńską drużynę. 

Współpraca z AZS-em ma być dla miasta sposobem na promocję. Według ICSTiR umieszczenie loga Miasta Iławy na strojach meczowych siatkarzy, oklejenie wizualizacjami miasta parkietu hali, banery promocyjne podczas meczów oraz zamieszczenie logotypów miasta na biletach, folderach okolicznościowych, kalendarzach oraz oficjalnej stronie internetowej klubu jest warte 200 tysięcy złotych. Wartości medialne współpracy, wynikające z transmisji meczów w Polsat Sport, omówi podczas lutowej sesji Rady Miejskiej w Iławie prezes AZS-u.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: AZS Olsztyn.

Miasto Iława promuje się m.in. na meczowych koszulkach zawodników.

REKLAMASensolandia

41Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Paisano 41 16 dni temuocena: 70% 

  250.000 zł w 1,5 roku a jakie są niewymienione koszta, które miasto ponosi również z własnej kieszenie jak obsługa hali, zabezpieczenie obiektu itd. myślę, że może to być drugie tyle. Bardzo wymierne korzyści z tego widzimisię. AZS powinien jeszcze dopłacać za takie imprezy skoro własnej hali nie mają na ten moment.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec 40 16 dni temuocena: 73% 

  Iława - miasto, w którym nie da się oddychać, smog nazywany jest gęstą mgiełką, a przy okazji wydaje się 150 tysia na obcych sportowców, szacun :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~to też kosztuje ? 39 16 dni temuocena: 80% 

  oklejenie wizualizacjami miasta parkietu hali ? to nasza hala i nasz parkiet . Rozumiem , że gdyby sołtys chciał przykleić na iławskim parkiecie wizualizacje Wąchocka to musiałbym kiesą potrząsnąć .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Archanioł 38 16 dni temuocena: 42% 

  Lepiej dać na drużynę z Olsztyna niż na pewną pseudogazete w nazwie z Iławą. Za to trzeba pochwalić Pana Dawida, natomiast patrząc na podejmowane działania można odnieść wrażenie, że w czasie nadchodzącej apokalipsy spowodowanej rządami PiS warto by było te pieniądze przeznaczyć na inne działy budżetu miasta. Polski "nieład" i tak sprawie, że ludzi nie będzie stać przychodzić na te mecze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Megatron 37 16 dni temuocena: 33% 

  tylko zaraz odezwą się jak zwykle ze standardowym i wyświechtanym hasłem "w Iławie nic się nie dzieje"

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tylko nie wiocha 36 16 dni temuocena: 67% 

  E tam...Najważniejsze,że dyrektorka ICK założyła firanki w oknie swojego gabinetu.Wiocha na obiekcie zabytkowego kinoteatru.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~oni 35 16 dni temuocena: 75% 

  Ha ha ha i tak właśnie się to robi. 250.000 zł w półtora roku rozdane dla 1 zespołu, i to jeszcze obcego rozdane. Do tego dochodzą jeszcze inne koszty, no ale miasto zagwarantowało sobie procent z biletów, i już wie, że zyskało na REKLAMIE (czyli już nie zyskach jakie mieli zostawiać w Iławie Ci mitycznie sportowi turyści). Pewnie będzie więcej, jak przyjedzie prezes AZS, bo co innego on może powiedzieć ..... To ja fachowcom z UM mówię, że zyskali na tym 200 milionów, a co tam. Jak szacować wirtualne, i niemierzalne środki, to szaleć na całego. Wydawało się, że Iława będzie się zmieniła na plus, a w rzeczywistości obecnie nie ma w niej nic - pustka, marazm. Najsłabszy burmistrz. P.s. No to w końcu jakie zyski przynoszą fachowcy ściągnięci przez PANA BURMISTRZA do Ratusza, Rad Nadzorczych itd., bo jakoś nic nie widać. Zamiast wydać kasę na własnych mieszkańców burmistrz wydał na ....... dopiszcie sobie już to sami drodzy mieszkańcy.p

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~oni 34 16 dni temuocena: 73% 

  p.s. W ogóle w Iławie sport jest dziwnie dotowany - sekcja koszykówki Orki na cały rok dostaje 25.000, a impreza jedno - dwudniowa dostaje 30.000. Porażka

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~oto piorytety 33 16 dni temuocena: 91% 

  a o wiaduktach ani słowa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sum 32 16 dni temuocena: 55% 

  Nigdzie takiego cyrku nie ma, by pasjonować się nie swoimi graczami i udawać ze mamy sport na wysokim poziomie. iława sportowo jest zerem, wiekszość trenreczków udaje że zajmuje si e sportem i ma wyniki. Jak słyszę, to nawet IKS tylko udaje że ma pilkę nozną ale wirtualną. To jest tak samo jak ktoś pisze wiersze składaki do rymówki i mówi o sobie że jest poetą, nawet broszurki wydaje. Kiedyś jeden poeta z tęgą głową ze wsi wydał w białej oprawie historię iławy i terenów Rudzienic. Kniga owszem miała wzięcie ale do oglądania

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~trener łbów 31 16 dni temuocena: 70% 

  To Ty Sumie o tęgim łbie wydaj książkę o Iławie co udawała ,że ma sport na wysokim poziomie a w rzeczywistości jest zerem na pewno będzie bestselerem.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ortoklaz 30 16 dni temuocena: 100% 

  Czy ten poeta to Henryk Plis z Raudnitz?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~okoń 29 16 dni temuocena: 67% 

  tu chodzi o reklamę miasta a nie o propagowanie sportu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kubica 28 16 dni temuocena: 29% 

  W naszym kraju zawsze sie narzeka, proponuje wybudować tor do formuly 1 i zoorganizować GP.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a co to za propozycja ??? 27 16 dni temuocena: 69% 

  to buduj gościu zamiast proponować

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~TOĆ TO SIOK ! 26 16 dni temuocena: 76% 

  ""oklejenie wizualizacjami miasta parkietu hali, banery promocyjne podczas meczów oraz zamieszczenie logotypów miasta na biletach, folderach okolicznościowych, kalendarzach oraz oficjalnej stronie internetowej klubu jest warte 200 tysięcy złotych.""szkoda , że nie dwa miliony !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~niekumaty 25 16 dni temuocena: 83% 

  a kto wyspecyfikował taką oto specyfikację ? Urząd Skarbowy ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~k 24 16 dni temuocena: 72% 

  Szkoda ze burmistrz woli dotować obcy zespół nie z Iławy zamiast lotniczą majówkę zorganizować

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janek 23 16 dni temuocena: 57% 

  Burmistrz chciał lotnicza majówkę,to cześć radnych nie chciało, takie info mam z ratusza.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zbulwersowany 22 16 dni temuocena: 39% 

  Przestań takie głupoty pisać, majówka to 3 razy raki budżet, a na dobry mecz fajnie iść pokibicować.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bzdura bzdurę bzdurą pogania 21 16 dni temuocena: 86% 

  a może by tak zafinasować BAYERN oni to dopiero grają ! ależ byłaby reklama dla Iława niespotykana

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~naiwniactwo i zerowa reklama 20 16 dni temuocena: 92% 

  takie Indyki mogłyby grać teoretycznie nawet w stolicy ,,,, i nikt rozsądny nie sr.....y ogniem , jakaż to wielka reklama dla Warszawy. Gdyby grali w Bydgoszczy, w Elblągu , czy w Gdańsku to dla mnie też żadna podnieta a może musieliby zapłacić a burmistrz Iławy za wynajęcie hali kaskę daje .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 19 16 dni temuocena: 87% 

  A w tle na zdjęciu radny PiSu Szymański,amator darmowych wejściówek na wydarzenia wszelkiej maści...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obserwator 18 16 dni temuocena: 72% 

  O ku..wa chłopiec idzie po całości.Zastał Iławę murowaną zostawi drewnianą.Czy tłumoki,którzy na niego głosowali przyznają się do błędu,czy faktycznie z ich rozumem coś nie tak?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~muł pasiasty 17 16 dni temuocena: 73% 

  na komentarz zabrakło mi słów.............. bo musiałbym zacząć 'j...ć i kazać w........ć "

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawianin 16 16 dni temuocena: 29% 

  Najlepsi sportowcy w Iławie, czego chcec więcej? Ale nie...cześć narzeka...koszmar.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~frajer 15 16 dni temuocena: 74% 

  dzięki polityce finansowania obcych w Iławie dobrze nie będzie .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mjr 14 16 dni temuocena: 85% 

  Dawid tak szczerze - co lub kto ciebie podpuścił żeby startować na burmistrza. Bez zaplecza, zaprosiłeś tego Biedronia i coś zaiskrzyło ok rozumiem ale wiesz że nie masz zaplecza więc jesteś skazany na te drętwe mordki z PO i przyległości . Nie lepiej było zwiedzać świat w wartburgu? I teraz ewakuacja do Olsztyna. Po co chłopie? To już będzie się za Tobą ciągnęło jak smród za Domi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zażenowany 13 16 dni temuocena: 29% 

  Tylko umiesz krytykować, możeTy się pokaż , coś zrób w tej Iławie, a nie tylko opluwasz innych.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nick 12 16 dni temuocena: 42% 

  Z tego co wiem propozycja wyszła z centrum sportu...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miś 11 16 dni temuocena: 77% 

  Jak na imprezy w lato to brak kasy tylko chłam jest , ale dla Olszyna kasa jest no tak , już krzesełko załatwione po przegranej , tak trzymaj , wstydu nie nasz gościu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sosnowy 10 16 dni temuocena: 73% 

  Z jednej strony jest IBO gdzie trzeba się o byle co prężyć jak np. o wybieg dla psów a tu kasa jest bez konsultacji na klub z Olsztyna. Bareja z Monty Pytonem by tego nie wymyślili.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~siara 9 16 dni temuocena: 84% 

  za taką kaskę możnaby faktycznie zrobić profesjonalny wybieg dla iławskich kotów . ale nie dla obcych indyków .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janek 8 16 dni temuocena: 43% 

  Brawo. Dobry sport w Iławie!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hg 7 16 dni temuocena: 78% 

  Ten burmistrz z Iławy jest z k o jak i burmistrz z Olsztyna. Za 2 lata będzie Dawidem pracował w Olsztynie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilw 6 16 dni temuocena: 49% 

  Z naszych pieniędzy. Teraz podatki i opłaty pójdą 50 % w górę, żeby kasa jakoś zgadzała się w budżecie miasta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~licencja na głupotę ? 5 16 dni temuocena: 76% 

  "" 150 000 zł. Środki te pokryją zapotrzebowanie drużyny Indykpolu AZS Olsztyn w zakresie zakwaterowania i wyżywienia podczas meczów, opłaty sztabu medycznego, transportu oraz opłat licencyjnych. "" ----- a za światełko na hali , za ochronę, za sprzątanie itd. to kto zapłaci ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bolo 4 16 dni temuocena: 53% 

  Włąsnie! Przecież za pieniądze możemy sobie kupić druzyne i jej wyniki, co wygląda jakby nasze były. Nic durniejszego nie ma Mietek pakuj się...Miasto powinno mieć swoje kluby które przynoszą sławę i zawodników, tu wychowanych, nie zas implanty. Te mecze nie dają impulsu dla młodzieży by wstępołała ona do sekcji i były wyniki. Taka polityka to rozwałka iławskiego sportu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Indyk 3 16 dni temuocena: 51% 

  Super! mecze na wysokim poziomie, świetna impreza, mocna reklama miasta!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~guła z gulakiem 2 16 dni temuocena: 69% 

  reklama tak , ale chyba nieudacznej naszej władzy, która sponsoruje obcych . reklama frajerstwa .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kibic 1 16 dni temuocena: 42% 

  Też się cieszę i dziwię się, że wydajemy ciągle pieniądze na te marne kluby z Iławy skoro mamy w Olsztynie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3972 sekundy