REKLAMAkulig
REKLAMAInkubator
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 stycznia 2022, 09:39 komentarzy 4

(Fot. materiały policji, zdjęcie ilustracyjne.)

Apelują, ostrzegają, przypominają o zagrożeniach i karach, a gdy to nie skutkuje, wyciągają konsekwencje. Iławscy policjanci podsumowują interwencje na lokalnych drogach.

Przedwczoraj kilka minut przed godziną 22:00 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Mundurowi wylegitymowali mężczyznę, sprawdzili go w policyjnych systemach oraz skontrolowali stan trzeźwości. Okazało się, że 28-latek kierował samochodem, nie posiadając do tego uprawnień. W związku z powyższym policjanci sporządzili dokumentację do sądu.

Natomiast suscy policjanci zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 42-latkowi. Mężczyzna ten 30 października 2021 roku kilka minut przed godziną 3:00 w Chełmżycy kierował motorowerem. Kiedy zauważył radiowóz, zaczął się dziwnie zachowywać. Jak się okazało, przyczyną tego był wcześniej spożyty alkohol. Mieszkaniec gminy Susz prowadził motorower, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci, mężczyzna był już skazany prawomocnym wyrokiem za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu.


Przypominamy!

Przepisy, które obowiązują w Polsce, wymagają od każdej osoby zasiadającej za kierownicą samochodu posiadania uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i bezwzględnej trzeźwości. Jazda bez prawa jazdy czy pod działaniem alkoholu oznacza wysoką karę.


KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Ron 4 9 dni temu

  Zawsze to bezpieczniej na drogach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wolny 3 14 dni temuocena: 100% 

  Szkoda, że rząd się wycofał z konfiskaty przestępcom aut.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Riki 2 14 dni temuocena: 100% 

  Dobrze, że policjanci eliminują takich piratów drogowych dzięki temu jest bezpieczniej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~znawca 1 14 dni temuocena: 100% 

  zabrać pojazdy i kary finansowe poproszę

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5753 sekundy