REKLAMAkulig
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 stycznia 2022, 11:54 komentarzy 3

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Iławskie Centrum Kultury przesuwa noworoczny koncert 2022.

Dopiero w połowie marca odbędzie się w Iławie tzw. koncert noworoczny - muzyczny spektakl z operą i operetką w roli głównej, tradycyjnie odbywający się w naszym mieście w styczniu.

Styczeń 2021 był czasem rygorystycznego lockdownu - w takich warunkach tradycyjny noworoczny koncert nie mógł się odbyć i się nie odbył. Jak będzie w tym, 2022 roku? O to zapytaliśmy Lidię Miłosz - dyrektor Iławskiego Centrum Kultury.

Jak podaje szefowa ICK:

Klasyczny koncert operowo-operetkowy, który odbywał się w styczniu, w 2022 roku zaplanowaliśmy na 13 marca, gdyż mamy nadzieję na złagodzenie obostrzeń, co umożliwi realizację koncertu dla większej grupy odbiorców. 

Co to oznacza w praktyce? Jakie teraz obowiązują obostrzenia w zakresie organizacji koncertów? Jak czytamy na oficjalnej rządowej stronie gov.pl, takie wydarzenia obecnie mogą odbywać się pod warunkiem udostępnienia widzom lub słuchaczom nie więcej niż 30% liczby miejsc, dotyczy to jednak wyłącznie osób niezaszczepionych - dla zaszczepionych nie jest określony żaden limit. 

A czego mogą się w tym roku spodziewać widzowie? Tak koncert, który tym razem będzie miał bardziej wiosenny niż noworoczny charakter, zapowiada Lidia Miłosz:

Już dziś w imieniu wszystkich organizatorów i partnerów: Burmistrza Miasta Iławy, Starosty Powiatu Iławskiego i Iławskiego Centrum Kultury zapraszam na niezwykłe widowisko, które zabierze widzów w piękny świat tańca oraz muzyki klasycznej. Zdolni artyści będą zachwycać, wzruszać i rozbawiać publiczność. Na scenie zobaczymy utalentowanych tancerzy, charyzmatyczne osobowości wokalistów z ujmującym sopranem, barytonem czy tenorem. Wszystkich charakteryzuje wielki kunszt, ale także poczucie humoru. Znane utwory, tj. "Nad pięknym modrym Dunajem" Johanna Straussa czy "Gdybym był bogaty" będą przeplatane urokliwymi duetami wykonującymi pieśni, a wśród nich "Chcę z Tobą marzyć" czy "Przetańczyć całą noc". Orkiestra zaangażuje także publiczność w "Polka Tik-tak". Koncert będzie utrzymany na wysokim poziomie artystycznym wydarzeń noworocznych, które dotychczas odbywały się w Iławie.

Wydarzenie odbędzie się  w hali sportowo-widowiskowej.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMASensolandia

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~kulturalny 3 13 dni temuocena: 100% 

  A kto miałby przygotować scenę jak odeszła z ick większość pracowników,znów firma zewnętrzna?Pani Miłosz niech się Pani trochę ogarnie bo puścisz ick z torbami...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Leci z nami pilot? 2 14 dni temuocena: 67% 

  Oświetlenie świąteczne montują po świętach, to i nie dziwi zabawa w poście.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xv 1 14 dni temuocena: 57% 

  A mecz siatkarski z pełną po uszy halą, mógł się odbyć i bez masek? Niech mi organizator odpowie czy to było feer?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4135 sekundy