REKLAMAd&b
REKLAMApluszak
wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 stycznia 2022, 14:34 komentarzy 6

(Fot. GDDKiA.)

Rusza rozbudowa DK15 w Rożentalu (gm. Lubawa).

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na rozbudowę DK15 w miejscowości Rożental. Zadanie za kwotę 13,8 mln zł zrealizuje w ciągu 13 miesięcy Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Brodnicy. 

Zakres zadania

Zakres prac będzie obejmował m.in. podniesienie nośności nawierzchni do 11,5 t/oś. Przebudowane na rondo zostanie skrzyżowanie DK15 z drugim (od strony Ostródy) wjazdem do Rożentala, natomiast zlikwidowane zostanie skrzyżowanie DK15 z drogą powiatową nr 1214N (na odcinku Rożental - Grabowo). Droga powiatowa zostanie włączona do ronda nowym odcinkiem wykonanym w ramach rozbudowy drogi krajowej. 

W ramach inwestycji zbudowany zostanie korpus drogowy o przekroju jednojezdniowym 1x2, a istniejące zatoki autobusowe (wraz z peronami i dojściami) zostaną odtworzone.  Powstaną też chodniki oraz przejścia dla pieszych wraz z odpowiednim oświetleniem. Prace budowlane potrwają 13 miesięcy. 

Bezpieczeństwo priorytetem

Dojazd z miejscowości Rożental do DK15 możliwy jest poprzez dwa skrzyżowania, które oddalone są od siebie o zaledwie 300 m. Przy braku odpowiedniej ostrożności ze strony kierowców na skrzyżowaniach zdarzają się kolizje z pojazdami skręcającymi do Rożentala lub włączającymi się do ruchu na drodze krajowej. 

GDDKiA nie ma wątpliwości, że inwestycja wpłynie na uspokojenie ruchu na długim, prostym odcinku drogi krajowej nr 15 oraz na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym miejscu.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~też kierowca 6 10 miesięcy temuocena: 89% 

  A kiedy wreszcie przyjdzie czas na budowę ronda w Sampławie przy zjeździe na Iławę? Ten punkt to istny drogowy kociokwik. Ile tam już było wypadków...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xxx 5 10 miesięcy temuocena: 75% 

  wszystko od dup.. strony zamiast zrobic rondo w lubawie na skrzyzowaniu drog 541 z dk15 popoludniu w piatki kolejka az za biedronke ciezko wyjechac stamtadd w godzinach szczytu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin 4 10 miesięcy temuocena: 100% 

  I tam właśnie widać kto iławiak, jak nie ma ronda to już oniemiały, z resztą na rondzie to samo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~NIL 3 10 miesięcy temuocena: 100% 

  i oby nie było .... na rondzie prosto ...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do tucznika poniżej 2 10 miesięcy temuocena: 100% 

  boczek do budy !!! biegusiem

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Boczek NW 1 10 miesięcy temuocena: 38% 

  Buda

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMApolzbyt
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.733 sekundy