REKLAMALuxHair
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 stycznia 2022, 12:01 komentarzy 2
Tak wygląda po pożarze z 25 grudnia dom pana Krzysztofa w Kałdunach (gm. Iława).

Tak wygląda po pożarze z 25 grudnia dom pana Krzysztofa w Kałdunach (gm. Iława). (Fot. Archiwum prywatne.)

Po śmierci mamy w ubiegłym roku w rodzinnym domu został sam. Nieszczęście w postaci pożaru spotkało go w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia. Pogorzelec z Kałdun w gminie wiejskiej Iława znalazł się w bardzo trudnej sytuacji; potrzebuje pomocy.

Od tego pożaru minęły już prawie 3 tygodnie. Krzysztof Stawicki, który tam samotnie mieszkał, wciąż usiłuje uprzątnąć pogorzelisko.

- To mój rodzinny dom; przedwojenny, jeszcze po dziadkach. Mieszkaliśmy tam całą rodziną od 82. roku - mówi 57-latek. - Przez ostatnie lata mieszkałem tam z mamą. Po jej śmierci w maju ubiegłego roku zostałem na wsi sam - dodaje.

W domu pożar, który rozpoczął się najprawdopodobniej od iskry z komina, całkowicie zniszczył dach i poddasze; nadpalony i zalany został strop. Budynek jednak nadaje się remontu.

- Chciałbym tutaj zostać. To jest jedyne miejsce, gdzie mogę mieszkać - mówi pan Krzysztof, dla którego teraz cały dach nad głową stanowi pokoik w budynku obok. - Zachowały się okna, drzwi, ocalała konstrukcja domu. Ja jestem w stanie samodzielnie wykonać prace budowlane, ale brakuje mi pieniędzy na materiały.

Dom niestety nie był ubezpieczony, mężczyzna czeka też jeszcze na wypłatę zasiłku w wysokości 15 tysięcy złotych, który, jak mówi, obiecała mu gmina.

Tymczasem pewne prace są pilne.

- Chciałbym jak najszybciej przynajmniej porządnie zabezpieczyć dach: plandekami albo folią dachową - mówi pan Krzysztof. - Niestety nie mam środków na ich zakup. Bardzo proszę o wsparcie w odbudowie spalonego domu. Sam nie dam rady tego zrobić. 


Środki są zbierane za pośrednictwem znanego serwisu Pomagam.pl - zrzutka na rzecz odbudowy domu pogorzelca z gminy Iława trwa pod tym linkiem:
https://pomagam.pl/tdd7tk.


Pan Krzysztof przyjmie też wszelką pomoc rzeczową w postaci materiałów budowlanych. Ludzie dobrej woli, chcący mu pomóc, mogą je dostarczyć bezpośrednio do miejsca jego zamieszkania w Kałdunach 22.

- Będę bardzo wdzięczny za okazanie mi pomocy w odbudowie domu - dodaje 57-latek, przytłoczony tragedią, która go spotkała, ale z nadzieją, że w tej trudnej sytuacji ludzie okażą mu serce.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet
REKLAMAżuchowski

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Pomoc 2 ponad rok temuocena: 100% 

    Jaka to miejscowość? jakiś kontakt do tego Pana ? oprócz zarzutki można mu jakoś pomóc? może ma ktoś np. niepotrzebne a dobre meble etc. ..

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Ooo 1 ponad rok temuocena: 100% 

    Mieszkania socjalne w Mątykach i pewnie nie tylko pobudowane dla kogo? Te mieszkania powinny być na max. 3-5 lat, by pomóc w trudnej sytuacji komuś komu się zadziała krzywda. A tak to utwierdza ludzi, że nie warto pracować i się starać.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAmodera
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
REKLAMAbako2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5757 sekundy