REKLAMAhullo
REKLAMAInkubator
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 stycznia 2022, 18:52 komentarzy 9

(Fot. ICK.)

Najpopularniejsze filmy i frekwencja. Wiemy, jaki był 2021 rok dla iławskiego kina.

Działające w Iławskim Centrum Kultury kino, na prośbę portalu www.infoilawa.pl, przedstawiło informacje podsumowujące miniony, 2021 rok. Dowiedzieliśmy się, które z filmów wyświetlonych na iławskim dużym ekranie cieszyły się największym zainteresowaniem lokalnej widowni. Poznaliśmy też dane dotyczące frekwencji.

Jak podaje Iławskie Centrum Kultury, w 2021 w Iławie największą popularnością cieszyły się następujące tytuły kinowe:

 • ,,PSI PATROL FILM'' - film obejrzało 2 136 osób.
 • ,,SPIDER-MAN. BEZ DROGI DO DOMU'' - 1 508 osób.
 • ,,DZIEWCZYNY Z DUBAJU'' - 1 316 osób.
 • ,,CLIFFORD. WIELKI CZERWONY PIES'' - 1 268 osób.
 • ,,LUCA'' - 1 231 osób.

f

Kino osiągnęło lepszy niż w 2020 roku wynik w sprzedaży biletów. W 2021 roku łączna liczba sprzedanych biletów wyniosła 30 178. Dla porównania w 2020 roku sprzedano 19 961 biletów, a w 2019, kiedy na świecie nie panowała jeszcze pandemia COVID-19, 82 391.

- I choć w 2021 roku odnotowaliśmy wzrost sprzedanych biletów w porównaniu do roku 2020, to wyraźnie widać, jak ogromna jest nadal różnica między rokiem 2019 a 2021. 2021 rok przyniósł sprzedaż mniejszą o 50 000 biletów niż rok 2019, w którym nie było obostrzeń i okresów całkowitego zamknięcia z powodu epidemii Covid-19 - podaje kino.  

2021 - jaki to był rok dla kina w Iławskim Centrum Kultury? Tak podsumowuje go Lidia Miłosz, dyrektor ICK:

Z dumą podkreślę, że odnotowaliśmy wzrost sprzedaży biletów w stosunku do roku 2020. Wiele głośnych tytułów zagraliśmy w terminach ich ogólnopolskich premier, w związku z tym otrzymujemy pozytywne informacje zwrotne na temat repertuaru. 

Jako kino świetnie daliśmy sobie radę, mimo że wprowadzane obostrzenia uniemożliwiały nam swobodę funkcjonowania i bardzo utrudniały pracę. Nie było łatwo, kiedy wiele razy musieliśmy zamykać sprzedaże, zwracać klientom bilety, odwoływać rezerwacje, zmieniać ustalenia z dystrybutorami, wprowadzać aktualizacje z innym układem miejsc w sali kinowej, bo zmienił się limit dotyczący widowni; negocjować z dystrybutorami, by zdobyć dobre filmy. Mieliśmy dużo niepewności co do możliwości zapewnienia wysokiej jakości repertuaru, bo dystrybutorzy sami nie wiedzieli, na jak długo zostaną otwarte kina i czy opłaca im się wprowadzać nowe tytuły. Rozwiązanie znaleźliśmy w graniu filmów, które wcześniej nie zostały wyświetlone z uwagi na całkowite zamykanie kina. Ten repertuar spodobał  się naszym odbiorcom. Do 11.02.2021 r. kino było całkowicie zamknięte z powodu ogólnopolskiego lockdownu. Projekcje zostały wznowione od 12 lutego. Niestety po dwutygodniowym okresie działalności kina w warmińsko-mazurskim zamknięto ponownie z powodu wzrastającej liczby zakażeń. Dopiero 21 maja wznowiliśmy wyświetlanie filmów, stosując się do zapisów z aktualnie obowiązujących rozporządzeń. Od tego czasu kino gra nieprzerwanie. 

Aktualne rozporządzenie zakazuje konsumpcji w sali kinowej oraz zobowiązuje nas do przestrzegania limitu 30% miejsc. Widzom, którzy zdecydują się okazać stosowny certyfikat, udostępniamy miejsca ponad limit 30%. Publiczność powoli wraca do kina i ze zrozumieniem odnosi się do obowiązujących zasad, zdając sobie sprawę z tego, że egzekwowanie ich stanowi dyskomfort również dla pracowników kina. Uśmiechamy się do siebie wzajemnie z ogromnym zrozumieniem i z nadzieją patrzymy w przyszłość, licząc na powrót do zupełnej swobody pracy i uczestnictwa w kulturze. 

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMASensolandia

9Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~123 9 9 dni temuocena: 0% 

  Teraz do tego robicie jeszcze segregację sanitarną. Frekwencja jeszcze poleci...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~De Niro. 8 10 dni temuocena: 100% 

  Gdzie jest DKF? Pani kłamie w żywe oczy. Repertuar dla analfabetów Pani puszcza. Totalne dno.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~były widz 7 10 dni temuocena: 92% 

  Niestety, do iławskiego kina nie ma po co chodzić. Wyświetlane są tylko niestrawne, chałowate gnioty oraz filmy dla dzieci. Dla widzów chcących obejrzeć coś poważniejszego i na jakimś artystycznym poziomie nie ma nic.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kadra ick , to ile osób ? 6 11 dni temuocena: 43% 

  komu potrzebne te marne wysiłki ? to i tak sukces , że widzów było więcej niż pracowników ick

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prawda czasu , prawda ekranu 5 10 dni temuocena: 71% 

  liczbę etatów w ick powinien znać burmistrz , bo ta instytucja jest pewnie finansowana ze środków publicznych . Liczbę etatów w ick powinni znać też nasi radni . to ile tych etatów ?????????????????

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pan 4 11 dni temuocena: 33% 

  Tępa Dzida

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 3 11 dni temuocena: 50% 

  Jak masz jakiś problem ze sobą to może się podpisz imieniem i nazwiskiem mądralo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nie wiem czy to prawda 2 11 dni temuocena: 65% 

  ale , czytałem , że dyrektorka ick powiesiła firanki w oknie swojego biura

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ciekawski 1 11 dni temuocena: 78% 

  i to jest news na pierwszą stronę!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3807 sekundy