REKLAMAzoomi
REKLAMAPatrz
wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 stycznia 2022, 09:55
Wróci zimowa aura. Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa i aż trzy różne ostrzeżenia pogodowe wydano dla powiatu iławskiego!

Wróci zimowa aura. Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa i aż trzy różne ostrzeżenia pogodowe wydano dla powiatu iławskiego! (Fot. IMGW-PIB.)

Oblodzenie, silny wiatr, zawieje i zamiecie śnieżne - tych niebezpiecznych zjawisk dotyczą aż trzy pogodowe ostrzeżenia, jakie obecnie obowiązują w powiecie iławskim.

Licznymi pogodowymi alertami IMGW-PIB objął cały kraj. Synoptycy spodziewają się powrotu do Polski zimowej aury.

Jak wynika z wydanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej komunikatu, w nocy do północno-zachodnich krańców Polski dotarła strefa chłodnego frontu atmosferycznego związana z niżem Ida znad północnej Skandynawii. 

- Front przemieszczał się będzie na południe kraju - podaje Instytut. - Przyniesie to ponowny wzrost prędkości i porywistości północno-zachodniego wiatru. Na Wybrzeżu i miejscami na północy porywy wiatru mogą osiągać 100 km/h. Towarzyszyć im będą chwilami intensywne opady śniegu, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej do 8 cm na północy kraju oraz zawieje i zamiecie śnieżne. Ponownie mogą wystąpić nieliczne, rozproszone burze śnieżne. Opady mokrego śniegu i spadek temperatury powietrza poniżej 0°C spowoduje oblodzenie nawierzchni dróg i chodników. Jest to podobna sytuacja do tej, która miała miejsce w miniony poniedziałek (17 stycznia), ale natężenie zjawisk pogodowych tym razem będzie mniejsze. Po przejściu frontu, z północy zacznie napływać coraz zimniejsze powietrze arktyczne, które z nami pozostanie prawie przez cały kolejny tydzień - wynika z prognozy IMGW.

W powiecie iławskim są obecnie aktywne trzy pogodowe ostrzeżenia Instytutu. Wszystkie są pierwszego stopnia - żółte.

Zgodnie z pierwszym wydanym alertem do godziny 18:00 w dniu 20 stycznia w powiecie iławskim będziemy się zmagać z oblodzeniem. Natomiast do godziny 17:00 w dniu 20 stycznia obowiązuje u nas ostrzeżenie przed silnym wiatrem - jego prędkość w porywach może wynieść do 80 km/h. Trzecie ostrzeżenie związane jest z zagrożeniem zawiejami i zamieciami śnieżnymi - z tym zjawiskiem w powiecie iławskim możemy mieć do czynienia do godziny 14:00.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5464 sekundy