REKLAMAZDZ
REKLAMApluszak
wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 stycznia 2022, 17:24 komentarzy 7

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Prawie 6 tysięcy wizyt odnotowało iławskie lodowisko w grudniu 2021! - wynika z informacji udostępnionych przez Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji. W listopadzie tylko w ostatniej dekadzie takich wizyt było ponad 3 tysiące.

To pokazuje, że sportowy obiekt, zachęcający mieszkańców do aktywności fizycznej także zimową porą, jest nie tylko potrzebny, ale i potrafi na siebie zarobić.

Dowiedzieliśmy się, jakie przychody osiąga z tytułu sprzedaży biletów iławskie lodowisko na ulicy Biskupskiej, należące do miasta. 

Jak się okazuje, w listopadzie 2021 roku, licząc dopiero od 20 dnia tego miesiąca, gdy obiekt został otwarty, z lodowiska skorzystało 3 100 osób (łącznie ze szkołami). 24 769 zł, tyle wyniosła wartość sprzedanych wówczas biletów.

Grudzień, gdy obiekt działał już cały miesiąc, był jeszcze lepszy. W ostatni miesiąc starego roku lodowisko miało 5 987 wizyt, a do kasy zarządzanego przez miasto obiektu wpłynęła dzięki temu niebagatelna kwota 57 219 zł.

Jak widać, na brak zainteresowania obiekt nie narzeka. A to wszystko przy wciąż obowiązujących obostrzeniach związanych z epidemią. Obecnie limit osób korzystających z lodowiska, obniżony do 30%, wynosi zaledwie 21 osób, ale nie są w to wliczani zaszczepieni przeciwko Covid-19, którzy wchodzą bez limitu. 

Ogólnie iławskie lodowisko, które zostało zbudowane za kadencji poprzedniego burmistrza Iławy Adama Żylińskiego, działa od 2017 roku. Pierwszym dniem ślizgania były wtedy mikołajki.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAPS QUALITY

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Iławka 7 10 miesięcy temu

  Świetnie. Super jeszcze by było gdyby ktoś z pracowników jeździł na łyżwach , podjeżdżał do osób którym nie idzie jazda i pokazywał podstawy jak jechać ,zatrzymać się i wstawać po upadku.Taka fajna praca.A i koniecznie trza zmienić repertuar muzyczny co roku jest ten sam.A tyle muzyki na świecie a tu Sławomir

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obywatel 6 10 miesięcy temuocena: 0% 

  Na pierwszym zdjęciu widać jak jakaś dziewczynka ciągnie rybę za ogon - czy to przypadkiem nie jest już znęcanie się nad zwięrzętami?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jas 5 10 miesięcy temu

  Jeszcze nie. Ale patrząc na to, co się dzieje z ludźmi to za jakieś dwa lata będzie już można "beknąć" za takie zachowanie ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kurier 4 10 miesięcy temuocena: 33% 

  Psi wybieg kopaczewskiego kontra lodowisko zylinskiego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bbb 3 10 miesięcy temuocena: 44% 

  A co zrobił kopaczewski.... A już wiem budki dla owadów

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~burmistrz powinien wiedzieć 2 10 miesięcy temuocena: 82% 

  a jakie kwoty z budżetu Iławy poszły na fundusz płac w ICK ???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~księgowy 1 10 miesięcy temuocena: 50% 

  Ponad 1 mln złotych z pochodnymi i premiami

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4861 sekundy