REKLAMAMartex2
REKLAMAprofi
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 stycznia 2022, 10:25 komentarzy 45

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Zabrakło Lotniczej Majówki w planach miasta Iławy na 2022 rok. To jednak nie oznacza, że podniebne show w ogóle się nie odbędzie. Potwierdzają się nieoficjalne doniesienia o tym, że imprezę przejmuje od miasta gmina wiejska Iława, która zaprasza do współpracy w tym zakresie jeszcze jeden lokalny samorząd: Powiat Iławski.

Przyszłość Lotniczej Majówki była tematem budżetowej sesji Rady Miejskiej w Iławie w grudniu minionego roku. Wówczas władze miasta potwierdziły rezygnację z organizacji w 2022 roku podniebnego pokazu, argumentując to głównie kwestiami związanymi z finansami oraz epidemią. Już wówczas jedna z radnych, Ewa Jackowska, wyraziła obawę, że "inne samorządy mogą podebrać nam [miastu - przyp.red.] tę imprezę". I faktycznie - organizator się zmieni.

Lotniczy pokaz przejmuje od miasta gmina wiejska Iława, co krótko potwierdził w rozmowie z nami Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Gmina w tej sprawie chciałaby porozumieć się z jeszcze innym samorządem, Powiatem Iławskim. Ustalenia w tej sprawie są obecnie w toku.

- Miło nam poinformować, że nad Jeziorakiem w Siemianach zagości nowa impreza promocyjna. 23 lipca 2022 r. odbędą się pokazy lotnicze „Lotniczo nad Jeziorakiem – Siemiany 2022”. Celem imprezy jest szeroko pojęta promocja Gminy Iława oraz Powiatu Iławskiego. O szczegółach dotyczących wydarzenia będziemy informować - podali w dzisiejszym komunikacie Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński wraz ze Starostą Powiatu Iławskiego Bartoszem Bielawskim.

Lotnicze pokazy mają odbyć się w Siemianach, najbardziej znanej turystycznej miejscowości w gminie Iława, podczas tutejszego letniego festiwalu. To najważniejsza, flagowa impreza gminy, która teraz zostanie dodatkowo wzbogacona lotniczymi akrobacjami nad Jeziorakiem.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAskup złomu

45Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~mieszkaniec 45 ponad rok temuocena: 33% 

  Te czerwone łapki w dół to zapewne wynajęci przez Kopaczewskiego hejterzy!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~czyżby? 44 ponad rok temuocena: 67% 

  Nie oceniaj wszystkich po sobie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kurosawa 43 ponad rok temuocena: 45% 

  Zamiast nudnych pokazów samolotów burmistrz ma zorganizować Tęczowy Marsz Równości LGBTiQ cośtam. Będzie, główna atrakcja - Harakiri Domi a Felej ją dekapituje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bober 42 ponad rok temuocena: 55% 

  Krzychu to chyba robi kampanie przed przyszlymi wyborami samorzadowymi. To jak - kandydatura na burmistrza

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 41 ponad rok temuocena: 50% 

  Super wiadomość dzięki cieszy mnie to bardzo no bo i po co to było komu raz i starczy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ma gest 40 ponad rok temuocena: 70% 

  Bo kosztowne pokazy lotnicze nad polami z burakami i kukurydzą to właśnie to, co jest najbardziej potrzebne okolicznym rolnikom. Pan wójt ma gest i wie jak wyrzucić społeczne, znaczne pieniądze w błoto. Choć tym razem w powietrze. Ale przecież musi się starać by dostać od kogoś kolejny już (pewnie ponad setny) dyplomik z jakimś dętym tytułem. Przecież tak lubi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~abcd 39 ponad rok temuocena: 37% 

  Harmaciński ma gdzieś stanowisko burmistrza Iławy. Gmina wiejska to jego żywioł, matecznik, biotop. Jest wśród swoich, wśród ludu chłopskiego, robotniczego i inteligenckiego. Wytworzyła się swoista symbioza w gminie iławskiej: dobry gospodarz ( wójt ) i lokalna społeczność. Rządzi gminą już 24 lata ( od 1998 roku ). Będzie rządził dalej, do roku 2028. W wyborach samorządowych jesienią 2023 nikt mu nie podskoczy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ciekawe 38 ponad rok temu

  Krzysiu już nie możesz rządzić dlatego namaścił na swojego zastępcę bracha A Krzysiu będzie zastępcą wójta bo zastępce wybiera wójt i przydupasy wójta czyli rada A prezesem w spółce gminnej będzie pani G. Na razie wójt ulokował ją jako kasjerka Z tego wychodzi kto wójtowi robi dobrze ten ma dobry stołek w gminie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~boni 37 ponad rok temuocena: 72% 

  Jakie piękne komentarze chwalące padają. Och, aż serce rośnie. No to może zwróćmy uwagę, ile rzeczy wymaga poprawy w gminie:- drogi - cały czas są odcinki wymagające naprawy/modernizacji/wytyczenia chodnika czy też ścieżki rowerowej - idzie to jednak jak ślimak. Ciekawe są jednakże pewne nowe drogi ja np. ta za szkołą w Rudzienicach w kierunku skróty na Kałduny. Ciekawe kto tam mieszka/będzie mieszkał lub ma działkę, że taka nowa droga powstała?- sport - kasa idzie w większości w Wikielec, a co z resztą, aktywizacją dzieci z pozostałej części gminy? No ale są puste siłownie pod chmurką;- wodociągi - w pewnych częściach gminy w okresie letnim notorycznie brakuje wody w porach wieczornych, bo niskie ciśnienie, bo kradną itd., no ale modernizacji ani widu, ani słychu;- ścieżek rowerowych ułatwiających bezpieczne poruszanie się w okresie wiosenno - letnim brak.Co, do zaś powiatu to podobnie - drogi i ścieżki leżą, ale stworzono inkubator technologiczny z stanowiskiem dyrektorskim.....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~venci 36 ponad rok temuocena: 100% 

  do Yea, nie ten temat mnie nie zabolał. Uważam, że bez względu na to, gdzie by się to odbywało to jest to impreza na dobry czas, i kiedy podstawowe rzeczy są zabezpieczone, a niestety tak nie jest. Mieszkam w gminie więc widzę jakie są problemy, lecz jak wdać lepiej zajmować się takimi igrzyskami, siłowniami itd., niż praktycznymi rozwiązaniami. P.S. Powiat to już błyszczy na całego - droga wokół Jezioraka dziurawa, ścieżek brak, a finansuje zbędny inkubator, i funduje wycieczki po Lubawie, i powiecie Iławskim, oraz inne takie rzeczy. Każdy - czy to gmina, czy miasto, czy powiat reklamuje nasz region jako turystyczny jak nie potrafią zadbać o bezpieczne ścieżki, które ułatwiłby poruszanie się mieszkańcom.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Yea 35 ponad rok temuocena: 11% 

  Ale was zabolał ten temat. Nie dziwię się. Po tej porażce ciężko już będzie się podnieść. Szukacie juz winnych?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~był rozkaz? 34 ponad rok temuocena: 86% 

  To chyba urzędnicy pana wójta prześcigają się w wychwalających pod niebosa komentarzach o swym pryncypale. Może wpadnie jakaś premia?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~boni 33 ponad rok temuocena: 69% 

  Są ważniejsze rzeczy, niż taka zabawa szanowni Państwo!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~boni 32 ponad rok temuocena: 77% 

  Może powiat wskaże, co takiego mądrego wytworzył ten inkubator, jaką nową technologię/idee, ile kosztuje jego utrzymanie i jakie są zyski? Popatrzmy też na PUP, który jak napisano rozdaje kasę na szkolenia, założenia firmy itd., Może nie wskaże, jakie są skutki tych działań, jak długo działają firmy, które otrzymały takie wsparcie, jakie mają obroty, ile osób po szkoleniach otrzymało pracę i na jak długo? No i jakie firmy szkolą i za ile.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 31 ponad rok temuocena: 42% 

  Wójt buduje elektorat wyborczy.Startuje na burmistrza Iławy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do ok 30 ponad rok temuocena: 50% 

  Jeśli dałby radę tak jak ty ze swoją ortografią, to niech lepiej nie próbuje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 29 ponad rok temuocena: 25% 

  chłop ma takie doświadczenie w samorządzie że chyba lepszego kandydata Iława nie ma. Tak ma Pan mój głos

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ok 28 ponad rok temuocena: 39% 

  Dał by rade

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bieda 27 ponad rok temuocena: 55% 

  Widzę że radnym w Iławie pomału dupka siada. Za rok dwa nie będzie niczego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Endrju 26 ponad rok temuocena: 48% 

  Ale wójt dał się rozegrać. Wyłoży z własnego budżetu na to kupę kasy a zyska na tym też miasto Iława, mieszkańcy i przedsiębiorcy bo wiadomo że w Siemianach wszyscy nie będą nocować, tak więc Iława za zero złotych będzie miała mega promocje :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Fd 25 ponad rok temuocena: 93% 

  700 tys... myślę ze mieszkańcy nie mają wiedzy ile to kosztuje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~da 24 ponad rok temuocena: 60% 

  mieszkańcy zazwyczaj g...no wiedzą, ale i tak się wypowiadają ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~44-TY 23 ponad rok temuocena: 78% 

  SKĄD TAKĄ KASIORĘ MA HARMACINSKI?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~blp 22 ponad rok temuocena: 68% 

  Obrotny jest

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nicki 21 ponad rok temuocena: 68% 

  Mam wrażenie, że lewicowi humaniści nie nadają się do zarządzania miastem. Nic nie wybudują, nie zaplanują, za to poklaszczą na pokazie tańca góralskiego. Miastu potrzebny jest inzynier, ekonomista, planer, wizjoner.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jak zwykle 20 ponad rok temuocena: 80% 

  A ten tępy ciołek poniżej znów swoje o "pinindzach". Macie tutaj drodzy czytelnicy poglądowy przykład kompletnego zidiocenia. Paple o tych swych "pinindzach" przy każdej okazji. Ostatnio bredził o tym na innym forum przy okazji szczepień. A teraz przerzucił się na ewolucje powietrzne. Jak będzie np. temat o kanalizacji miejskiej, to też na pewno będzie wpychał tam swe "pinindze od vincenta". I pewnie w rurach kanalizacyjnych będzie szukał swych równie odwiecznych ormowców oraz kapusia Czesława. Sprawa już kompletnie beznadziejna.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~vincent 19 ponad rok temuocena: 54% 

  bo platfusy pinindzy nie mieli i nie majom .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 18 ponad rok temuocena: 52% 

  Chce Wójta na Burmistrza Dawidek wracaj do przedszkola

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ty 17 ponad rok temuocena: 91% 

  przecież to radni przegłosowali odejście lotniczej majówki nie burmistrz - ale znajomość mechanizmów samorządu przerasta możliwości intelektualne przeciętnego iławianina

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Olo 16 ponad rok temuocena: 54% 

  Wójt coraz więcej daje czadu. Kupa dróg w gminie w ub.roku i planowane drogi i chodniki w tym roku w ilości przyprawiającej o pozytywny uśmiech. Imprezy w Siemianach i innych wsiach. Sporo wyrementowanych i zbudowanych sal na wsiach. A jest to ważny element życia wsi. Finansowanie GKS Wikielec. Dobra atmosfera w pracy. Nasz dzieciak Dawidek mógłby się od niego uczyć. A na dodatek przyroda na wsi nie zniszczona.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bolo 15 ponad rok temuocena: 100% 

  Dobra atmosfera w pracy?????????????????????? chyba wójt pisał ten komentarz albo kogoś najął do pisania takich rzeczy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ojoj 14 ponad rok temuocena: 63% 

  Najpierw IBO teraz Majówka. Ojjj Panie Burmistrzu ….. chyba za dużo ciosów jak na jeden weekend.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Witaj w grze Dejw 13 ponad rok temuocena: 74% 

  Dejw rozegrali Cię jak dzieciaka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Skąd na to kasa? 12 ponad rok temuocena: 75% 

  Na głupoty kasa w gminie jest, a na bezpieczną ścieżką z Wikielca nie ma to samo do Szałkowa. O Makowie to nawet nie ma co wspominać, bo tam to jeszcze wczesny Gierek.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Heheje 11 ponad rok temuocena: 50% 

  Głupoty to ty wypisujesz

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin 10 ponad rok temuocena: 24% 

  Jak można przeczytać w artykule wyżej, impreza ma być zrobiona z Powiatem. I kasa wzięta z budżetu promocji gminy i powiatu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jy 9 ponad rok temuocena: 57% 

  Fajnie brawo!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ ANNA 8 ponad rok temuocena: 51% 

  a niech leca jak najdalej stad

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~blp 7 ponad rok temuocena: 55% 

  Zgadza sie już niedługo w Iławie będzie golo i niewesoło

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Orange 6 ponad rok temuocena: 18% 

  Bo co. Przeszkadza. Wczesny Gierek się skończył.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xyz 5 ponad rok temuocena: 50% 

  Super! Wojt in plus bo zarządza biedniejszą gminą a potrafi znaleźć fundusze na taką imprezę. Nie jestem jego fanem ale pokazał klasę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zz 4 ponad rok temuocena: 74% 

  bieniejszą?????????? widziałeś budzet gminy?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ilawa 3 ponad rok temuocena: 72% 

  no i pięknie! W naszym mieście za to powstaną kolejne hotele dla owadów i przypominam o 3 edycji soundlake, która już za kilka miesięcy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polkard 2 ponad rok temuocena: 67% 

  Soundlake musi być bo to impreza dla kolegów z urzędu pracy. Kaska do ratusza poszedł a Wierzchowski dostał stanowisko w inkubatorze przedsiębiorczości. Ilu jeszcze znajomych dostało ciepłe posadki od burmistrza ? Dowiemy się już niedługo. Tak czy inaczej fajna ta prywatną impreza burmistrza i jego kolegów. Za cudze pieniądze można nieźle zabalować

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pablo 1 ponad rok temuocena: 51% 

  Do widzenia ozięble Burmistrza

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASprzątanie
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4672 sekundy