REKLAMApluszak
REKLAMASKOK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 stycznia 2022, 13:05 komentarzy 6
Po wypadku w Różnowie trzy osoby trafiły do szpitala. Najciężej ranna została 22-letnia kobieta, która kierowała fordem.

Po wypadku w Różnowie trzy osoby trafiły do szpitala. Najciężej ranna została 22-letnia kobieta, która kierowała fordem. (Fot. KPP w Iławie.)

Holowanie, które zakończy się "wizytą" holowanego w sądzie, drift na suskiej ulicy, czy 19-latka, która wiedziała, że źle zrobiła, ale i tak próbowała wprowadzić policjantów w błąd - to tylko przykłady drogowych interwencji, jakie policjanci w powiecie iławskim podjęli w miniony weekend. Najgroźniej było w Różnowie, gdzie po uderzeniu forda w drzewo trzy osoby trafiły do szpitala.

Pora na podsumowanie drogowych interwencji policji z minionego weekendu.

W piątek, kilka minut po godzinie 21:00, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem, który holował forda. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że fordem kierował 20-latek, który nie posiadał do tego uprawnień, a samochód nie miał aktualnych badań technicznych i był niewłaściwie oznakowany. W związku z powyższym 22-latek kierujący volkswagenem został za popełnione wykroczenia ukarany mandatami, a 20-latek ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem.

Natomiast w sobotę policjanci zatrzymali do kontroli kierującego samochodem 20-latka. Okazało się, że również on nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym.

Tymczasem w Suszu po godzinie 17:00 mundurowi zatrzymali kierującego fordem, który nie zastosował się do znaku drogowego "ustąp pierwszeństwa" i spowodował zagrożenie w ruchu drogowym. W trakcie czynności okazało się, że to nie jedyne przewinienie 20-latka. Policjanci ustalili, że mężczyzna poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu i nie miał przyklejonej nalepki kontrolnej. Mieszkaniec powiatu nowomiejskiego za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami w łącznej wysokości 2 520 zł. Mężczyźnie zatrzymano dowód rejestracyjny i wydano zakaz dalszej jazdy.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci po tym, jak celowo wprowadził pojazd w poślizg. A wszystko to działo się na jednej z suskich ulic. Policjanci wylegitymowali kierowcę oraz sprawdzili go w policyjnych systemach, po czym sporządzili wniosek do sądu w związku z popełnionym przez 18-latka wykroczeniem.

Natomiast w Sampławie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 19-latkę. Dziewczyna wiedziała, że źle zrobiła, prowadząc pojazd, nie posiadając do tego uprawnień, więc postanowiła oszukać policjantów, podając dane innej osoby podczas legitymowania. Jednak i tym razem się nie udało. Kobieta za  wprowadzenie funkcjonariuszy w błąd co do własnej tożsamości została ukarana mandatem, a z kierowania audi bez uprawnień będzie tłumaczyła się przed sądem.  

Tymczasem w gminie Iława policjanci zatrzymali do kontroli 29-latka kierującego seatem. Okazało się, że mężczyzna również nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.

Do poważnego wypadku doszło w niedzielę kilka minut po godzinie 10:00. W Różnowie 22-latka kierująca fordem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, wskutek czego doprowadziła do najechania na przydrożne drzewo. Kierująca oraz dwoje pasażerów z obrażeniami ciała zostało przetransportowanych do szpitala.

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali również wielu kierujących, którzy jechali z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. I tak: 53-latek w Jędrychowie jechał z prędkością 83 km/h, 20-latka w Lasecznie z prędkością 84 km/h, a 52-latek w Szeplerzyźnie z prędkością 89 km/h. Cała trójka za popełnione wykroczenia otrzymała mandaty po 800 zł każdy. Natomiast 26-latek w Biskupiczkach jechał z prędkością 91 km/h i za to przewinienie został ukarany mandatem w wysokości 1 000 zł. Natomiast 41-latka, która jechała poza terenem zabudowanym z prędkością 105 km/h, została ukarana mandatem w wysokości 800 zł.

Policjanci apelują o rozważną i zgodną z przepisami jazdę!

KPP w Iławie/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMASadek

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~k 6 3 miesiące temu

  Jak to możliwe, że " 41-latka, która jechała poza terenem zabudowanym z prędkością 105 km/h, została ukarana mandatem w wysokości 800 zł."? przekroczyła dozwoloną prędkość o 15 km/h co powinno skutkować mandatem 100/200 zł....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~shalom5g 5 3 miesiące temuocena: 75% 

  Warmiańskie zwierzęta oczywiście nigdy nie nauczą się jeździć i potem kończą pijani na drzewie, wielka szkoda.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dosan 4 3 miesiące temu

  Za lekkie kary na Żuławy rowy czyścić albo w Bieszczady do kamieniołomów może to wtedy by to ich coś nauczyło weźmy tych pacjentów z plawt wielkich gmina Kisielice znimi też by się przydało zrobić porządek mowa o szczypiorkach

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kiero 3 3 miesiące temuocena: 86% 

  Wszyscy bez uprawnień, to już się nie chodzi na egzaminy i jazdy L-ką ??? To już nie jest modne ??? Wszyscy Max 23 lata, się trochę poprzestawiało w główkach

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~qaz 2 3 miesiące temu

  Jeździć by się nauczyli, bo to byle małpa potrafi. Problemem są testy, bo głąby tego nie ogarniają.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~v4r 1 3 miesiące temuocena: 100% 

  Może uczyli się jeździć zdalnie : ) ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4997 sekundy