REKLAMAReporter2
REKLAMASKOK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 stycznia 2022, 11:11 komentarzy 17

(Fot. materiały policji, zdjęcie ilustracyjne.)

W samej Iławie łączna liczba dokonanych kradzieży i kradzieży z włamaniem wzrosła rok do roku o 36 takich przestępstw. W całym powiecie samych kradzieży z włamaniem było o 50 więcej. Sprawdziliśmy policyjne statystyki dotyczące tych czynów zabronionych, które w minionym roku w naszym mieście i powiecie były najczęściej popełniane i jednocześnie - bardzo uciążliwe społecznie.

To tzw. przestępstwa pospolite.


Wśród nich, zarówno w samej Iławie, jak i powiecie iławskim, najliczniejszą grupę dokonanych przestępstw stanowiły różnego rodzaju kradzieże. 


W Iławie "kradzieży cudzej rzeczy" było w 2021 roku 111 (o 14 więcej niż rok wcześniej). Natomiast liczba popełnionych w naszym mieście "kradzieży z włamaniem" wzrosła o 22: z 55 do 77. Było też 13 kradzieży i kradzieży z włamaniem do samochodu, o 6 więcej niż rok wcześniej. 

Jak wyglądało to łącznie w powiecie? "Kradzieży cudzej rzeczy" było mniej: odnotowano tutaj spadek z 229 w roku 2020 do 206 w roku 2021. Natomiast aż o 50 (ze 157 do 207) wzrosła liczba "kradzieży z włamaniem". Kradzieży samochodów dokonano łącznie 18 (dla porównania rok wcześniej: 14).

- [W mieście Iława] wzrost liczby przestępstw odnotowano przede wszystkim w zakresie kradzieży i poprzez włamanie do samochodów (o 6 więcej) oraz kradzieży z włamaniem (o 22 więcej), kradzieży cudzej rzeczy (wzrost o 14), uszczerbku na zdrowiu (wzrost o 7), uszkodzenia mienia (wzrost o 14) oraz rozbojów (wzrost o 2). Spadek liczby przestępstw nastąpił w kategorii bójek i pobić (o 7 mniej) - podsumowuje mł. insp. Waldemar Pankowski, Komendant Powiatowy Policji w Iławie.

Ogółem w Iławie popełniono w 2021 roku 257 przestępstw pospolitych: o 52 więcej niż rok wcześniej. W całym powiecie liczba takich zdarzeń, związanych z zagrożeniem dla zdrowia lub mienia, wyniosła 540 i tutaj także odnotowano wzrost (o 42).

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

17Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Olaf 17 3 miesiące temu

  Kadencyjność rozbije stare układy, nic się nie zmieni kiedy będą ciagle ci sami siebie wybierali. Wszędzie układy, deweloperzy i inni wykorzystują swoje znajomosci,

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ Człowiek 16 3 miesiące temu

  Nikogo nie obrażając i nie sugerując ale jaki procent stanowi ludność ukraińska w tych statystykach?Nie zapominajmy o historii, która kołem się toczy.Bylejakość na każdej płaszczyźnie króluje w Iławie.W urzędach, szkołach, szpitalu, przychodniach, to budżetówka.I nie na nowy ład można zwalać, tak już jest od dawna.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wojtek 15 3 miesiące temuocena: 80% 

  Iławska policja to nieroby i tłumoki bezpieczeństwo mieszkańców mają w d.... a samochodami służbowymi jeżdżą w prywatnych sprawach

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Auto 14 3 miesiące temuocena: 100% 

  Zobaczcie, mamy policję na miejscu, a w samym mieście 257 przestępstw na 540 w całym powiecie. To tak jakby przestępcy czuli się u nas jak u siebie w domu i nie chodzi mi o bliskość więzienia. Samochody kradzione systematycznie i nie trzeba być pracownikiem policji, aby tę systematyczność zauważyć. Coś tu jest nie tak? Może gdyby prześledzić poprzednie lata, to wyszłaby jakaś zależność, na razie widzimy duży wzrost do poprzedniego roku, a jak poprzedni rok do 2020? Iława na cały powiat stała się najgorszy miejscem do życia, jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 13 3 miesiące temuocena: 100% 

  Efekt koronoświrusa. A do tego dojdzie Polski nieŁAD. Bedzie jeszcze gorzej. A najsmutniejsze jest to , że to ludzie ludziom zgotowali ten los.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Auto 12 3 miesiące temu

  Myślę, że to nie efekt koronawirusa, nikt głodny, kto stracił pracę (a w Iławie jest pracą) nie kradnie samochodów.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obserwator 11 3 miesiące temuocena: 100% 

  Co się dzieje w tym mieście? Kiedyś czytało się o sukcesach Policji a w tym.miescie było jakoś bezpieczniej a teraz ? Coś tam chyba złego się dzieje ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Charcesz 10 3 miesiące temuocena: 80% 

  Teraz sukcesy policji liczy się w ilości wystawionych mandatów za brak pieluchy na facjacie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~klienci czy złodzieje? 9 3 miesiące temuocena: 89% 

  Nie tylko kradzieże z włamaniem są plagą w naszym mieście. Drobnych, choć równie karygodnych kradzieży, jest całe multum. Proszę zauważyć ile w iławskich większych sklepach (np. w Kauflandzie) leży na półkach rozbebeszonych i pustych (lub częściowo opróżnionych) pudełek po przeróżnych towarach. Dotyczy to głównie drobnego sprzętu elektronicznego, gospodarstwa domowego, żarówek, drobnej odzieży, a nawet papierowych worków do odkurzaczy. Kiedyś przeszukałem większość otwartych pudełek właśnie z takimi workami na półce w Kauflandzie. Pudełka nienaruszonego nie było ani jednego. W każdym z pudełek winno być 5 worków. Kompletu nie było za to w żadnym... Więc kto tam masowo kradnie? Robią to ci sami klienci, którzy chodzą przy nas po sklepie z miną niewiniątek...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tnt 8 3 miesiące temuocena: 70% 

  Ciekawe ile już dali mandatów odnośnie maseczek teraz to ich priorytet!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławka 7 3 miesiące temuocena: 100% 

  A to dlatego nie ma w mieście monitoringu 1auto=100 tys a 18aut x100 tys ?????????

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Auto 6 3 miesiące temuocena: 95% 

  Dziękuję Redakcji za te dane. Warto wiedzieć jak zmienia się Ilawa i okolice, w którym kierunku zmierza. ... Teraz poprosimy Redakcję o dane z policji, dotyczące ilu złapano złodziei np. aut, ilości rozwiązania spraw.....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Karol 5 3 miesiące temuocena: 73% 

  Dobra zmiana odbija się czkawką.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ktoś 4 3 miesiące temuocena: 38% 

  to zapij wodą

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~:D 3 3 miesiące temuocena: 67% 

  ważne że mandaty za maseczki się zgadzają ;)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 2 3 miesiące temuocena: 72% 

  Nowy ład...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Auto 1 3 miesiące temuocena: 100% 

  Niestety, a z roku na rok coraz gorzej. To efekt "reformy" sprawiedliwości, złodzieje ziobrze śmieją się w twarz, no, ale podobno jaki rząd takie społeczeństwo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4498 sekundy