REKLAMAZDZ
REKLAMASKOK
wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 stycznia 2022, 11:05 komentarzy 21

(Fot. archiwum szpitala, zdjęcie ilustracyjne.)

Minionej doby odnotowano w powiecie iławskim rekordową liczbę aż 145 nowych zakażeń koronawirusem.

W szpitalu w Iławie ma znów ruszyć oddział covidowy. Znamy przybliżony termin jego uruchomienia.

KOLEJNY REKORD ZAKAŻEŃ. 5. FALA W POWIECIE IŁAWSKIM

Zgodnie z danymi Ministerstwa Zdrowia za minioną dobę w powiecie iławskim padł kolejny rekord zakażeń. Szczegóły na infografice poniżej.

W kraju nowych przypadków zakażenia jest dzisiaj 57 262. 

ZNÓW RUSZY ODDZIAŁ COVIDOWY W IŁAWIE

Między 10 a 14 lutego - te dni to przybliżony termin ponownego uruchomienia oddziału covidowego w szpitalu w Iławie. Jego planowane ponowne wykorzystanie w takim charakterze ma związek z nową rządową strategią dotyczącą etapowego powiększania dostępnej w polskich szpitalach bazy łóżek covidowych. 

- Decyzją wojewody zostały [w naszym regionie - przyp. red.] wytypowane 3 szpitale, które będą uruchamiały oddziały covidowe, początkowo 30-łóżkowe - podała dyrektor Powiatowego Szpitala w Iławie Iwona Orkiszewska. 

Są to szpitale w Działdowie, Biskupcu oraz właśnie w Iławie.

Kolejny etap to przekształcenie wybranych szpitali w placówki w całości covidowe. Taka możliwość dotyczy Nowego Miasta Lubawskiego, Nidzicy i Elbląga (szpitala św. Jana Pawła II).

- Przybliżony termin uruchomienia oddziału covidowego w Iławie to wstępnie okres między 10 a 14 lutego. Będzie to oczywiście zależało od dynamiki zakażeń - podała dyrektor I. Orkiszewska. - Już rozpoczęliśmy przygotowania do uruchomienia takiego oddziału w części pawilonu psychiatrycznego.

Jeśli chodzi o kadrę, to oddział covidowy w Iławie powstanie na bazie personelu oddziału chorób wewnętrznych. Dotyczy to zarówno kadry lekarskiej, jak i pielęgniarskiej. Dodatkowo zostanie oddelegowany lekarz anestezjolog. 

Szpital w Iławie jest już w trakcie uzupełniania leków i materiałów, a także przygotowywania sprzętu, w tym 6 stanowisk do respiratoterapii.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMASadek

19Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Matematyk 19 3 miesiące temuocena: 80% 

  Ponad 50٪ zakażeń to osoby zaszczepione. !to oficjalne dane, oczywiście media o tym nie informują. Już dawno nauka nie służy ludziom a mamonie. ! A szczepionki miały być recepta na ...no właśnie na co?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~XDDDDDDDDDDDDDD 18 3 miesiące temuocena: 40% 

  Warmianie szczepcie się!!! Jeżeli nie przyjmiecie cudownego płynu do żyły to wszyscy umrzemy......

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~chris 17 3 miesiące temuocena: 100% 

  twój mózg nie doczekał .. Już jest martwy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~coraz porządniej 16 3 miesiące temuocena: 75% 

  wielu mędrców niezaszczepionych już zeszło z tego padołu i nie pieprzą swoich bzdur ! i nie jazgoczą ,,,,,,, od razu przyjemniej ! a ci nieliczni mają swój czas również policzony

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzysztof 15 3 miesiące temuocena: 56% 

  Tymczasem Szwecja wycofuje rekomendację dla szczepień dzieci w wieku 5 - 12 lat. WYCOFUJE!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Vlad Palownik 14 3 miesiące temuocena: 25% 

  Głupi jesteś.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tymczasem 13 3 miesiące temuocena: 67% 

  wybywaj do szwecji !!! na co czekasz ?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Covid 12 3 miesiące temuocena: 86% 

  Oddział covidowy w Iławie to umieralnia. Strach tam trafić.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~j 11 3 miesiące temuocena: 75% 

  Oni tylko do zdjęć pozują.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jas 10 3 miesiące temuocena: 75% 

  Rekordy zakażeń, non stop czerwone paski w telewizji, tysiące konferencji MZ, a w kilkudziesięciotysięcznym powiecie nie ma nawet jednego łóżka covidowego. Czy w końcu ludzie zaczną samodzielnie myśleć i zrozumieją jaki cyrk się wokół nich rozgrywa? Czy polecą po "tysiąćpięćsetną" dawkę szprycy i wystraszeni ponownie zasiądą przed telewizorem?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jiji 9 3 miesiące temuocena: 57% 

  Strach się bać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzysztof 8 3 miesiące temuocena: 56% 

  Więcej testów = więcej nosicieli (czy zakażonych), ale! Wcale nie więcej chorych... Nakręcanie statystyk i każdy średnio myślący to widzi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do ~~jasa~~ poniżej 7 3 miesiące temuocena: 67% 

  to jak nie covid , to pewnie ta z białą kosą wzięła się w poprzednich dwóch latach za robotę i skosiła DUŻO więcej niż kosiła poprzednio . Między innymi skosiła wielu całkiem młodych zagorzałych antyszczepionkowców .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jas 6 3 miesiące temuocena: 17% 

  do średnio myślącego: każdy, kto chociaż trochę myśli, przeanalizuje statystyki zgonów i zauważy, że covid zabiera dużo, dużo, dużo mniej ludzi niż na przykład nowotwory. W całym cywilizowanym świecie jako zgony covidowe liczy się zgony, które nastąpiły u osób nie mających chorób współistniejących. W Polsce na odwrót - chcemy być w światowej czołówce. I później są jaja na lotniskach, bo wszystkich puszczają tylko Polaków biorą na przesiewowe kontrole (bo w naszym kraju jest dużo zgonów).

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~średnio myślący 5 3 miesiące temuocena: 77% 

  każdy średnio myślący Krzysztofie zna statystyki zgonów w Iławie , w Polsce , czy gdziekolwiek . Liczby zgonów pewnie nikt nie nakręca ,,,, a w sposób naturalny zmniejsza się populacja antyszczepionkowców .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 4 3 miesiące temuocena: 100% 

  Dobrze by było, żeby do kadry tworzonej na bazie personelu oddziału wewnętrznego i lekarza anestezjologa rozpatrzono włączenie obowiązkowo szpitalnego psychologa. Chorym na COVID-19, przebywającym na takim oddziale, żeby przetrwać ten trudny dla nich czas, z dala od rodzinny i najbliższych "wsparcie" psychologiczne bardzo by pomogło. Przecież, na takich oddziałach były tam też osoby, może nawet nasi najbliżsi czy znajomi, którym się nie udało. Odchodzili w tęsknocie za rodzinami, bez fachowego wsparcia psychicznego. Personel pięlęgniarski i lekarze, z racji wykonywania swoich obowiązków, nie zawsze są w stanie pomóc i poświęcić każdemu choremu więcej czasu i uwagi. Proszę więc, żeby Pani Dyrektor Szpitala wzięła te słowa pod uwagę i serca oraz chorzy byli traktowani tak jak to być powinno.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~4Fala 3 3 miesiące temuocena: 100% 

  Ona Czuje we mnie piniondz, wystąpiła się jak bijons....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MZ 2 3 miesiące temuocena: 91% 

  Pani dyrektor znowu czuje piniondz za dodatki covidowe, szpital przytuli kasę, która potem zamiast na leczenie znowu pojdzie na premie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jas 1 3 miesiące temuocena: 89% 

  I znowu będą odmawiać wypisania z tego oddziału pacjentów, który już nie mają objawów covid? Bo przecież za każdy dzień strumyczek płynie...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3687 sekundy