REKLAMAMateusz szauer
REKLAMAgolebi dwor2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 lutego 2022, 09:43 komentarzy 48
Znamy dalsze plany zagospodarowania tego miejsca, atrakcyjnie położonego nad iławskimi akwenami.

Znamy dalsze plany zagospodarowania tego miejsca, atrakcyjnie położonego nad iławskimi akwenami.

Już podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej w Iławie była mowa o dużych, prywatnych planach inwestycyjnych dotyczących atrakcyjnego terenu przy ulicy Dąbrowskiego w Iławie - z widokiem na iławskie akweny. Wiceburmistrz Dorota Kamińska powiedziała wówczas, że to miejsce ma się wkrótce zamienić w "wielki plac budowy", co było dla miasta argumentem przeciwko organizacji w tym roku Lotniczej Majówki.

REKLAMAMateusz szauer

Faktycznie: wydane pozwolenie na budowę  obejmuje nie tylko market, ale i inne budynki.

Pozwolenie na budowę z 9 grudnia ubiegłego roku, jakie uzyskała spółka GHT (Grand Hotel Tiffi), obejmuje nie tylko budowę obiektu handlowo-usługowego (marketu - inwestorem w tym przypadku jest spółka Lidl), ale również 11 budynków hotelowych (wcześniej w zamierzeniu inwestora była budowa 13 takich obiektów).

Poniżej wskazujemy działki, dla których omówione wyżej pozwolenie na budowę zostało wydane.

Trzy działki, położone atrakcyjnie nad rzeką Iławką i jeziorem Jeziorak - to zagospodarowania tej prywatnej nieruchomości dotyczy pozwolenie na budowę wydane w grudniu. 

Na razie - dynamicznie - ruszyła budowa marketu, który, zgodnie z informacją z placu budowy, może być gotowy już w połowie września tego roku. Natomiast nie ma informacji o tym, czy i ewentualnie kiedy ruszy budowa hoteli.

Więcej wiemy o samym markecie.

- Jednokondygnacyjny budynek handlowo-usługowy zlokalizowany jest od strony ul. Dąbrowskiego i ma powierzchnię zabudowy 1 712,72 m2 i powierzchnię użytkową 1 468,93 m2 z zapewnionymi 82 miejscami postojowymi - wynika z wydanego pozwolenia.

- Układ komunikacyjny dla tego budynku usytuowany jest poprzez zjazd publiczny z ronda na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego i Alei Jana Pawła II, a następnie poprzez działkę stanowiącą własność inwestora. Zmiana zagospodarowania terenu uzyskała również pozytywne uzgodnienie Burmistrza Miasta Iławy jako zarządcy drogi publicznej - podał Wicestarosta Powiatu Iławskiego Marek Polański.

Z sesji miejskiej rady wiemy, że inwestor zabiegał o budowę dodatkowego zjazdu do budowanego marketu, w pobliżu istniejącego przystanku autobusowego. W poniedziałek burmistrz Dawid Kopaczewski mówił, że odmówił z uwagi na negatywny wpływ takiego rozwiązania na bezpieczeństwo. Sprawa była na sesji dyskutowana szerzej po tym, jak radna Elżbieta Prasek,  powołując się na reakcje oburzonych mieszkańców, wezwała do wyjaśnień.

- Jest to nauczka dla kolejnych radnych, trzeba naprawdę dobrze czytać i wczytywać się. Naprawdę trzeba wprowadzić obostrzenia, aby tego typu inwestycje nie były możliwe. Ja naprawdę jestem w ciężkim szoku, że w takim miejscu, w takiej ważnej części miasta, powstaje tego typu obiekt, których już mamy tyle w Iławie, a przed nami kolejne - stwierdziła w toku dyskusji, mówiąc o markecie nad Iławką, radna Prasek.

Jak się okazało, aktualny - ostatnio zmieniony w 2018 roku - zapis w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego działki, gdzie jest budowany market, to UT3 (turystyka i usługi nieuciążliwe). Z dyskusji wynika, że nie dla wszystkich było jasne, że w "usługach nieuciążliwych" może zmieścić się market. To w tym kontekście radna Elżbiet Prasek wezwała do uważniejszego studiowania zachodzących w planie zmian tak, aby te najatrakcyjniejsze działki były wykorzystywane w jak najlepszym interesie miasta. 

Red. kontakt@infoilawa.pl.

To wizualizacja zabudowy przy ulicy Dąbrowskiego w Iławie pochodząca sprzed około 10 lat. O tym, że mogą tutaj powstać kolejne budynki o charakterze hotelowym, mówi się już od dawna - teraz zostało wydane pozwolenie na budowę. Warto dodać, że przez jakiś czas w grę wchodziła zabudowa mieszkaniowa. Burmistrz Dawid Kopaczewski podał, że taki zapis w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego obowiązywał w latach 2015-2018; obecnie jest nieaktualny, a obowiązuje UT3 (turystyka i usługi nieuciążliwe).

Uznanie autorstwa: wizualizacja pochodzi ze strony Pracowni Architektoniczno-Konstrukcyjnej A2 Brwinów.

REKLAMAskup złomu
REKLAMAżuchowski

48Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Co to się Panie wyprawia! 48 ponad rok temuocena: 0% 

  Jestem bardzo zawiedziony takim przeznaczeniem tego terenu. W Iławie brakuje miejsc kultu religijnego i teren powinien zostać przekazany Kościołowi Katolickiemu, z zastrzerzeniem, żeby nie odsprzedał go po okazyjnej cenie partyjnym towarzyszom.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marmoto 47 ponad rok temuocena: 38% 

  Z jednej strony lepszy market niż prywatne apartamenty ...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zzzz 46 ponad rok temuocena: 100% 

  ,,Zmiana zagospodarowania terenu uzyskała również pozytywne uzgodnienie Burmistrza Miasta Iławy jako zarządcy drogi publicznej - podał Wicestarosta Powiatu Iławskiego Marek Polański.,, Czyli burmistrz się ZGODZIŁ . !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! DRAMAT dla Iławy. Burmistrzu czy też byś tak oszpecił swoje najbliższe otoczenie ?????????ZATRZYMAĆ BUDOWĘ marketu w tym miejscu !!!!!!!!!!!!!!!!!.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 45 ponad rok temuocena: 88% 

  Przez długie dekady nic w iławie się nie robiło na rynku pracy. W radzie miasta siedzieli na nieszczęście tzw. iławscy przedsiębiorcy, którzy nie wpuszczali do miasta niwych zakładów pracy żeby ludzie u nich pracowali za najniższe pieniądze i nie mieli dokąd odejść. Niewolnictwo i wyzysk. Tak jest do tej pory, że nic tu nie powstaje, a młodzi pakują się i wyjeżdżają mając iławską perspektywę na ul. lubawskiej 8, gdzie robi się za najniższą krajową i za byle co kradną pieniądze z premii ludziom. Dziadostwo niesłychane. W iławskim urzędzie pracy natomiast są oferty pracy iławskich wyzyskiwaczy, oszustów, w których to pięknie widnieją umowy o pracę - co jest fikcją. Bo jak się idzie do takiego pseudo pracodawcy iławskiego to jest już inna rozmowa typu: "że musimy się lepiej poznać i. t. d. ". I robisz bez umowy, bez składek, bez ubezpieczenia, za najniższą stawkę jaką tylko można mieć. Wiem to z autopsji. Najprawdziwsza prawda o iławie. Nie warto tu mieszkać, ani tym bardziej "pracować"..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 44 ponad rok temuocena: 100% 

  Tak tak, wszystko tylko nie zakłady pracy - które są najbardziej potrzebne w iławie!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~max 43 ponad rok temuocena: 100% 

  Dlatego powinna być kadencyjność. 4 lata i won. a tak to sitwa i nepotyzm na kazdym szczeblu. pozdro dla wójta.a poza tym to tam wg przepisów chyba nie moze stac taki moloch?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~097 42 ponad rok temuocena: 89% 

  Przecież kowalski z wodociągów to kumpel wice burmistrzowej dorotki razem imprezują. Trzeba się swoimi obstawiać zeby następną kadencję rządzić jak w starostwie król Maciuś.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~07 41 ponad rok temuocena: 0% 

  startowałeś w konkursie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bramka nr 2 40 ponad rok temuocena: 25% 

  Apartamentowce były zaplanowane od samego początku tam,o co ta sraka,jak nic nie było w Iławie to był ból dupy jak budują to też lament

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wypad 39 ponad rok temuocena: 82% 

  Co niektórzy w grobie się przewracają za to co wyprawia pseudo burmistrz sprzedawczyk Iławy skaranie boskie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Edek 38 ponad rok temuocena: 80% 

  Skaranie boskie!! masz rację Wypad dodam, że burmistrz Dawid Kopaczewski NIC A NIC NIE ROBI DLA MIASTA IŁAWY!!! Aparatczyk, Kukiełka tacy ludzie rządzą teraz, ale już niedługo będą w********ć

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Odwaga 37 ponad rok temuocena: 100% 

  Może teraz pora na protesty i pikiety? Gdzie radni szczególnie Lewicy i posłanka Falej? Pokażcie że macie co więcej do zaoferowania niż wrzaski pod kościołami. To można jeszcze zablokować. A może Dziamor lub Grubarczyk przyjedzie. Kto się odważy?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Boczek NW 36 ponad rok temuocena: 25% 

  Ha ale jazda

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lady 35 ponad rok temuocena: 73% 

  Trzy albo cztery lata temu słyszałam, że obok Tiffi będzie Lidl i apartamentowce. Myślałam, że to żarty, a to się okazała prawda... I nie wierzę, że radni czy burmistrz nie słyszeli, bo ja zwykły szarak jestem, a wiem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 34 ponad rok temuocena: 93% 

  Podziękujmy burmistrzowi który sprzedał działki w ręce inwestora który postawi nam Lidla - to Adam był czy wcześniej trzeba sięgać?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bur 33 ponad rok temuocena: 100% 

  Za zeta sprzedali działkę darmozjady

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oburzony 32 ponad rok temuocena: 54% 

  Wielu narzeka teraz na burmistrza. A ilu z was na niego głosowało? Bo taki młody prężny i śmiga po fejsbuczku jak rekin. Toż to od początku było wiadomo, ze to niedojda i zapisze się w historii miasta jako najgorszy burmistrz, zupełnie jak tego samego pokroju prezydent mocarstwa tzw. Śpiący Józek. Przyjdą następne wybory i może nasz gwiazdor fejsbuczka znowu przejdzie. no bo czemu nie, jest przecież taki zarąbisty.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Świadomy 31 ponad rok temuocena: 88% 

  a to ten burmistrz oddał ten teren w prywatne ręce??????????

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oburzony Iławianin 30 ponad rok temuocena: 83% 

  Jestem oburzony!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kolejny oburzony Iławianin 29 ponad rok temuocena: 83% 

  Ja również jestem oburzony

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ KRYSIA 28 ponad rok temuocena: 75% 

  BRAK SLOW JESLI MARKETY SA NIE UCIAZLIWE

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Niedzielka 27 ponad rok temuocena: 90% 

  Zwłaszcza jak z towarem o 5.00 rano tir będzie parkował ; )

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Naczelny Architekt Iławy 26 ponad rok temuocena: 93% 

  Brakuje w centrum Iławy odkrywkowej kopalni węgla brunatnego, ale to się da załatwić bo można zacząć kopać w fosie, pod ratuszem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do ~Naczelny Architekt Iławy 25 ponad rok temu

  A obok tejże kopalni jakiś market bo przecież tak mało ich w mieście, nieważne jakiej marki market, ważne aby sprzedać ziemie i mieć profity - tak rozumują w ratuszu i innych podległych jednostkach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a wizualizacja ? 24 ponad rok temuocena: 100% 

  ale trzeba zaprojektować wizualizację , bo bez wizualizacji całe kopanie nie ma sensu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jur 23 ponad rok temuocena: 100% 

  Pani Prasek i Pan Bojko którzy teraz się pieklą na budowę Lidla byli miejskimi radnymi w chwili gdy planowana była budowa hotelu i apartamentów ok. 2010 rok oraz w czasie gdy zmieniany był plan zagospodarowania przestrzennego. Wtedy nie słyszano ich uwag. A teraz Pani Elżbieta przestrzega by uważnie czytać uchwały? Czy do tej pory tego nie robiła????

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~taka prawda 22 ponad rok temuocena: 100% 

  radni tylko kaskę przytulają, a ci długowieczni szczególnie . ile przez ponad 20 lat kaski zgarnęli ,,, ale ile spraw przez ten czas załatwili ? czekamy na listę sukcesów tych radnych .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kowalski z CBŚ 21 ponad rok temuocena: 85% 

  Kogo kuzynem jest Pan Grabowski, ktoś wie? W ratuszu wiedzą... Panie burmistrzu i pan nie bierze udziału w tej układance? Niech pan zapyta swoją zastępczynię :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Alezeco 20 ponad rok temuocena: 100% 

  Kowalski z XBŚ i Stryj, rozwiniecie co macie ma myśli? Zaciekawiły mnie te wypowiedzj, nie jestem w temacie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Stryj 19 ponad rok temuocena: 78% 

  A Kowalski z wodociągów? Czyj to ziomek? tak się to pięknie układa...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~CBA 18 ponad rok temuocena: 95% 

  Może cofnąć się do momentu sprzedaży tych gruntów lub nabycia prawa własności. Jak to się stało że obecny właściciel wszedł w posiadanie działki w takim miejscu? Kto mu to sprzedał i za ile? Ktoś z was to wie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Michał 17 ponad rok temuocena: 95% 

  Ktoś kto sprzedał te tereny i nie zabezpieczył interesu miasta by nie powstały tam obiekty typu Lild, powinien iśc siedzieć. Następna będzie wyspa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mam pomysła 16 ponad rok temuocena: 75% 

  mam pomysł na IBO - wybieg dla trutni , wraz z wizualizacją .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~mam pomysła 15 ponad rok temuocena: 100% 

  Masz pomysł to go zgłoś przy następnym głosowaniu IBO w przyszłym roku ale wiem, że tego nie zrobisz, bo tylko klepać przed monitorem umiesz.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sum 14 ponad rok temuocena: 13% 

  Domki dla owadów, toć to robota i pomysł Adama przecież. Cholery już zapomnieliśta o Adamie???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zenił 13 ponad rok temuocena: 42% 

  Z tymi budkami , tak swoją drogą to bardzo fajny pomysł

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~proszę przypomnieć 12 ponad rok temuocena: 100% 

  a właściciel to kto ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Piętro 11 ponad rok temuocena: 0% 

  Niemiec, lidl i Kaufland to jeden niemiecki właściciel WRÓG!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a ile Iława ma dopłacić ? 10 ponad rok temuocena: 94% 

  a co ze zgliszczami spalonego młyna wizytówki iławskiej ? odpowiedzi brak ! ale wymysły następnych wybiegów dla trutni oczywiście są .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bob Budowniczy 9 ponad rok temuocena: 18% 

  Bardzo dobrze. Niech inwestują i budują. Ciekawe czy znalazłby się wśród narzekających ktoś kto sam nie kupuje w Lidlu :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Niedzielka 8 ponad rok temuocena: 86% 

  Ten burmistrz z radnymi to się nadaje tylko do budowania piaskownic....W ostatnich latach widać jak "biznesmeni" eksploatują Iławę dla własnych korzyści a mieszkańcy co najwyżej za najniższą krajową mogą na nich zapier....ć

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Poniedziałek 7 ponad rok temuocena: 70% 

  a to ten burmistrz sprzedał ten teren?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bartek 6 ponad rok temuocena: 84% 

  Dodaj do tego architektoniczna wizytówkę miasta jakim jest spalony młyn. Nie wspominam że burmistrz co chwila prosi o jakiś wyimaginowany projekt swojej wizji za który trzeba zapłacić słone pieniądze. Najpierw jakieś zmyślne molo na małym Jezioraku a ostatnio jego autorska wizja podłożami się kibicom i wizja stadionu. Za te wizję burmistrza płaci miasto i to słone pieniądze.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pasmo sukcesów 5 ponad rok temuocena: 92% 

  no zbudowali wybieg dla psów i domki dla owadów

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ja 4 ponad rok temuocena: 82% 

  Zabetonować i zabudować wszystko i będzie super jeszcze tylko kwestia plaży jednej i drugiej proponuję zamiast piasku wylać asfalt myślę że będzie pasował do reszty Iławy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rubin 3 ponad rok temuocena: 89% 

  lidl makdonald, bierdonki, żabki cała Polska w pigułce

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~aw2 2 ponad rok temuocena: 79% 

  Na nic więcej nas nie stać. I nie chodzi mi o pieniądze. Przy okazji - okropne te budynki z wizualizacji.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~44-TY 1 ponad rok temuocena: 71% 

  Pani Prasek tylko wydaje się że taki plac winien być pusty, bo zaśmieca przestrzeń. To jest CZĘŚĆ PRAWDY, ale i niemożliwe by tyle hektarów stało niezagospodarowane. Właściciel już dawno się przymierzał do budynków pod turystykę, i może popełnia pewnego rodzaju niestosowność, ale taki LIDL, owszem nie powinien być w tym miejscu wykluczony.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
REKLAMARykaczewski
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7972 sekundy