REKLAMApluszak
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 lutego 2022, 11:16 komentarzy 6

(Fot. GDDKiA.)

Już na ponad 65% inwestor określa zaawansowanie robót na budowie odcinka drogi ekspresowej S5 Ornowo-Wirwajdy w powiecie ostródzkim, niedaleko jego granicy z powiatem iławskim.

Ruch z DK16 został w grudniu 2021 r. przełożony na nowo wybudowany wiadukt WD-4, podaje wieści z placu budowy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Starodroże drogi krajowej nr 16 w ramach budowy drogi ekspresowej S5 Ornowo-Wirwajdy przeznaczono do rozbiórki - te prace można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

Ogółem zaawansowanie prowadzonych robót określa się już na ponad 65%, a jeśli chodzi o określone terminy realizacji, to inwestycja, której ukończenie planuje się na koniec maja 2023 roku, jest na półmetku. Budowany jest odcinek o długości około 5,3 km, łączący obwodnicę Ostródy w ciągu drogi krajowej nr 16 z dotychczasowym przebiegiem drogi krajowej nr 16 w rejonie miejscowości Wirwajdy. W dalszej perspektywie przedmiotowy odcinek stanowić będzie fragment drogi ekspresowej S5 Ostróda – Wrocław będącej częścią drogowej sieci TEN-T, której realizacja przewidziana jest na lata 2030-2050.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia, wideo: GDDKiA.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Boczek NW 6 12 miesięcy temuocena: 11% 

  Też mi co phiii

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~też kierowca 5 12 miesięcy temuocena: 78% 

  Budowa rozpoczęta wiosną 2020 r. Po dwóch latach stan zaawansowania budowy 5-kilometrowego odcinka wynosi "aż" 65%. Hurra! Budowa ma się zakończyć w maju 2023. Jeśli...Czyli założone tempo budowy ma wynieść imponujące "aż" 1,4 km drogi na rok. Proporcjonalnie, przy takim tempie budowy, droga ta dotrze do Grudziądza (ok. 65 od Iławy) "już" za około 46 lat. Już nie mogę się doczekać..Gdyby budowniczowie starożytnej piramidy Cheopsa w Gizeh (powstała ok. 2560 roku p.n.e.) wznosili ją w takim samym "imponującym" tempie, to pewnie by ją zbudowali gdzieś do 2015 r.n.e. Czyli do przełomowego momentu w dziejach całej ludzkości, gdy w jednym z centralnych państw Europy do władzy doszła tzw. "dobra zmiana". Która w takim samym "tempie" buduje drogi w tym kraju..PS. W lutym 2018 r. podpisano umowę z wykonawcą 18-kilometrowej obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego. Budowa miała być zakończona w czerwcu 2021 r. Mamy już luty roku następnego, a końca budowy nadal nie widać. Kolejna rodzima "piramida"?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mmmm 4 12 miesięcy temuocena: 79% 

  Bo po PO pozostaną drogi (na większość obecnie oddawanych umowy były podpisane jeszcze przed obecnymi rządami), a po PIS-ie tylko długi i wdzięczność obdarowanych "transferami społecznymi".

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~parobek z parafii Rudzienice 3 12 miesięcy temuocena: 18% 

  Jak nach dem Gewitter kommt ein schönes Wetter, tak po "dobrej zmianie" przyjdzie "lepsza zmiana". Wtedy budową S5 zajmie się Sławomir Nowak.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~parobek z parafii Rudzienice 2 12 miesięcy temuocena: 24% 

  Po "dobrej zmianie" przyjdzie "lepsza zmiana". Wtedy budową S5 zajmie się Sławomir Nowak.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gt78 1 12 miesięcy temuocena: 88% 

  Patrzę na tytuł i nawinie pomyślałem, że to o Iławie. Cóż, może za 20 lat?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4121 sekundy