REKLAMApluszak
REKLAMAOlszta
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 lutego 2022, 10:13 komentarzy 13
To wizualizacja nowoczesnego Centrum Rehabilitacji w Iławie. Starania o jego powstanie są podejmowane już od kilku lat - teraz samorząd PowiatuI Iławskiego ubiega się o środki na ten cel z

To wizualizacja nowoczesnego Centrum Rehabilitacji w Iławie. Starania o jego powstanie są podejmowane już od kilku lat - teraz samorząd PowiatuI Iławskiego ubiega się o środki na ten cel z "Polskiego Ładu". To największy z powiatowych wniosków w ramach 2. naboru.

Wiemy, jakie inwestycje chce zrealizować przy wsparciu ze środków z "Polskiego Ładu" samorząd Powiatu Iławskiego.

Ta lokalna jednostka samorządu terytorialnego składa aż 5 wniosków o dofinansowanie inwestycyjnych przedsięwzięć, z tego dwa w ramach programu adresowanego do tych samorządów, gdzie w przeszłości funkcjonowały PGR-y. Łącznie wparcie, o które wnioskuje Powiat Iławski, opiewa na 89 milionów złotych.


Nabór wniosków w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu "Polski Ład" potrwa do 15 lutego. Jednostki samorządu terytorialnego, do których - jak zapowiada rząd - trafi łącznie około 20 mld zł, mogą złożyć po trzy wnioski z limitami dofinansowania opiewającymi na 5 mln, 30 mln i 65 mln zł. Wartość bezzwrotnych dotacji to nawet 95% kosztu inwestycji. 


Sprawdzamy, jak te środki planują wykorzystać lokalne samorządy. Dziś plany Powiatu Iławskiego.

POLSKI ŁAD W POWIECIE IŁAWSKIM: ZDROWIE, DROGA, SZKOŁA

Największy ze złożonych wniosków Powiatu Iławskiego dotyczy utworzenia Centrum Rehabilitacji i Usprawniania w Powiatowym Szpitalu w Iławie. Szacunkowy koszt realizacji to 85 milionów złotych, a wnioskowane dofinansowanie opiewa na 65 milionów.

- Projekt zakłada budowę pięciokondygnacyjnego (1 podziemna i 4 naziemne) Centrum. Inwestycja będzie realizowana na terenie przynależnym do Powiatowego Szpitala w Iławie - podaje Starosta Iławski Bartosz Bielawski. - Wysokospecjalistyczne świadczenia udzielane będą w zakresie rehabilitacji ogólnoustrojowej, neurologicznej, kardiologicznej i postcovidowej. Ponadto prowadzona będzie dzienna rehabilitacja, lekarska rehabilitacja, fizjoterapia ambulatoryjna oraz rehabilitacja ambulatoryjna postcovidowa. W ramach przedsięwzięcia przewidziano dodatkowe zasilanie z odnawialnego źródła energii elektrycznej w postaci fotowoltaiki - dodaje.

Kolejny wniosek, gdzie szacunkowa wartość inwestycji opiewa na 9,5 miliona złotych, zaś wnioskowane wsparcie na 9 milionów, to rozbudowa drogi powiatowej nr 1307N Susz-Jerzwałd-Dobrzyki-Zalewo na odcinku Olbrachtówko-Jerzwałd (etap 1).

- Planowany do rozbudowy odcinek zlokalizowany jest w ciągu drogi powiatowej łączącej miasto Susz (siedziba Gminy Susz) z miastem Zalewo (siedziba Gminy Zalewo) - podaje szczegóły starosta. - W ramach 1. etapu planuje się realizację prac na części odcinka drogi 1307N zlokalizowanego pomiędzy miejscowościami Olbrachtówko i Jerzwałd. Inwestycja ma na celu poprawę stanu technicznego.

Wreszcie - trzeci wniosek, gdzie limit dofinansowania wynosi 5 milionów złotych, a wartość inwestycji to 7 milionów, dotyczy termomodernizacji i przebudowy Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Iławie wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej

- Projekt dotyczy głębokiej i kompleksowej modernizacji energetycznej budynku ZSOG w Iławie. W ramach robót wykonane zostanie m.in. docieplenie ścian zewnętrznych wraz z tynkiem ciepłochłonnym i stropodachów, wymiana stolarki okiennej, wymiana instalacji c.w.u. i centralnego ogrzewania wraz z systemem zarządzania energią w budynku. Dodatkowo zaplanowana jest instalacja paneli fotowoltaicznych oraz modernizacja instalacji elektrycznej oświetlenia wbudowanego - podał nam starosta Bartosz Bielawski.

DODATKOWE WNIOSKI - WSPARCIE DLA TERENÓW POSTPEGEEROWSKICH

Dodatkowo Powiat Iławski, jako teren, gdzie w przeszłości funkcjonowały PGR-y, ma możliwość ubiegania się o dodatkowe środki z "Polskiego Ładu". Tutaj powiaty mogą złożyć dwa wnioski z limitami dofinansowania w wysokości 2 i 8 milionów złotych.  Właśnie takie są wnioski Powiatu Iławskiego.

Jeden, gdzie szacowana wartość inwestycji opiewa na 8,2 miliona złotych, dotyczy rozbudowy drogi powiatowej - ulicy Dworcowej w Lubawie, a drugi, gdzie koszt realizacji określono na 2,05 miliona złotych - rozbudowy drogi powiatowej na odcinku Targowisko Dolne - Lubawa (ul. Przemysłowa).

O wynikach naborów - poinformujemy.

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAPS QUALITY

13Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Iławianin 13 11 miesięcy temu

  W iławie wszystko się robi, tylko nie sprowadza się zakładów pracy nowych i dużych... Dziadostwo, nie zatrzymacie tu młodych ludzi... Nie ma takiej opcji...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 12 11 miesięcy temu

  Ja wiem, wszystko tylko nie nowe duże poważne zakłady pracy. Wiadomo, iławscy wyzyskiwacze i oszuści - pseudopracodawcy nie mieliby niewolników do roboty za półdarmo... Trzeba utrzymać ten stary chory układ, kiedy to swego czasu w radzie miejskiej siedzieli "iławscy przedsiębiorcy" i nikogo nie wpuszczali do miasta, aby robić u nich za michę ryżu...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~doświadczony 11 11 miesięcy temu

  jeżeli powiekszamy i rozbodowujemy szpital to może by analizę- jakich lekarzy trzeba dodać na choroby popularne w naszym rejonie -których brakuje /dermatolog -et cetera.. -ktorych brak i trzeba jeździć do innych miast ??przydałoby się żeby lekarze leczyli dobrze i skutecznymi metodami na NFZ a nie tylko dla zbycia i nastepny proszę -ale prywatnie bedzie lepiej ...!!!...!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~doświadczony 10 11 miesięcy temu

  jeżeli powiekszamy i rozbodowujemy szpital to może by analizę- jakich lekarzy trzeba dodać na choroby popularne w naszym rejonie -których brakuje /dermatolog -et cetera.. -ktorych brak i trzeba jeździć do innych miast ??

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wlkp 9 11 miesięcy temu

  Wiadukty, wiadukty, wiadukty !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~podatnik 8 11 miesięcy temuocena: 80% 

  czwarty wniosek to budowa wiaduktow w Ilawie i wymiana nieudacznikow w Starostwie ilawskim wraz z Ryglem

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xxx 7 11 miesięcy temuocena: 100% 

  Jak już ustalono limity do 10 mln na jednostkę a Ci znowu swoje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lidka 6 11 miesięcy temuocena: 100% 

  Jeżeli chodzi o rehabilitacje to sam budynek nic nie zmieni, ważni są specjaliści i kontrakt z NFZ, żeby był w odpowiednim wymiarze...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~12345 5 11 miesięcy temuocena: 0% 

  Tylko jak nie będzie gdzie, to specjaliści na niewiele się przydadzą - od czegoś trzeba zacząć, a dobre miejsce jest chyba najważniejsze.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wał 4 11 miesięcy temuocena: 89% 

  PIENIADZE Z pOLSKIEGO łADU. NIE MA CZEGOS TAKIEGO. JEST RUSKI WAŁ.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~do Swen 3 11 miesięcy temuocena: 92% 

  poczytaj coś więcej to się przekonasz jak wyglądają takie wnioski i od czego zależy przyznanie środków. Głównie od tego jak mocno przytulisz parlamentarzystę wiadomej partii :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swen 2 11 miesięcy temuocena: 38% 

  Żadna z tych propozycji nie wygra a dlaczego bo w Iławie niepotrafia dobrze wniosku wypełnić iławscy włodarze

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Antyswem 1 11 miesięcy temuocena: 57% 

  Się znawca znalazł

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.6278 sekundy