REKLAMAprofi
REKLAMAkarczma 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 lutego 2022, 09:59 komentarzy 6

(Zdjęcia: Urząd Miasta Lubawa.)

Jeszcze w tym roku do dyspozycji użytkowników będzie obiekt przy hali widowiskowo - sportowej przy ulicy Świętej Barbary 45 w Lubawie. Długo wyczekiwana przez piłkarskie środowisko inwestycja sportowa właśnie się rozpoczyna. 

W minionym tygodniu Burmistrz Lubawy Maciej Radtke, wspólnie ze Skarbnikiem Miasta Honoratą Muszyńską, podpisał umowę na realizację tej inwestycji z Jarosławem Zabielskim, dyrektorem firmy Panorama Obiekty Sportowe z Piaseczna.

- "Pękający w szwach" obiekt OSiR nie jest już w stanie zapewnić piłkarskim klubom trenowania i rozgrywania meczów. Nowe boisko z istniejącym zapleczem socjalnym da taką możliwość - skomentował burmistrz, Maciej Radtke.

W ramach zadania powstanie pełnowymiarowe boisko z oświetleniem z nawierzchnią z trawy syntetycznej. Zamontowane zostaną trybuny dla widzów, wiaty stadionowe dla zawodników, wiaty dla obsługi medycznej oraz kabina dla spikera. Powstanie również budynek gospodarczy. Obiekt będzie ogrodzony, oświetlony, wyposażony w system nagłośnienia oraz monitoring wizyjny. 

Wartość inwestycji to prawie 5 milionów złotych. Dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wyniesie ponad 4 miliony 30 tysięcy złotych. Podpisanie umowy było możliwe dzięki otrzymaniu promesy na finansowanie zadania z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Na podstawie informacji Macieja Radtke/red. kontakt@infoilawa.pl.
Zdjęcia: Urząd Miasta Lubawa.

Umowę podpisali (od lewej): Jarosław Zabielski, Maciej Radtke, Honorata Muszyńska.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~xenio 6 ponad rok temuocena: 100% 

  Bardzo fajna inicjatywa. Za milion Lubawa wzbogaci się o interesujący obiekt sportowy, a gdzie jest zaś Iława? Może Pan Burmistrz z swoimi specjalistami odezwie się, i przedstawi, co robi w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej w Iławie, bo sama wizualizacja z ogromny szacunkiem budowy to niestety za mało. Na razie mamy plac zabaw za bańkę, kolejny plac eko za ponad 200.000, i psi wybieg za 200.000 zł. Inwestycje, że ho ho. Do tego dzisiaj w radio słyszałem o "świetnym" pomyśle stworzenia zakątku Króla Ryb - może niech Pan Burmistrz pochwali się, jakie jest wynagrodzenie pełnomocnika, bo to bardzo ciekawe.....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wikielczak 5 ponad rok temuocena: 0% 

  to jest infowikielec

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 4 ponad rok temu

  to jest infoilawa czy lubawa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kosmo 3 ponad rok temuocena: 50% 

  trzeba się pogodzić z faktem , że Lubawa to "serce powiatu" :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Psy szczekaja... 2 ponad rok temuocena: 0% 

  123 weź z spierd*** do dużego pokoju.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~321 1 ponad rok temuocena: 100% 

  W Iławie nic się nie dzieje to piszą o Lubawie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.2883 sekundy