REKLAMAd&d
REKLAMAkarczma 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 lutego 2022, 09:48 komentarzy 10

(Fot. archiwum własne, zdjęcie ilustracyjne.)

Jedna lokalna inwestycja powiatowa i 6 gminnych, z terenu powiatu iławskiego, otrzyma wsparcie w ramach najnowszego, rozstrzygniętego właśnie naboru wniosków do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 

Z tego aż 5 dotacji otrzyma Gmina Wiejska Iława i po jednej samorządy Powiatu Iławskiego i Gminy Wiejskiej Lubawa. Poniżej podajemy, na jakie inwestycje.

POWIAT IŁAWSKI

Na liście podstawowej, tj. do dofinansowania, znalazł się projekt samorządu Powiatu Iławskiego dotyczący rozbudowy drogi powiatowej nr 1329N Boreczno - Iława na odcinku Urowo - Iława od km 4+910 do km 16+910 (12 km). Wartość tego zadania to 19,4 mln zł, natomiast kwota dofinansowania opiewa na 5,8 mln (powiat wnioskował o 13,6 mln zł). Zadanie to ma być realizowane w okresie 15.04.2022r. - 30.10.2023r.

GMINY

Z wniosków gminnych z terenu naszego powiatu do dofinansowania zakwalifikowało się 6 projektów. Z tego aż 5 dotacji otrzyma Gmina Iława, zaś jedną - Gmina Lubawa. Oto szczegóły.

GMINA IŁAWA (wiejska)

 • Przebudowa ul. Diamentowej w Nowej Wsi. Wartość zadania: około 1,6 mln złotych, wartość dofinansowania: około 800 tysięcy. Przebudowa obejmie odcinek o długości 370 metrów, a zadanie ma zostać ukończone do połowy listopada tego roku.
 • Przebudowa ul. Rubinowej i Bursztynowej w Nowej Wsi. Koszt tego remontu, obejmującego 700 metrów, to 2,2 miliona złotych. Realizację wesprze dotacja w wysokości 1,1 miliona. Remont ma zakończyć się do połowy listopada tego roku.
 • Przebudowa drogi gminnej w Ząbrowie, ul. Leśna - na realizację tego zadania, o wartości określonej na niespełna milion złotych, gmina pozyskała dotację w wysokości niecałego pół miliona. 2-kilometrowy odcinek drogi doczeka się nowej nawierzchni jeszcze w tym roku.
 • Przebudowa ul. Szmaragdowej w Nowej Wsi. Tutaj wartość całej inwestycji opiewa na 1,7 miliona złotych, zaś wartość dotacji to ponad 800 tysięcy. W tym przypadku chodzi o około półkilometrowy odcinek. Termin wykonania: jeszcze w tym roku.
 • Przebudowa drogi gminnej Kamień Mały-Szałkowo: remontu, o wartości około 1,4 mln złotych, doczeka się ponad 2-kilometrowy odcinek drogi. Na ten cel gmina otrzyma prawie 700 tysięcy złotych, a termin realizacji to połowa listopada tego roku.

g

GMINA LUBAWA (wiejska)

 • Ta jednostka samorządu pozyskała dotację na przebudowę drogi gminnej nr 147044N w Mortęgach. Koszt zadania, polegającego na modernizacji niespełna 600 metrów drogi, określono na 2,6 miliona złotych, z czego 1,8 miliona stanowić będzie dofinansowanie. Termin realizacji tej inwestycji to 01.04.2022r. - 28.02.2023r. 

g

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

10Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Lili 10 ponad rok temu

  Droga w Karasiu to tragedia, porażka dla pseudo Wójta

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Fuk 9 ponad rok temuocena: 100% 

  Hmm.. Ci ludzie co zajmują się drogami powiatowymi nie nadają się do pełnienia swojej funkcji

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~demokrata 8 ponad rok temuocena: 25% 

  fuk zapewne Ty byłbyś najlepiej nimi zarządzał, bo według mnie byłaby to katastrofa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~John9 7 ponad rok temuocena: 100% 

  Wikielec -Szeplerzyzna do nowej drogi nowomiejskiej i Wikielec-Stradomno zapraszam wójta na jazdę do pracy tymi drogami, wstyd i wizytówka urzędasa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Szwejk 6 ponad rok temuocena: 100% 

  Może szanowny Pan Wójt weźmie się za drogę w Karasiu? Łatają i nic to nie daje deszcz i znów dziury.Droga powiatowa wstyd..

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~max 5 ponad rok temuocena: 75% 

  użytkownicy drogi dziarny-lawice-gromoty bedą masowo składać pozwy o zwrot kosztów naprawy aut. panie wójcie nie tylko program ,,drogi dla swoich'' !!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~podatnik 4 ponad rok temuocena: 87% 

  a dziury w ilawskich ulicach to nasz BOBAS pieluszkami przykryje bo mozdzek do pisania wnioskow jest na razie zbyt maly

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Też podatnik 3 ponad rok temu

  Może warto poczytać trochę czego dotyczą programy na drogi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Heheje 2 ponad rok temuocena: 78% 

  Bobasek siedzi teraz na fejsiku i poci się co by tu napisac

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jy 1 ponad rok temuocena: 92% 

  Wikielec stradomno zapraszam wrażenia gwarantowane tyle lat i nic z tym nie robią wczoraj kilka placków gumakami uklepali i koniec na resztę dziur już nie starczyło, :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3455 sekundy