REKLAMApluszak
REKLAMASadek
wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 lutego 2022, 11:48 komentarzy 48
Osiedle Piastowskie. Budowy w tej części miasta nowej szkoły dotyczy największy z wniosków, jakie składa do drugiej edycji Polskiego Ładu samorząd miasta Iławy.

Osiedle Piastowskie. Budowy w tej części miasta nowej szkoły dotyczy największy z wniosków, jakie składa do drugiej edycji Polskiego Ładu samorząd miasta Iławy. (Fot. Iława z drona Michał Krysztofiak.)

Trzy wnioski złoży do głównego naboru w ramach drugiej edycji Polskiego Ładu samorząd miasta Iławy. O dofinansowanie jakich przedsięwzięć z rządowych środków stara się miejscowy samorząd? Przedstawiamy szczegóły na ten temat poniżej.

Pierwszy - opiewający na najwyższą kwotę - wniosek dotyczy budowy szkoły na osiedlu Piastowskim. Nowa podstawówka ma powstać w formule "zaprojektuj i wybuduj". 

- Szacunkowy koszt inwestycji na podstawie posiadanego programu funkcjonalno-użytkowego opiewa na kwotę 65 mln, w tym wnioskowana kwota dofinansowania wynosi 55,25 mln - podaje Magdalena Szcześniak, kierownik Wydziału Planowania, Inwestycji i Monitoringu w Urzędzie Miasta w Iławie.

Drugi wniosek obejmuje budowę trzech ulic na terenie Iławy: Gospodarskiej, Dworcowej i Łąkowej. Szacunkowy koszt inwestycji to 8,5 mln, w tym wnioskowana kwota wynosi 8,04 mln.

Trzeci wniosek obejmuje modernizację układu komunikacyjnego na ul. Obrońców Westerplatte i ul. Konopnickiej. Szacunkowy koszt inwestycji to 4,5 mln, w tym wnioskowana kwota wsparcia z Polskiego Ładu: 4,27 mln.

Dodatkowo Gmina Miejska Iława skorzysta z możliwości ubiegania się o środki z Polskiego Ładu dla gmin popegeerowskich i tu składać będzie dwa wnioski. Pierwszy wniosek obejmował będzie budowę sieci wodociągowej przy ul. Zalewskiej w Iławie. Szacunkowy koszt realizacji inwestycji opiewa na 2 mln zł, w tym wnioskowana kwota dotacji to 1,96 mln. Drugi wniosek dotyczy budowy odcinka drogi dojazdowej do osiedla Żołnierzy Wyklętych. Szacunkowy koszt inwestycji to 5 mln, w tym wnioskowana kwota wsparcia opiewa na 4,9 mln. 

Z kolei jako partner Związku Gmin Jeziorak miasto stara się o dofinansowanie budowy kanalizacji sanitarnej w rejonie ul. Zalewskiej w Iławie (szacunkowy koszt inwestycji: 2,4 mln), a jako partner Związku Gmin i Powiatów Kanału Elbląskiego o dofinansowanie dwóch wniosków. To budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. 1 Maja (wnioskowana kwota: 0,5 mln) i termomodernizacja ratusza miejskiego w Iławie (wnioskowana kwota: 2 mln).

O wynikach naborów - poinformujemy. 

Red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMANAJLAK

48Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~oferma 35-ta 48 11 miesięcy temuocena: 40% 

  poniżej towarzysz 35-ty wczoraj przed 22-tą drugą sklecił kilka zdań i wypróżnia się na nocniku . wspomina o plastusiach , kaczorkach , Gierku , Jaroszewiczu o żałosnej miernocie o tępym tyłku , czyli ,,,,,,,,,, porzućmy wszelkie nadzieje , że leszkowi się poprawi

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~spodobał mi się wpis 47 11 miesięcy temuocena: 67% 

  że jak będzie nowa szkoła to 35-ty będzie miał gdzie uczęszczać .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~35-ta siara 46 11 miesięcy temuocena: 50% 

  35-ty nie powinien się wstydzić , skoro są mu potrzebne pampersy , albo pielęgniarka , to powinien śmiało pisać , a nie wstydliwie pisuje o tym o tamtym o siamtym

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lidio 45 11 miesięcy temuocena: 73% 

  Czy na Piastowskim jest potrzebna szkoła - hmm, raczej nie. Zapotrzebowanie na nią wynika jedynie z faktu, iż każdy chce mieć wszystko jak najbliżej, pod nosem. Czy osoby, które tam kupowały mieszkania nie widziały, że poziom infrastruktury jest tam niski (brak szkoły, przychodni zdrowia itd., układu linii komunikacyjnych)? Przecież dewe. ma to w czterech literach, liczy się tylko sprzedaż, a teraz narzekania, że autobus za daleko, ze szkoły nie ma, że do lekarza daleko itd. Najśmieszniejsze jest to, że Iława jest taka mała, że poruszanie się po niej to jedynie kwestia kilku-kilkunastu minut, w zależności od użytego pojazdu. Oczywiście jeśli wszyscy wsiądą w samochody to będziemy mieli mega korki, jednakże jakby miasto rozwijało sprawną, częstą komunikację publiczną jak i zasób ścieżek rowerowych to znacząco by to poprawiło komfort życia w Iławie. Niestety, ale Ci wszyscy politycy (z lewej, do prawej) skupiają się jedynie na utrzymaniu władzy, i załatwianiu własnych interesów...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~lidio 44 11 miesięcy temuocena: 62% 

  Szkoła powstanie, a skąd kadra, skąd pieniądze na jej utrzymanie, co z dwoma placówkami na os. podleśnym? Podobnie jest z drogami - burmistrz mówi, że od najstarszych, a coś wybierane są drogi nowsze np. na osiedlu domków przy nowym cmentarzu, czy też na os. wyklętych. Nie zapominajmy, co takich wydatkach jak plac zabaw za 900.000 zł, ekologiczny plac zabaw za ponad 200.000 i wybieg za kolejne 200.000 zł. A jeszcze w radio jeden pracownik mówił o zbudowaniu kącika Króla Ryb - ja pierd.....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bam 43 11 miesięcy temuocena: 82% 

  Taniej i zdrowiej będzie jak dzieciaczki będą chodzić dalej do czerwonej szkoły tak jak teraz , po co wydawać tyle pieniędzy

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianka 42 11 miesięcy temuocena: 43% 

  Kto to jest Magdalena Szcześniak. Co umie?Kolejna koleżanka burmistrza lub.zcy?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 41 11 miesięcy temuocena: 50% 

  iławioanko wystarczy poszukać, ta Pani wiele lat pracowała w UM na szeregowym stanowisku, od niedawna awansowała na stanowisko kierownicze - może też byś tak miała gdybyś zamiast hejtowania np. poszła do szkoły, zdobyła kwalifikacje i podjęła normalną pracę

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lechu 40 11 miesięcy temuocena: 56% 

  Idź do Ratusza, przedstaw się i poproś o rozmowę z tą Panią, na pewno udzieli wyczerpującej odpowiedzi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianka 39 11 miesięcy temuocena: 67% 

  csr4 nie fikaj dzieciaku, do lekcji.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~csr4 38 11 miesięcy temuocena: 64% 

  Pisze lepsze posty od ciebie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~myślał indyk o niedzieli... 37 11 miesięcy temuocena: 57% 

  Przecież te wszystkie plany to czcza fantazja. Cały ten okrzyczany tzw. polski nie-ład to jedynie propaganda pod publiczkę. Jak w praktyce on wygląda to widać wyraźnie po panującym obecnie bałaganie w systemie podatkowym - nikt nic nie wie i niczego nie jest pewien. Tzw. dobra zmiana ogłasza znalezienie typowych gruszek na wierzbie - czyli niewyobrażalnych pieniędzy. Tylko że nie swoich (bo tych nie ma), lecz unijnych. Tylko że Unia nie chce (i słusznie) wypłacić w przeliczeniu ponad 770 mld zł, ponieważ niejaki Ziobro postanowił rozwalić w Polsce w drobny mak system wymiaru sprawiedliwości i uczynić z niego poletko swej skrajnej, osobistej dyktatury. A cały obóz tzw. dobrej zmiany trzęsie przed nim portkami, gdyż na panu Zbysiu i grupce jego wyszczekanych lecz bezmyślnych kumpli partyjnych wisi cała (już właściwie iluzoryczna) przewaga w Sejmie tej niszczącej naszą Ojczyznę formacji. A więc można się sprzeczać do woli co ma powstać na Ostródzkiej. Tylko za co?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ależ to myśliciel 36 11 miesięcy temuocena: 0% 

  a trzydziesty piąty indyk myślał o niedzieli

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~oto indyk 35-ty 35 11 miesięcy temuocena: 50% 

  indyk 35-ty powyżej fantazjuje na czczo , bo już nic nie wie , więc myśli , że już nikt nic nie wie . Szuka gruszek na wierzbie i szczeka o trzęsących się portkach . A na dodatek myśli iluzorycznie .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~oo oo 34 11 miesięcy temuocena: 44% 

  a powyżej 35-ty zamienił się tym razem w indyka i indorzy swoje fizjologie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wierna ideom katolickim 33 11 miesięcy temuocena: 19% 

  W Iławie jest potrzebna szkoła katolicka,wzorowana na szkoły Ojca Tadeusza Rydzyka.Niech młodzież idzie ku Bogu,czystości i miłości bliźniego.Tylko prawdziwi Polacy i patrioci wesprzą taką budowę.Sama dołożę kilka złotych na taką inicjatywę.Szkoła im.JP II.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~~szczere wyrazy wsółczucia 32 11 miesięcy temuocena: 0% 

  ~szczere wyrazy uznania dla palmusa 35-tego z pełnym szacunkiem i uznaniem talentu którym błysnął i dowcipem na znakomitym poziomie. i oczekujacym na powstanie nowej szkoły , do której mógłby asior 35-ty uczęszczać .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hue 31 11 miesięcy temuocena: 40% 

  Pięknie widać tu po łapkach w górę jaka to nasz młodzież jest religijna:-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~szczere wyrazy uznania 30 11 miesięcy temuocena: 65% 

  Z pełnym szacunkiem i uznaniem talentu przyznać Ci trzeba, że błysnęłaś dowcipem na znakomitym poziomie. Co jak co, ale zaproponować w Iławie szkołę na "poziomie" Alma Mater ojczulka Rydzyka, wspominając przy tym o "czystości i miłości bliźniego", to naprawdę trzeba mieć iście mistrzowskie, kabaretowe usposobienie. Ojczulek Tadeusz faktycznie charakteryzuje się nieograniczoną miłością. Ale tylko wobec sum z bardzo wieloma zerami na swymi koncie bankowym o numerze.........(wpłaty co łaska, ale nie mniej niż...) Numer ten na pewno już nasz na pamięć...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~podatnik 29 11 miesięcy temuocena: 30% 

  i o ul Jagielly ten nasz Bobasek powtornie zapomnial bo jaki mozdzek takie i rzadzenie i mysle ze przy nastepnych wyborach wyborcy ilawscy juz sie nie pomyla

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xv 28 11 miesięcy temuocena: 40% 

  A JA TAM GORĄCE PIWO Z MŁOTKIEM PIŁEM...HEJ!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~swojak 27 11 miesięcy temuocena: 47% 

  Gdzie ta Iława????Krzyś,Zdziś,Hotelowa,Czapla,Kormoran,Zajazd,Kasztanek,Setka itp...No gdzie???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nic więcej? 26 11 miesięcy temuocena: 75% 

  Czy dawna Iława kojarzy ci się tylko z dość obskórnymi miejscami do chlania?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zsw3 25 11 miesięcy temuocena: 100% 

  To se ne vrati, teraz są smartfony.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janek 24 11 miesięcy temuocena: 43% 

  W końcu dobra wiadomość. Piastowskie czeka na szkołę!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xdcr5 23 11 miesięcy temuocena: 45% 

  Piastowskie czeka na buldożery.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kali 22 11 miesięcy temuocena: 87% 

  Ten cały Polski Ład opiera się na kasie z Unii, tyle że jeszcze tej kasy nie dostał i kto wie czy dostanie. Tak że te wszystkie projekty to na razie można o kant ....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a było tak 21 11 miesięcy temuocena: 25% 

  a platfusy ni mieli żadnych projektów , bo pinindzy nie mieli ,, tylko szczaw i mirabelki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rodzic 20 11 miesięcy temuocena: 67% 

  Panie burmistrzu co ze szkołą nr. 4? Gdzie dzieci z tej szkoły będą uczęszczać na zajęcia, no bo chyba nie na Piastowskie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Link 19 11 miesięcy temuocena: 100% 

  Rodzicu właśnie na osiedle Piastowskie będą uczęszczać dzieci ze szkoły 4 po to właśnie powstają nowe linie autobusowe

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bizon 18 11 miesięcy temuocena: 31% 

  Do Susza i Kisielic, tam w podstawówkach powstaną dodatkowe klasy dla dzieci z iławskiej czwórki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianka 17 11 miesięcy temuocena: 33% 

  Może najpierw niech kupią ziemię na Piastowskim,bo tak to dzieła skórę na niedźwiedziu.Zanim powstanie tu szkoła,to te dzieciaczki będą miały po naście lat.Najpierw buduje się przychodnie,szkoły,punkty usługowe a następnie lokale mieszkalne.Powstała jedna herbaciarnia-szok.Tylko czekać kiedy polski ład ja wykończy.Takie duże pole,może mega wybieg dla piesków???Miasto turystyczne ale kawiarni z imprezami zero.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do ~Iławianka 16 11 miesięcy temuocena: 50% 

  Nie wiem jak trzeba być głupim, żeby ciągle wspominać o wybiegu dla psów. Czy to z budżetu obywatelskiego był budowany czy z polskiego nieładu? Zastanów sie trochę zanim cos napiszesz 'iławianko" z pi..y jeża.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~buchahchcha 15 11 miesięcy temuocena: 67% 

  "Najpierw buduje się przychodnie,szkoły,punkty usługowe a następnie lokale mieszkalne" - o jaaaaaaaaa bosze kolejny miszcz planistyki i do tego pewnie komentator sportowy, politolog i doktor nauk medycznych :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obywatel 14 11 miesięcy temuocena: 91% 

  Kochaniutka otwieraj kawiarnię. Powodzenia

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 13 11 miesięcy temuocena: 80% 

  Pole niech kupi IPB za trzy lata powstanie tam 10 bloków

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mikołaj 12 11 miesięcy temuocena: 38% 

  Budowa nowej szkoły to poroniony pomysł i w myśl likwidacja jednej już wmieście np. SP 4! Brawo burmistrze i co jeszcze pan zniszczy w naszym mieście, bo na pewno nie pana.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Heniek 11 11 miesięcy temuocena: 64% 

  Szkoła ma być nowa, a mieszkańcy dwóch odnóg ulicy Chrobrego przy przyszłej nowej szkole mają dalej tonąć w błocie? Niech Pani kierownik się przejdzie zobaczyć co tam się dzieje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~vienio 10 11 miesięcy temuocena: 100% 

  Nie stać Cię włodek;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wladek 9 11 miesięcy temuocena: 43% 

  a miasto gdzie sprzedaje działki? chętnie kupię.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~uno 8 11 miesięcy temuocena: 79% 

  A od kogo kupiliście działkę pod dom - miasta, czy rolnika? Jak od rolnika, to niech Wam ten kawałek wybuduje. Tak samo jest z os. Wyklętych. Pokupowali działki od prywatnego podmiotu, pobudowali na wypiź.... i teraz narzekają, że błoto. Ludzie czekają wiele lat, a tu jaśnie Państwo narzeka..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 7 11 miesięcy temuocena: 75% 

  O ulicy Jagiełły ani be ani me. Mieszkańcy po raz kolejny zrobieni w wała.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zen 6 11 miesięcy temuocena: 83% 

  Kto składał te wnioski i czym się kierował przy wyborze ulic ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ 5 11 miesięcy temuocena: 66% 

  jak będzie nowa szkoła to 35-ty będzie miał gdzie uczęszczać .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~poniżej twórczość 35-tego 4 11 miesięcy temuocena: 67% 

  poniżej towarzysz 35-ty sklecił kilka zdań i wypróżnia się na nocniku . wspomina o plastusiach , kaczorkach , Gierku , Jaroszewiczu o żałosnej miernocie o tępym tyłku , czyli ,,,,,,,,,, już nie ma żadnej nadziei.....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jak tam na nocniku? 3 11 miesięcy temuocena: 43% 

  A ty w międzyczasie uzyskasz być może promocję z przedszkolnej, początkującej grupy nocnikowej do maluchów z grupy plastusiów lub kaczorków. Ale na forach tego portalu robisz zawsze obficie to, co zwykle do swego nocnika. I tak ci już zostanie. Bo wyżej swego tępego tyłka nigdy nie podskoczysz. Zawsze już będziesz tylko żałosną miernotą niepotrafiącą sklecić nawet trzech zdań z jakąś własną myślą. Tutaj chciałbym przypomnieć pewien baner zawieszony konspiracyjnie przez ówczesną opozycję w latach 70 ubiegłego wieku w stolicy na dworcu centralnym. Plakat przedstawiał Gierka i premiera Jaroszewicza siedzących na nocnikach. A powyżej był napis - "Zrobiliśmy wiele, ale zrobimy jeszcze więcej!" Dziś można by na tym plakacie umieścić właśnie ciebie. Sam potrafisz zrobić o wiele więcej niż kiedyś tamci dwaj...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ona 2 11 miesięcy temuocena: 32% 

  Orkę zrobić na Łąkowej

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ex 1 11 miesięcy temuocena: 59% 

  szkoła imieniem cnót niewieścich na łonie piastowskim

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4877 sekundy