REKLAMAZDZ
REKLAMAZielona aleja 2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 marca 2022, 13:29 komentarzy 6
Nowy miejski żłobek powstanie na ulicy 1 Maja, na działce po dawnych, już rozebranych WTZ.

Nowy miejski żłobek powstanie na ulicy 1 Maja, na działce po dawnych, już rozebranych WTZ.

Budowa tego obiektu w stanie surowym zamkniętym ma zakończyć się jeszcze w tym roku - do końca listopada. Urząd Miasta w Iławie szuka wykonawcy inwestycji, polegającej na wzniesieniu na ulicy 1 Maja siedziby nowego miejskiego żłobka dla dzieci w wieku od 1 roku do 3 lat.

Przypomnijmy: jest to zadanie, na które ratusz pozyskał z pierwszej edycji Polskiego Ładu dotację w wysokości 5 milionów złotych.

W ramach tej inwestycji na działce po dawnej, rozebranej już siedzibie Warsztatów Terapii Zajęciowej powstanie 4-oddziałowy żłobek, wraz z infrastrukturą i zapleczem kuchennym. Do zadań wykonawcy, którego obecnie szuka inwestor, będzie należała także budowa ciągu pieszo-jezdnego (drogi pożarowej), chodników, poboczy i miejsc postojowych. Na działce powstaną place zabaw, wzniesione zostanie ogrodzenie, zamontowane elementy małej architektury. Do przeprowadzenia jest wycinka drzew i krzewów kolidujących z inwestycją, zaplanowane zostały także nowe nasadzenia zieleni. 

Sam budynek, jednokondygnacyjny, z poddaszem nieużytkowym, będzie miał - jak wynika z projektu - powierzchnię użytkową przekraczającą 867 m2. Ta przestrzeń pomieści 4 sale zabaw dla dzieci wraz z zapleczem sanitarnym i szatniami, pokoje dyrektora obiektu i pielęgniarki, kuchnię z zapleczem oraz pomieszczenia socjalne i konserwatora.

- Każdy z oddziałów został przewidziany dla 20 dzieci (łącznie 80 dzieci) i posiada bezpośrednie wyjście na zewnątrz i dostęp do placu zabaw - czytamy w dokumentacji projektowej. - Do funkcjonowania obiektu przewiduje się zatrudnienie: 14 opiekunek dla dzieci, dyrektora obiektu, 3 pracowników administracyjnych, 2 pracowników kuchni, 2 pracowników sprzątających, konserwatora oraz pielęgniarki.

Na razie trwa przyjmowanie ofert od firm zainteresowanych wykonaniem inwestycji. O wyłonieniu wykonawcy - poinformujemy.

Red. kontakt@infoilawa.pl.
Projekt: materiały inwestora.

REKLAMATom-bet

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~jola 6 6 miesięcy temuocena: 80% 

  W nawiązaniu do poprzedniego artykułu, gdzie są same ochy i achy, a redakcja wyłączyła możliwość komentowania po ostatnim artykule dot. tej kwestii. Jak widać ta wspaniała idea zbiera tłumy chętnych, jednakże mnie interesuje jedna kwestia - jakie są koszty tego programu, i jakie wydatki? Może inkubator pochwali się jakie są wydatki osobowe - kto i ile dostaje wynagrodzenia za prowadzenie zajęć, koordynację, czy to jakieś ściśle tajne rzeczy?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ Kasia 5 6 miesięcy temuocena: 75% 

  Inkubator się niestety nie wypowie ponieważ tam sami znajomi pana burmistrza z panem Wierzchowskim na czele. Tacy koledzy z urzędu pracy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkaniec 4 6 miesięcy temuocena: 0% 

  Ratusz pozyskał...?!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dego 3 6 miesięcy temuocena: 0% 

  Wygląda jak szopa... Ale żłobek musi być

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~123 2 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Trochę smutne elewacje, ale żłobek jak najbardziej potrzebny. Brawo!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nestor 1 6 miesięcy temuocena: 50% 

  Ciekawe co z nowym rozkładem jazdy i trasami burmistrz mówił coś o feriach szkoda ze słowa nie dotrzymuje

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.597 sekundy