REKLAMACatering
REKLAMApluszak

(Fot. nadesłane/kontakt@infoilawa.pl.)

Dyskusyjny Klub Książek dla Dzieci działa w siemiańskiej bibliotece. Niezmiennie mile widziani są nowi klubowicze.

Małe Siemiany, miłość do książek - wielka. W turystycznej miejscowości gminy Iława najmłodsi chętnie spotykają się, aby podyskutować o lekturze.

- Dyskusyjne Kluby Książek powstały w Polsce z inicjatywy Instytutu Książki. Celem jest popularyzacja książek i czytelnictwa - przypomina Zofia Chomka, bibliotekarka z Siemian. - U nas, w Siemianach, taki klub dla dzieci działa od 2005 roku - dodaje.

Klubowicze spotykają się  raz w miesiącu, dyskutują  o wybranej książce; lektury dostarcza Biblioteka Wojewódzka w Olsztynie. 

- Dyskusyjny Klub Książek  dla Dzieci w siemiańskiej bibliotece powstał z myślą o dzieciach, które lubią czytać, rozmawiać o lekturze, które łączy wspólna pasja czytania i poznawania nowych książek. Klub liczy ośmioro klubowiczów. Dzieci uwielbiają przychodzić na spotkania, chętnie czytają i rozmawiają o wybranej książce - dodaje Zofia Chomka.

Ostatnio Dyskusyjny Klub Książek dla Dzieci omawiał i przeczytał lektury Thomasa Brunstroma "Tata Oli jest chory", Martina Widmarka "Tajemnica biblioteki" oraz Zofii Beszczyńskiej "Jajko Księżyca". W okresie letnim spotkania Dyskusyjnego Klubu Książek dla Dzieci odbywają się w letniej czytelni w Siemianach.

ZC/red. kontakt@infoilawa.pl.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4827 sekundy